Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti. nem sajnáljátok nagyon a...

Ti. nem sajnáljátok nagyon a pénzt fodrászra, körmösre, kozmetikusra?

Figyelt kérdés

Alapból szerencsére a természetességet szeretem meg amit tudok megoldok magamnak, de van amit azért szívesen csináltatnék rendszeresen, pl szempilla lifting. De annyira sajnálom rá a pénzt. Párszor már volt, úgyhogy kitapasztaltam hogy olyan 3 hétig igazán szép, rajtam legalábbis. Ha 3 hetente akarnék járni, akkor az egy olcsóbb 12.000 Ft-os árral számolva évi ~200.000 Ft. Az 5 év alatt egymillió Ft. Ami azért nekem nagyon durva. Anyagilag megtehetném, de lelkileg rossz ebbe belegondolni.

Ugyanakkor látom hogy rengeteg nőnek legyezőnyi műszempillája van, csináltatott körme, gyakran változtatott frizurája, stb. Ezekre is folyton költeni kell, mások nem sajnálják? Pláne hogy sokszor olyan embereken látom, akiknél gyanítom hogy nem veti fel őket a pénz (pl pénztáros vagy pultos). Ne értsétek félre, mindenki arra költi a pénzét amire akarja, nem ítelkezni akarok, én is biztos költök olyanra amire meg más sajnálná. Csak tényleg nehéz megértenem, hogy másokat nem frusztrál hogy 5 év alatt egy vidéki ház önerejét elköltik pillára, körömre, fodrászra? Vagy mások nem számolnak ezzel hosszútávon? Nem tudom hogy nekem kéne ezen túllépnem és kevésbé sajnálni, vagy nem adna annyi pluszt a boldogságomhoz egy pár szép pilla, amennyit ráköltenék anyagilag.

Ti szívesen költötök szépítkezésre?



márc. 12. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, megfigyelted-e, de minél kisebb egy nő IQ-ja, annál nagyobb a szempillaja és a műkörme. (meg egyebe)


Nézz meg egy igazán elegáns, sikeres, szép nőt. Például Katalin hercegnőt

És keresd meg rajtuk ugyanezeket a dolgokat. Meg fogsz lepődni.


Szóval : tök felesleges ezekre ilyen szinten költeni, mert csak lerakod magad egy pár kategóriaval lentebb.

márc. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Ennyi erővel mindenre sajnálhatod a pénzt.
márc. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

1 alkalommal fiettem az előző évben 6.000 Ft.-ot egy rövidebb haj nyírására+mosására. Azt az egyet sajnálom, mert tuti átb*ott a "vállalkozó", ráadásul egy kiterjedtebb, nevesebb "szaküzlet".

De mit várunk?

A magyarok ilyenek.

márc. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Ha így csont nélkül belátod, hogy semmi szükséged rá, akkor elég nagy valószínűséggel tényleg semmi szükséged rá. Meg tudlak erősíteni ebben. 43 röpke évem alatt nem láttam még olyat, aki igazán, úgy értem igazán szép lett volna látható sminkben. A láthatatlan megoldásokkal lehet elérni részeredményeket, aztán meglátod egyszer változtatás nélkül, önmagaként, és sokkal erősebb mint jelenség, azonnal közel érzed magadhoz. Nem tudok kivételt felidézni ezalól.
márc. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
6000et sajnalsz hajvagasért?:”d mennyi legyen 1-2 ezer? Adozni is kell abból anyagokat fizetni a helyet a rezsit meg az ilyen hulyeket is ki kell birnia sokkal nagyobb a felelosege mint egy arufetoltos emberkenek persze hogy nem ugyan annyit keres ember
márc. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem, ezért is csinálom magamnak. Mondjuk én legjobban az időt sajnálom ezekre, nem feltétlenül a pénzt, de azért azt is valamennyire.
márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:
Körömre igen, azt magamnak csinálom. Hajból csak a végeket frissíttetem évente 2x, akkor kibírom, egyébként ilyen beugrós szalonban lecsapják olcsón 10 perc alatt. Nekem a szín fenntartása költségesebb kicsit de akciósan szoktam előre betárazni a színezőből és magamnak festem be. Ha bonyolultabb frizurám lenne, annak is vállalnám a költségeit, úgy vagyok vele, hogy ha kell egy bizonyos haj, akkor tisztában kell lenni annak a fenntartási költségeivel is, mert az meg nem szép, ha kikopik vagy nagyon lenő. Kozmetikusnál életemben nem voltam, ha szükséges lenne, bizonyára azt is kifizetném, mert az inkább egészség kategória.
márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én szerencsére egyikre sem költök. Nem azért,mert igénytelen lennék, hanem mert nincs rá szükségem sem igényem. Nincs műszempillám,sem körmöm (ha ingyen lenne sem kéne egyik sem). A hajam magam vágom,nagyon ritkán járok fodrászhoz, már 10 éve nem voltam, festve nincs. Szóval én ezeket mind megspórolom.
márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én szempillaspiralt használok, és alapozot, pici barnás rúzst.

A hajam hosszú, ezért csak a végéből kell vágni néha, azt bármelyik családtagom megteszi például 4 havonta egyszer, kb. 3 perc az egész. A hajamat magamnak festem, és csak nagyon halvány körömlakkot használok, nincs műkörmöm.


Szóval nem költök túl sokat, mégis állandóan dicsérnek a kollégak, kolleganok, szomszédok.


A műszempilla nekem nevetséges kategória inkább. A műköröm az némely esetben szerintem elmegy, de az is az ízlésesseg határain belül.

márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
De. Bajorországban egy pici hajvágás legyen az 2 cm is, mindegy, enyém vállig elő az 50 euró. Festések 150 eurótól vannak. Műköröm 50 eurótól. Csak fodrászhoz járok hajvágásra, így is elég sok érte, de inkább fodrász vágja mint én hogy elrontsam. Úgy se költők mű dolgokra, legalább a hajam legyen szép.
márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!