Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A goth lányok miért csúfítják...

A goth lányok miért csúfítják el az arcukat azzal a sok sminkkel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, mégis mi a fenéért kennek magukra annyi kencét! Annyira elcsúfítja az arcukat, hogy az fogalom. Annyi goth lány/hölgy mászkál mindenfelé, és egy részük úgy néz ki, mint valami Halál. A ruhájuk szép, de az arcuk... Na meg a bakancs a csipkés hosszú szoknyához... Borzalom...

Alapvetően szépek is lennének, csak a fejüket ne lássa az ember... Az az ocsmány máz "smink" gyanánt a fejükön... Attól falra mászom. Mert ha koncertre megy, akkor még oké, de hétköznapokra? Minden hétköznapra? Nem hiszem el, hogy így érzi magát "szépnek"!

Nekem is goth a barátnőm, de csak nagyon néha festi ki a szemét fölül, azon kívül semmi smink, és annyira gyönyörű így! És nem is vesz fel csipkeszoknyát bakanccsal!

(Van neki ilyen szegecses, csatos izés szoknyája, ahhoz jó a bakancs, de az elegáns öltözékhez nem veszi fel.)


Egy metálos srác, aki nem érti a nőket.


2010. dec. 7. 13:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

15:44 Vagyok.

Ha utánanéznél, tudnád, hogy már 15.000 ft-ért lehet acélmerevítős, gyönyörű fűzőket kapni. Ha belegondolsz, hogy ezeknek a minősége egy életen át kitart, állandó karcsúsodást eredményez, királynői tartást, csodálatos megjelenést - szerintem nem sok érte ennyi, főleg, ha azt is hozzávesszük, hogy egy fűző már a piacon is 4-5 ezer forint újonnan (a turikról most ne beszéljünk, bár én is szeretek turizni egyébként:), na de a minőségük... Tehát szerintem, ha csak ennyi az árkülönbség egy valódi fűző és egy utánzat között, nyugodtan megtehetné az ember, hogy spórol. Főleg, ha hozzávesszük, hogy a műanyag fűzők elég hamar elhasználódnak, ár/érték arányban kifejezetten rosszak. Nehogy azt hidd, hogy én gazdag vagyok, és csak úgy szórom a pénzt ilyen fűzőkre; az első acélmerevítős fűzőmre fél évig spóroltam, de meg is érte.

Nem mondom azt, hogy járjon mindenki fűzőben(főleg akinek nem tetszik/nem tartja kényelmesnek), de nehéz nem elszörnyednem, amikor látom koncerten, hogy a sok gót lány költi a pénzét az übergagyin kinéző, vaterás 5-6-7-8 ezrekért árult műanyagos, kínai fűzőkre, ahelyett, hogy minőséget vennének. Na meg nem csak a vaterás fűzőkről van szó - szerintem mindenki észrevette már, hogy egy koncerten a lányok 70%-a borzalmas minőségű és kinézetű ruhákat aggat magára büszkén.

Az igényes csipkés, tüllös, szalagos, stb. akármilyen díszítésű ruhákkal meg semmi bajom, módjával, ahogy mondtad (a túldíszítettség megint egy nagy baja a legtöbb lánynak).

Bársonyból azt írtam, hogy a gagyi bársonyt:) Tudod, van az a kb. métere 500 forintért kapható borzasztó, tükörfényű, tipikusan olcsó és ízléstelen bársony (sharkos szoknyákat nézd meg, ha nem tudod, mire gondolok), na attól mászok a falra! Vannak nemes, szép bársonyok is, de azoknak az ára is legalább 4x ennyi.

Az ékszerekről: nem egyedi készíttetésű, hanem készítésű ékszerekre gondoltam. De ha már készíttetésről van szó: meskán, etsy-n, vaterán/teszveszen, ebayen nagyon olcsón (1-2 ezerért) lehet hozzájutni gyönyörű, akár kézzel készített darabokhoz is. Ennek ellenére a legtöbb lány annyira lusta, hogy megveszi az első tucatnyakláncot, ami szembe jön a bijou boltban. Ez a fajta igénytelenség az, ami zavar. Na meg az, hogy 500 forintnyi gyöngyből 3 olyan nyakéket vagy fülbevalót fűzhetnének, ha szánnának rá pár órácskát... na meg hogy pár száz forintnyi csipkéből, láncokból stb-ből milyen gyönyörűségeket lehet alkotni kb. fél óra alatt!

De az itthoni goth lányok 70%-a lusta, sablonos, és igenis igénytelen, ezzel van nekem bajom. Nem pénz kell ahhoz, hogy valaki egyedi és igényes legyen, hanem ötletesség, kreativitás, türelem - de ez a legtöbbjükből hiányzik.

2011. jan. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Ja, oké, értelek :) Akkor először félreértettelek, ezért elnézésedet kérem.

A fűzők... Annyira nem izgatnak, hogy utána nézzek :D Én köszönöm szépen olyat nem hordok. Párom sem, rajta mondjuk nincs is mit karcsúsítani, mert tipikus homokóra alakja van, vagy hogy mondják ezt... Nála ez genetika, sokan utálják is érte, mert annyit eszik és akkor, amennyit és amikor akar, mégsem hízik egy dekát sem...

De ha túlzásba viszi az ember a fűző meghúzását, az nem káros? Nem rendezi át a beleit vagy valami?

Shark... Oda nem járok, köszi :D Nem alacsonyodom le annak a boltnak a szintjére...

Bizsunyaklánc... Jaaaa, az a fekete gyöngyös izé, amit mindenki hord? *guglizik* Erre gondolsz:

[link]

Mert én ilyet látok mindenkin... Meg persze a pentagramm, aminek a jelentéséről mellesleg halvány-lila gőzük nincs; a fordított kereszt, amiről szintén, mert azt hiszik "ördögi" jelkép... Ilyesmikre gondolsz?

Párom nem hord ilyen vackokat, egyedül azt hordja, amit én hoztam neki. :D

2011. jan. 3. 10:48
 23/23 anonim ***** válasza:

Hát igen pont ilyesmikre gondolok:D

Egyébként ahhoz, hogy a fűzőtől átrendeződnek az ember belsőségei, azért igencsak sokáig kell hordani, ugyanis az nem úgy működik, hogy puff, felveszem, és húzok magamon 20 centit. Fokozatosan kell hozzászokni, különben hordhatatlan hosszútávon. Először kb. 5 centi aztán 10, aztán ha nagyon akarja az ember maximum 15 - bár én ennyit nem tudok behúzni. Plusz ahhoz, hogy átrendeződjenek, folyamatosan kell fűzőt hordani (régen még abban is aludtak a mániákusabbak, a tightlacerek ma is). Ha az ember felveszi koncertekre, stb., semmi baja nem lesz tőle, bár levétel után egy pár centivel karcsúbb lesz, de kb. másnapra az vissza is áll az eredeti formájába:D Ugyanígy, ha hosszútávon hord az ember fűzőt, és mondjuk 10 centit karcsúsodott, de abbahagyja, pár hét-hónap alatt visszanyeri az eredeti adottságait.

Én mondjuk kb. heti 4-szer veszek fel fűzőt, de azért, mert kényelmesnek találom, nem azért, hogy karcsúsodjak. Egyébként kiegyenesíti a hátat és nagyon kényelmes benne órákat ülni/álldogálni, mert egyáltalán nem fáj a hát (izomelgyengülés meg szintén csak mindennapi, állandó hordásnál lép fel, és tornázással megelőzhető).

Szerintem azért sok rémhírt terjesztenek a fűzőkről, ami nem igaz, vagy nem olyan kontextusban, hogy az megállná a helyét:)

2011. jan. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!