Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kontaktlencsét viselők, ti...

Kontaktlencsét viselők, ti hogyan sminkeltek?

Figyelt kérdés

Én is elég régóta viselek kontaktlencsét,de eddig szinte alig sminkeltem magam,csak egy kis szempillaspirál és színezett ajakbalzsamot használtam. Vagy csak nagyon alap,natúr sminket csináltam. Igazából azért,mert féltem,hogy nehogy a szemebe menjen a festék,mert ugye az nem tesz túl jót a lencséknek.

Nem merem kihúzni a szemem alulról,mert félek,hogy belemegy a szemembe a festék.

Konkrétan az lenne a kérdésem,hogy ti ezt meg tudjátok oldani? Hogyan sminkeltek?


Pl: ez nagyon tetszik: [link]


Köszönöm mindenkinek előre is!


2011. dec. 17. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Buliba hasonlót szoktam csinálni, mint amilyet belinkeltél.

Először a lencsét teszem fel, így nem tud alámenni a festék.

Szépen ki tudom húzni alul is, nem irritálja a szemem és nem megy a festék a lencsére.

17/L

2011. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Én évekig hordtam lencsét.Csináltam úgy is, hogy először betettem a lencséket és utána sminkeltem ki magam(ez a legjobb megoldás),persze óvatosan ügyelve,hogy nehogy megszúrjam a szemem,vagy bármi belemenjen,de volt ,hogy csak szempillaspirál volt rajtam és később tettem be a lencsét,ekkor sem volt gond.

Ha rutinos vagy,akkor félmásodpercbe telik mire beteszed a lencsét a szemedbe,szóval nem okozhat gondot a sminkelés.


Én azt javaslom sminkelés előtt tedd be a lencséket:)

2011. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :-)


De akkor tuti nem megy bele a szemebe a festék? Emlékszem rá,amikor még nem hordtam lencsét és alulról kihúztam a szemem,akkor néha láttam ilyen kis fekete "úszó foltocskákat" a szememben. De majd kipróbálom,és óvatosabb leszek.

2011. dec. 17. 12:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én nemrég kaptam lágy lencsét(nem tudom hogy a sminkelésnél számít-e valamit hogy milyen), kb. 3 hete, a szemész akihez mentem lencséért azt mondta hogy nyugodtan lehet sminkelni, mindent szabad... a sminkelésnek ez a sorrendje(amit nekem mondott): beteszed a lencsét, sminkelsz, ... , aztán pedig kiveszed a lencsét és lemosod a sminket. nekem ennyit mondott a szemész. remélem segítettem egy kicsit :))
2011. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 5 éve vagyok lencsés, és már mindenféle sminket kipróbáltam, pl. bulikban van, hogy nagyon erős a sminkem. Nem ment soha a lencse alá a festék, mondjuk nekem eleve nem túl érzékeny a szemem, tehát valamennyire személy függő is, de szerintem nyugodtan megpróbálhatod ezt a sminket 99%, hogy semmi probléma sem lesz.
2011. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, a lényeg az, hogy először tedd be a lencsét, utána sminkelj.

Ha bent van a lencse, akkor sminkelésnél arra figyelj, hogy azért ne nagyon menjen bele szemhéjpúder a szemedbe, mert ha érzékeny a szemed, akkor az nem tesz jót.

De ha mégis belemegy, akkor kiszeded a lencsét, egy fültisztító pálcikával kiszeded a szemedből a koszt, és utána visszarakod a lencsét.

Kellő gyakorlattal minden sikerülni fog :)

Sok sikert, ez a smink tényleg nagyon szép, amit linkeltél :)

2011. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először nagyon óvatos voltam én is, de idővel azért rájöttem, hogy annyira nem nehéz.Előbb lencse, aztán jöhet a többi. Alul kihúzással finoman, nekem volt olyan, hogy túlságosan 'belül' húztam és könnyezett. De az is megoldható (de ezt ne nagyon csibáld) hogy már sminkelt szembe teszed a lencsét. Lemosáskor meg előbb vedd ki.
2013. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!