Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A goth lányok miért csúfítják...

A goth lányok miért csúfítják el az arcukat azzal a sok sminkkel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, mégis mi a fenéért kennek magukra annyi kencét! Annyira elcsúfítja az arcukat, hogy az fogalom. Annyi goth lány/hölgy mászkál mindenfelé, és egy részük úgy néz ki, mint valami Halál. A ruhájuk szép, de az arcuk... Na meg a bakancs a csipkés hosszú szoknyához... Borzalom...

Alapvetően szépek is lennének, csak a fejüket ne lássa az ember... Az az ocsmány máz "smink" gyanánt a fejükön... Attól falra mászom. Mert ha koncertre megy, akkor még oké, de hétköznapokra? Minden hétköznapra? Nem hiszem el, hogy így érzi magát "szépnek"!

Nekem is goth a barátnőm, de csak nagyon néha festi ki a szemét fölül, azon kívül semmi smink, és annyira gyönyörű így! És nem is vesz fel csipkeszoknyát bakanccsal!

(Van neki ilyen szegecses, csatos izés szoknyája, ahhoz jó a bakancs, de az elegáns öltözékhez nem veszi fel.)


Egy metálos srác, aki nem érti a nőket.


2010. dec. 7. 13:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti, ezt én sem értettem soha. Hogy mire jó a rajzolt fél mm-es szemöldök, halálsmink, bakancs+csipkés szoknya....

Annyival szebbek lennének egy szolid fehér alapozással (ha nem elég fehérek), esetleg NÉMI szemhéjfestékkel, ami akár színes is lehet (persze nem feltétlen rózsaszín), mert a gothok gyakran viselnek a fekete mellé még egy színt a ruháikon, és ezt nagyon jól ki lehet hangsúlyozni egy ízléses sminkkel, körömlakkal, stb. Esetleg vékonyan tus, szempillaspirál...de ezt a kikenem az egész fejem feketére, ráadásul igénytelenül, elmosódva és csúnyán, sosem tudtam felfogni.

Koncertre esetleg oké, de oda is meg lehetne csinálni ízlésesebben.

De van még valami, amit sosem értettem a legtöbb goth lányban... a gagyi, gusztustalan bársonycuccok, ízléstelen nagymamafüggönye-csipkék, kínai fűzők valódi acélmerevítős helyett, béna bizsu nyakláncok valami egyedileg készített helyett...

Persze, ezek lehet, hogy csak a "tucat"gothokra illenek rá, de csak ilyeneket látni koncerteken, na meg az utcán.


Mindenesetre én jobban preferálok egy-egy kis fűzős cipellőt vagy bokacsizmát egy szép szoknyához, és acélmerevítős fűzőhőz, és festeni se túlzottan szeretem magam, bár lehet, hogy így a nagyközönségnek nem vagyok elég "goth". Őszintén szólva nem is érdekel, szerintem inkább legyen az ember csinosan és elegánsan feltűnő, mint olyan szörnyű módon, ahogy egyesek művelik. 22/L

2010. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%

13.59

Miről beszélsz h aki mer merészen öltözni és módosítgatni a testén vmit. Az lelkibeteg?


Itt akire lehet mondani az te vagy. Nehogymár arra is rákerüljön ez a jelző aki orvos szülők gyerekeként nő fel. és mondjuk kord nadrágban jár meg szét van varrva a karja.

18/F

2010. dec. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

15:54

tudtam én hogy ezért még kapok támadást :)

a lelkibeteget idézőjelben kell érteni.

és nem arra vonatkozott hogy van egy tetoválás a karodon már tuti elmebeteg vagy, de nagy általánosságban azoknál a fiataloknál jelenik meg egyfajta deviancia akiknek volt valami problémájuk. ez általánosítás, ehjehj csúnyadolog, de így van. nézz csak körbe: hány olyan etravagáns életvitelt folytató embert látsz magad körül, aki hajnalban hazakocog a koncert után matt beb*szva, majd másnap felkel segít anyucinak krumplitpucolni, együtt megfőzik a vacsit és széles, legmélyebb rétegig őszitne mosollyal az arcukon mozartot hallgatva elfogyasztják azt, kistesóval apucival együtt?

ez is csak példa volt, nem feltétlen családi hátterű, lehet anyagi is, társadalmi is, bármi.

annyi áll a dolog hátterében hogy ezek a "sértült" (figyelmedet felhívom az idézőjelekre :) ) gyerekek általában valamiből menekülnek a stílusba. ez sszefügg az identitáskereséssel. Aki nem találja meg a társadalmi normákon belül az identitását (gondolok itt olyanra mint anyu pici lánya, vagy a legjobb tanuló, vagy a kiskutyám gazdája) az tlál valami a társadalom által még nem teljesen elfogadott, extravagáns hovatartozást, ezzel is lázadva az ellen a világ ellen ami bármilyen formában és mértékben "kitaszította".

attól hogy apuka főorvos még állhat más a háttérben...


és igen van akinél semmi nem áll a háttérben, de ritka kivétel.

2010. dec. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
egyébként eltaláltad, rám is rám lhet ezt húzni nem csupán másokat kivántam bemocskolni, és nem sértő jelzőként írtam amit írtam, én is az az önmegvalósító fajta vagyok.
2010. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Pontosan nálam és még az ismerőseimen kívül érdekes mód senkinek nincsenek gondjaik.

Persze bevallom nem tetszik a rendszer. Ezért választottam azt amit.

De emiatt nem kellene undorodni ill. lenézni.

Mert úgy gondolom senki nincs abban a helyzetben h lenézze a másikat.


Mivel nem támadtál le ezért nem teszem én sem.

2010. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

én nem undorodom ezektől a dolgoktól. a goth épp távolabb áll tőlem valamivel, de hidd el jobban benne vagyok ezekbe mint a hozzászólásaimból gondolnád :)

én elhiszem hogy nektek épp nincsenek problémáitok, bár szerintem ezt mélyeben kell annál vizsgálni nem mindig egyértelmű. de nem fogok itt pszichologizálni, örülök neki ha rendben vagytok.

a rendszerellenesség nem ide tartozik, annak semmi köze ahoz hogy milyen szubkultúrát választassz.

2010. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"annyi áll a dolog hátterében hogy ezek a "sértült" (figyelmedet felhívom az idézőjelekre :) ) gyerekek általában valamiből menekülnek a stílusba. ez sszefügg az identitáskereséssel. Aki nem találja meg a társadalmi normákon belül az identitását (gondolok itt olyanra mint anyu pici lánya, vagy a legjobb tanuló, vagy a kiskutyám gazdája) az talál valami a társadalom által még nem teljesen elfogadott, extravagáns hovatartozást, ezzel is lázadva az ellen a világ ellen ami bármilyen formában és mértékben "kitaszította". "


Szerintem ahhoz nem kell lelki, szociális, stb. probléma, hogy az ember ne lelkendezzen azért a magatartásért, ami ma pl. a tinédzsereknél normális, vagy hogy ne tetsszen neki a divat, ne értsen egyet a társadalmi elvárásokkal...

Attól még nem lesz elb*szott (már elnézést) az ember, hogy a többségi társadalom által éppen divatosnak tartott normákban nem találja önmagát, csupán kifejezi a viselkedésével és a "stílusával" is a nézeteit, és nem vesz be minden maszlagot, amit rá akarnak erőltetni, netán megpróbálja a saját életét élni, ahogy neki jól esik, és nem úgy, ahogy anyuka/apuka/tanárnéni/osztálytársak/fenetudjakicsoda szerint jól kellene, hogy essen, csak mert 10 emberből 8-nak úgy jó...

2010. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy igényes goth lány kifejezetten esztétikus, szép.

Ellenben a szolibarna műlibák, akik fehér rúzst használna, a bőrüknél 2x sötétebb alapozó vakolatot, vastag tust, és persze az elmaradhatatlan műszempillával egy az egyben nevetségesek.

2010. dec. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

jahj neemm :)) félreértetek...nem tudok fogalmazni azthiszem

itt nem arról van szó hogy mennyire tetszik egy adott divat. az teljesen normális, 13-14évesen az emberek 85%-a átesik egy-egy rocker korszakon, aminek semmi jelentősége. a társadalmi elvárásokkal pedig nagyjából egyetlen tinédzser sem ért egyet...

elb*szott? hát mondtam én ilyet? tisztelem, a legmélyebben becsülöm azokat az embereket akik fel merik vállalni ezeket a dolgokat, és mernek - ha mással nem is nagyon - de legaláb az életvitelükkel tiltakozni. de éppen itt a lényeg... gondolj bele honnan jönnek ezek a szubkultúrák. a beat, a punk, a metál, az egész "rock" kultúra a lázadásról szól, éppen ezek ellen a dolgok ellen. és épp ezaz: csak az az ember lázad akinek b*ssza az agyát valami. ha nekem tetszik a rendszer nem fogok lázadni. Nem tetszik, így legalább a viselkedésemmel megmutatom ezt az embereknek. És kiknek tetszik a rendszer (általában!!!)? akik bodlogan élnek benne, mert vagy anyuka apuka megteremti azt az aranykalitkát, amiből nem látnak ki, vagy tényleg élvezik ezt a kupc f*st. és belőlük sosem lesz lázadó, mert nekik jó csukott szemmel élni az aranykalitkában, biztonságban.

Én meg 13 évesen dolgozni jártam, mert anyu nem bírt egyedül eltartani. nyilávn kevésbé tetszik a rendszer. meg is van az eredménye.

2010. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

15:44 Nana! Azért az acélmerevítős fűzőknek rendesen megkérik az árát, és nem biztos, hogy mindenkinek van pénze egyedi ékszert csináltatni! Párom egyáltalán nem hord például fűzőt, mert neki kényelmetlen, idézem "úgy érzem benne magam, mint egy kényszerzubbonyban". Ő inkább csipkepárti (módjával!!!). Mondjuk azt nem értem a bársonyt miért szólod le, de nem ezen van a lényeg...

Az ékszerhez annyit, hogy Lengyelországból a Wollin-i vikingfesztiválról hoztam neki egy fekete köves ezüst medált! Na olyanja biztos, hogy senkinek nincs az országban!

2010. dec. 7. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!