Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A goth lányok miért csúfítják...

A goth lányok miért csúfítják el az arcukat azzal a sok sminkkel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, mégis mi a fenéért kennek magukra annyi kencét! Annyira elcsúfítja az arcukat, hogy az fogalom. Annyi goth lány/hölgy mászkál mindenfelé, és egy részük úgy néz ki, mint valami Halál. A ruhájuk szép, de az arcuk... Na meg a bakancs a csipkés hosszú szoknyához... Borzalom...

Alapvetően szépek is lennének, csak a fejüket ne lássa az ember... Az az ocsmány máz "smink" gyanánt a fejükön... Attól falra mászom. Mert ha koncertre megy, akkor még oké, de hétköznapokra? Minden hétköznapra? Nem hiszem el, hogy így érzi magát "szépnek"!

Nekem is goth a barátnőm, de csak nagyon néha festi ki a szemét fölül, azon kívül semmi smink, és annyira gyönyörű így! És nem is vesz fel csipkeszoknyát bakanccsal!

(Van neki ilyen szegecses, csatos izés szoknyája, ahhoz jó a bakancs, de az elegáns öltözékhez nem veszi fel.)


Egy metálos srác, aki nem érti a nőket.


2010. dec. 7. 13:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

rengeteg olyan divathullám van aminek semmi értelme és rádásul ocsmány is, de van amelyik már teljesen beépült a köztudatba, így már nem akadsz fent rajta. A goth öltözködés is egyfajta divat, egy réteg divatja egy adott szubkultúrában. nekik ez tetszik, így érzik maguk jól. azért tűnik fel mert szélsőségesebb, jobban kitűnik a tömegből mint a többi népbutító szokás.

azt pedig már csak mellesleg említeném meg hogy attól hogy neked nem tetszik valami még nem biztos hogy csúnya. ez szubjektív megítélés kérdése... van akinek például a metal zene egy kalap f*s, neked pedig az tetszik. Lehe érvelni a dolgok ellen és mellett, ebben nem jutsz döntésre soha.

2010. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Saten ‫҉ ***** válasza:
94%

Nem igazán tudok különbséget tenni az ember ezen alfajai között... ha érted miről beszélek :D (nem, nem sértésnek szántam)

Szerintem pusztán túl sokra tartják magukat és azt hiszik ettől ők kemények. Nekem volt egy osztálytársnőm aki nem tudom, hogy rocker vagy goth vagy halálisten volt nem is érdekel végül is, na ő vette fel a szalagavatóra ugyan azt a nyomoronc bakancsot amit minden hétköznap hordott. Soha nem zavart, hogy, hogyan öltözött de azért szerintem ez durva volt. Amúgy a legtöbb ilyen "kemény" csajszi valójában egy nagy nulla, gondolom ezt akarják kompenzálni ezzel a viselkedéssel/öltözködéssel/sminkeléssel. (akinek nem inge..)

2010. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A goth szubkultúra alapvetően nem divat... A kis taknyos csajoknak biztos, akiket 15 évesen "elhagyott életük szerelme" és ezért "begótulnak". Ejjj, de szép szó! :D

Saten: Ez a bakancsos dolog elég durva... Azért vannak alkalmak/helyek, ahol nem árt valahogy kinézni. Párom sem megy állásinterjúra teljes harci díszben!

Mindent lehet normálisan csinálni!

2010. dec. 7. 13:46
 4/23 A kérdező kommentje:

Ja, első! Figyelj, értem, hogy minden szubjektív, de ha mindenik, de tényleg MINDEGYIK ismerősöm (van egy pár azért) azt mondja, hogy az agyonvakolt goth csaj csúnya, az lehet, hogy jelent valamit. És nem csak metálos haverjaim vannak!

És ami a legviccesebb: Egyszer a metrón velem szembe ült két ilyen kiscsaj (halálsminkben), és ezerrel szidták a plázacicákat, hogy milyen undorító, ahogy kivakolják magukat! Voltam annyira pofátlan, hogy megkérdezzem, "Kiscsillagok, és ti hogy néztek ki az agyonvakolt arcotokkal?" Még a fehér púder alatt is elvörösödtek, de nem mondtak semmit...

2010. dec. 7. 13:50
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"A goth szubkultúra alapvetően nem divat... A kis taknyos csajoknak biztos, akiket 15 évesen "elhagyott életük szerelme" és ezért "begótulnak". Ejjj, de szép szó! :D"


ez mind attól függ ám melyik rétegről beszélünk. egyébként nem is írtam hoyga szubkultúra divat. ellenben az öltözködés mindig az marad- az adott szubkultúra divatja. akármelyik stílusirányzatot nézzük...jó péládlózzunk... punk szubkultúra, elég széleskörű, és valóban tartalmaz ideologiai irányzatokat, életvitelt, mindent stb. viszont az hogy a mai punkok bakancsot hordanak egyértelműen divat. divat hogy te bakancsot hordassz. divat hogy a diszkoslányok cicanacit hordanak. divat hogy a goth így sminkeli magát. Lehet találni kapcsoaltot a szubkultúra sajátosságaival (punkok-munkásosztály-munkavédelmi bakancs) nade köszi szépen, ez a mai világban nem magyarázza meg miért hord a szomszéd pisti bakancsot :)


az hogy mitől lesz valaki góth egészen más kérdés.

általánosságban véve deviáns életvitelt "sérült" emberek választanak. lelkileg sérült, ugyértem, és nem feltétlen beteg, de nagy általánosításban aki ilyen réteghez tartozik annak volt/van problémája családon belül.

szerintem nem jellemző hogy egy darab szerelmi bánat után gótuljon be valaki, bár persze biztos van ilyen is. aztán az hogy azokat nevezném-e góthoknak az más kérdés, attól hogy valaki feketében jár és szegecses karkötője van meg sminkel még nem lesz goth, bár való igaz hogy nem vagyok otthon az ő kultúrájukban, valószínű elsőre csak életkorból tudnék következtetni rá hogy mennyire őszinte a hovatartozása.


hátha valaki szalagavatóra bakancsban megy az nem goth hanem hülye, de erről nekem is mindig meg volt a véleményem, pedig én is elég régóta hordom amagam ruháit, de mindig tudtam hogy mi az ami illik és mi az ami nem.

2010. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ja, már értem, hogy értetted! Jó, oké, tiszta! :)
2010. dec. 7. 14:01
 7/23 A kérdező kommentje:
Én már láttam olyat, hogy szerelmi bánat után gótult be valaki! -.- Hát, inkább nem kommentálom...
2010. dec. 7. 14:02
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
nahát az se a szubkultúra miatt eltt goth :)
2010. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha maguknak így jobban tetszenek, lelkük rajta... nem másoknak kell tetszeniük, hanem maguknak. Én sem értem (mondjuk nálam a gothok elmennek, sminkkategóriában a karácsonyfákat, élénk színű csillogós sminkeket viselőket tudom még kevésbé megérteni), de ízlések és pofonok :).
2010. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az öltözködésük is ocsmány.

akinek nem inge...

2010. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!