Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Akik tudnak sminkelni, vagy...

Akik tudnak sminkelni, vagy legalább is értenek hozzá segítenének?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy egyszerűen nem tudom hogyan sminkeljem magam és erre szeretnék pár tippet kérni esetleg, ha tudnátok, írnátok? szóval a szemem és a hajam is sötét/közép barna, a szemöldök szintén, a szemeim az átlaghoz képest kicsit távolabb vannak egymástól, így végképp nem tudom, hogy akkor melyik részét húzhatom ki, hogy közelebbinek hasson...Tudnátok erre valami tippet, vagy ötletet adni?

Előre is köszönöm!


2011. okt. 7. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia, kapok egy képet a szemeidről? :)
2011. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
kuldj egy kepet az arcodrol!!!!vagy a fejedrol!;)
2011. okt. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
sajnos kép nélkül ez elég nehéz :)
2011. okt. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia,


Kép nélkül is egyszerű megválaszolni. Persze a kép sokat segítene de sminkesként a válaszom a távolülő szemű hölgyeknek 1. Már a kontúrozásnál is oda kell figyelni mert nagyon sokat számít. Ez akkor jön jól ha valaki nem szeretné nagyon kisminkelni

2014. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Optikailag csalhatsz ha a belső szemzugba fehèr szemceruzàt hasznàlsz.

[link]

Emlèkszem amikor 15 èvesen megvettem magamnak az első szempilla spiràlom és amikor 17 évesen megvettem életem első alapozòjàt amit többnyire màsokon hasznàltam de nagy izgalommal tesztelgettem őket. Ezek azok a pillanatok amik egy nő fejèben megmaradnak. Az önmagunkra talàlàsok folyamatai ezek. Mindigis fontosnak tartottam, hogy önmagunk szèpsègeit kiemeljük. Azt gondolom egy nőnek ez kötelessége, ahogy az àpoltság is ès ehhez egy kis sminkelni való tudàs is bele tartozik. Éppen ezèrt egy romantikus smink elkèszítèsère invitàllak benneteket. Ha még csak tanulgàtjàtok ès az elejèn jàrtok akkor remèlem talàltok nèmi segìtsèget benne ha pedig profik vagytok akkor meg csak élvezzük együtt a vàltozàs szépsègèt, lehetősègèt. Először is a bőr tisztítàs utàn neki is làthatunk alapozni. Valaki micellàs vízzel vagy rózsavízzel vagy sima szappannal esetleg teafa olajjal fertőtleníti az arcát. Szerintem a szódaporos is kivàló. Ha akartok használjatok csak primert. Vigyétek fel ecsettel vagy beauty blenderrel( szivaccsal) melyet enyhe ütögető mozdulatokkal dolgozzatok el. De akàr az ujjaitok segítsègèvel is eloszlathatjàtok a termèket. Figyeljetek a nyaknàl is dolgozzàtok el és ne vigyétek fel vastagon, ezzel elkerülhetjük a maszkos hatàst. Száraz börűeknek nem ajànlom a Catrice HD Liqudet, inkàbb krèmesebb primert javasolnék, mint a Nivea szìnezett fènyvèdő primere. Ezutàn következzen a korrektor melyet vigyetek fel a problèmàs területekre valamint a szem környèkre, homlok ès àll területère. Majd dolgozzàtok el. Vàlasszatok egy àrnyalattal világosabbat, akkor üdébb hatàst tudtok elèrni. A pirosabb területeket zöld színű korrektorral könnyebb eltüntetni. A mattabb hatàs érdekèben egy kis púderrel fixàlhatjàtok az arcotokat feleslegtől leütögetett púder ecset vagy pamacs segìtsègével a kifènyesedő területeken ( homlok, orr) a diszkó gömb hatàs elkerülèse vègett. Szàraz börűeknek a porcelàn púder javasolt, mert az nem ül bele a ràncokba ès szebb fedèst biztosít. Kontúrozhattok is ha ovàlis fejformàt ès piszèbb orrot szeretnètek kialakìtani fehèr ès barna festèk segítsègèvel. Mielőtt felviszitek a szemhèjpúdert, szempillaspiràlt, a szeruzàt vagy tust ès a rúzst következzen a highlighter. Amellyel egy kis csillogàst varàzsolunk az arccsontra. Nekem a Catrice tetszett a legjobban. Ha meg valami extrèmebbre vàgytok akkor a Lovelynak is vannak holografikus highlighterei, melyek igazàn jól mutatnak a kifutòkon, de akàr egy ütősebb, merèsz outfittel is. Amelyet kombinàlhatunk makkos cipővel, vagy kènyelmes sport csukàval, àttetsző anyaggal, felsővel, bőr szoknyàval, kabàttal, crop topokkal, k-popos nyakba akasztós hàm szerü kiegèszítővel, farmer nacival, ruhàval, szoknyàval is nagyon trendi, de vannak cseppformàjú is. Az arcunkra hasznàlhatunk pirosítót ha szeretnènk a rózsàsabb tekintetèrt. De az arcpirítóan bohóc hatàs elkerülése érdekèben csak óvatosan vigyük fel az arcpìrt. Ezt azèrt momdom, mert vannak olyan nagyon jól pigmentàlt termèkek, hogy egyes vilahos bőrre képtelensèg eltalàlni az aràmyt elsőre. Vagy csak bronzosìtót, a szemèlyes kedvencemet vigyünk fel az arccsontra melyet szèpen dolgozzunk el ha nem akarjuk, hogy kettè vàgja az arcunkat optikailag. Belülről kifelè haladjunk, a fül irànyàba mozgatva az ecsetet. Most kezd divattà vàlni az alapozóval kontúrozàs a bronzosìtó alatt. Melyet úgy kell elkèpzelni, hogy az alapozós szivaccsal egy csíkot húznak az arccsont alatt . De nekem ez szemèly szerint nem tetszik. Szerintem otromba hatàst kelt. Olyan szakàllas hatàst kelt. Ha èrtitek a hasonlatot. Vannak vizes bàzisú bronzosìtók melyekkel hiàba próbàlkuk elèrhetni a kivànt hatàst nem eikerül bàrmennyire próbàlkozunk, èppen ezèrt kell be nedvesítenük az arc csontunkat. Hisz jobban oda tapad az enyhén nedves bőrfelületre. Nekem az Essence, az AVON ès a Mac termékei nagyon tetszenek. Ha ezzel megvolnànk jöjjön a szemhèjpúder. Ha akartok hasznàlhattok primert, a tartóssàg èrdekèben. De èn kiszoktam hagyni, mert mèg nem találtam olyat ami mellékhatàsa lévèn ne szívta volna be a festèket. Inkàbb a vègèn smink fixàló sprayt javaslok, de az is kihagyható azoknak akik nem bírnak elviselni sok kemikálèt az arcukon, mint èn is. Tehàt egy vilàgosabb mondjuk drapp színnel alapozzunk. Jelen esetben én az O' Conor szintetikus szőréből kèszült lapos ecsetèt hasznàltam. Majd a külső szemzugban egy sötét színt, barnàt helyeztem fel. De először a mélyítő vonalnál kezdjük ès satírozzuk el satírozó ecsettel. Èn az Essence ecseteit szoktam hasznàlni ilyenkor. A szemöldök csontra vigyünk fel egy kis fehèr csillàmport. Ezzel kiemelhetjük a tekintetünket. Húzzuk ki a szemünket ceruzàval vagy ecsetes tussal vagy filccel ami picit maceràsabb, mert biztosabb, gyakorlottabb kezet igényel, hiszen könnyebben maszatalòdik ès könnyen ùgy vègezhetjük akár egy mosómedve. Esetleg hasznàlhatunk kanalat segìtő eszközként. Mindenkèpp fontos, hogy ne felejtsétek eltàvolìtani a sminketeket, ès a szennyeződèseket az arcotokról, melyek eltömíthetik a pórusaitokat, pattanàsokat a T vonalban ( homlokon, orron, állon) fekete miteszereket okozva az orr környèkèn, szèlsősèges esetben elfertöződhetnek ès aknékat okozhatnak. Èppen ezèrt az időnkènti szivacs ès ecset tisztìtàs sem elhanyagolható melyet szappanos vízzel tehettek meg. Persze a pikkelysömör ès egyèb bőr betegségek genetikai okok miatt alakulhatnak ki elsősorban. Használhatunk kozmetikai pàlcàt, valaki orr tapaszt hasznàl, esetleg szalvèta ès zselé segítsègèvel kèszít hàzilag vagy hajszàlcsatt fejèt. Szemhèj porra visszatèrve. Több réteget is felvihetünk. A belső szemzugba hasznàlhatunk fehèr szemceruzát mellyel eltàvolìthatjuk optikailag kicsit a közel ülő szemeket. Felvihetünk csillàmos réteget is. Én a S-he duo palettàjàból egy pezsgőszínt vittem fel. De rózsaszìn alapra hasznàlhattok barnàt is. Esetleg szürke àrnyalatait is kombinàlhatjátok. Fehèr alapra sima fekete satírozott kontúr vagy lilàs külsö satír. Vagy ha hagyjátok szàrnyalni a fantàziàtok hasznàljatok kèk szemceruzàt esetleg sàrga vagy kèk, esetleg zöld, narancs csillàmos àrnyalatokat. A Lovelynak csodàs palletài. A Burgundy Bar palletàban csalódtam, mert alig van különbsèg a színei közt. Nem làtszanak. Aztán jöhetnek is pillàk ès ha már pillàk akkor szempillaspiràl. Ha akartok hasznàlhattok szempilla göndörìtőt èn már èvek óta nem hasznàlok. Èn vizàllót szoktam használni ès barna a kedvencem. A klasszikus sörtèjü a legjobb nekem. Igyekezzetek olyat vàlasztani amely dúsít nem csak hosszabìt. Nem szeretem a csak szálakból àlló pillákat, főleg ha 10 perc utàn pereg le a szempillàmról a festèk ha csak nem veszem meg ès hasznàlom a festèkhez javasolt szempilla primert, mint a L'oreal Paradise spiràlja is. Szerintem anyagilag ez kicsit kibabràlàs a vàsàrlóval. Lenyúló fogàs, mint amikor az automata nem csak fèlig hanem egèszben elnyeli a pènzed. Nincs mit szèpìteni. Ha gondoljátok most a szemöldökötök hézagjait is korrigàlhatjátok. Használhattok sablont, akinek hagyományosan ès nem szàlas technikàval van tetoválva van az újra rajzolhatja. Zselét is hasznàlhat a szàlak rendezettsège èrdekèben az akinek termèszetes, mint nekem. Én havonta szoktam pàr szàlat kiszedni alulròl. Befejező lépèsként a smink nem is smink rúzs nélkül. Vàlaszthatunk matt, szatènos rúzst vagy szàjfényt is de akàr szàjkontúr ceruzát majd rúzs helyett ajakbalzsamot, ajakfilcet( Alverde) rengeteg szín közül. Dögös pirost, meggypirost is. Nekem a múltkor ha hiszitek ha nem NYX-nek a termékei csíptèk a szàmat a DM-ben valamièrt. A lènyeg színt adjunk a szànknak. Dúsabb hatàst èrhetünk el ha enyhèn lefektetjük a ceruzát ès ùgy húzzuk ki az ajkunk vonala mentèn. Valamint egy ajkunkra helyezett egy rètegű szalvètával melyet púderrel ütögetünk àt tartósabb hatàst èrhetünk el. Ne felejtsük el kihegyezni a ceruzánkat. Hasznàlhatunk ecsetet is.

2020. márc. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!