Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Swarovski medál beolvasztása?

Swarovski medál beolvasztása?

Figyelt kérdés
Van egy swarovski medálom, 3 éve kaptam páromtól. Szinte az összes kő kiesett belőle, de a garancia már lejárt, így nem cserélik, javítása 8ezerbe kerülne. Gondoltam beolvasztatom és csináltatok belőle egy másik medált, akár kövek nélkül is. Ékszerboltban megcsinálják?
2012. jan. 1. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Miből van? Meg ha acél, alumínium vagy hasonló, akkor nem fogsz kezdeni vele semmit.


Ha ezüst/arany/fehérarany, akkor igen, de nem mindenhol. Nézz körbe.

2012. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezüst, természetesen nem bovli. Abba az ékszerüzletbe vittem, ahol lett véve javíttatás céljából.
2012. jan. 1. 14:15
 3/18 anonim ***** válasza:

Semmi értelme, többet fogsz ráfizetni a munkadíjra, mint ha megcsináltatnád a swarovskival (amúgy nem is tudtam, hogy ezüstékszert is gyártanak).

Plusz a legtöbb helyen ezüstből nem is vállalnak készítést.

2012. jan. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az ezüstnek 120 forint grammja, a medál meg biztos nem több egy grammnál, ugyanis a kövek műgyantába vannak ragasztva, amit eltávolítanak. Ha meg is csinálják nem abból az anyagból fogják, amit beviszel. Ergo nincs értelme. És akkor még nem is beszéltem az olvadási veszteségről. Swarovski ékszert nem csinálnak ötvösök. Őszintén nem egyszerűbb lenne venni egy másikat?
2012. jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

,,amúgy nem is tudtam, hogy ezüstékszert is gyártanak"

sőt aranyból is csinálnak... A swarovski név a kristály csiszolásának a megnevezése.

2012. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Én a helyedben megcsináltatnám, főleg hogy a szerelmemtől van. van neked fogalmad róla, milyen drága egy eredeti Sw. ékszer? Elárulom, hogy többszöröse a 8000 ft-nak. Egyébként csak nemesfémet olvasztanak, a Sw pedig ródiummal bevont fém.
2012. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy drága, de össz-vissz van benne 70 kő, és 18 hiányzik teljesen+van egy pár, ami el van törve, be van törve, és ezért 8at kérnének. Ez ősszel volt, amikor ott előttem megszámolta a csaj, azóta használtam is, és lehet akkor még dobnának az árra. Most megcsináltatom, 2 hét múlva kiesik 2, akkor 2ezer ismét? Ezért drágállom, mert ezt az összeget nem egyszer kell kiadni érte.

Megkérdezem holnap, hátha valamit tudnak csinálni. Már mindenhol kerestem ugyanilyen medált, de semmi. :(

2012. jan. 1. 21:24
 8/18 anonim ***** válasza:

Ti egyáltalán nem olvastátok mit írtam? Miért lenne többszöröse??? Igenis lehet 8000-ért, sőt 4000-ért is kapni swarovski ékszert. Egyesek teljesen sötétek. Mint már mondtam ez a swarovski elnevezés a kristály CSISZOLÁSÁRA utal... Lehet az aranyba, ezüstbe és bizsuba foglalva. -.- ÉRTITEK????

Amúgy ékszerbecsüs, ÉKSZERÉSZ és kőfoglaló vagyok, szóval jobban tudom.

2012. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Utolsó. Akkor be tudják olvasztani. ma 4 körül tudok menni az ékszerboltba, ahol párom vette. Direkt oda akarom bevinni. Megérné belőle másikat csináltatni? Ha kő nélkül is, de valamit csak ki tudnának belőle hozni.
2012. jan. 2. 14:21
 10/18 anonim ***** válasza:

"Ti egyáltalán nem olvastátok mit írtam? Miért lenne többszöröse??? Igenis lehet 8000-ért, sőt 4000-ért is kapni swarovski ékszert"


Olvastuk, és mindenki tudja, hogy arra utal, csak az a probléma, hogy amit más ékszerboltokban árulnak, azt nem szokás Swarovskinak nevezni. Te nem érted a lényeget. A swarovski nem csak a módszert jelenti, hanem a márkát is, és swarovski medálnak azt nevezzük, amit bizony a márkaboltban veszünk.

Ha vesz az ember egy halom swarovski gyöngyöt (mert hogy azt is gyártanak) és ékszert készít belőle, attól az ékszer még nem lesz swarovski. Ugyanez vonatkozik az egyéb ékszerboltok termékeire is. Remélem neked is sikerül felfognod, és abbahagyod a kiabálást.

2012. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!