Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Vélemény? Mennyit kérjek el...

Vélemény? Mennyit kérjek el érte? Mi az ideális ár? Annak ellenére hogy fiatal vagyok, sminkeltetnél velem?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, már több mint 3hónapja tanulok sminkesnek, túl vagyok portfólió fotózásokon, ahol a munkáinkat reklámozhatjuk:) Tudom fiatal vagyok, de igényesen, kreatívan dolgozom.

Most érzem azt magamban, hogy készen állok arra hogy keressek egy kis pénzt, ha van rá igény. Van egy ismerősöm aki ruhákat készit, esküvőre stb. Vele fogok együtt melózni mint sminkes, és még leszünk páran a csapatban, körmös, dekorációs stb:) Nyugtát tehát tudok adni:)


Sok helyen próbáltam nézelődni, hogy ki mennyit kér el 1-1 sminkért, a lényeg hogy alaphangon 5-6-7ezreket elkérnek 1 alkalmi, szalagavatós sminkért, sok helyen akár 10ezret is 1 menyasszonyi sminkért.

Én tanuló vagyok, ennek ellenére igényesen szépen dolgozom, márkás cuccokkal. Szeretném elkérni az anyagárat és a munkám árát is, de nem akarok a fellegekbe lépni mint sokan, tisztában vagyok azzal hogy még lent vagyok a létrán:)


Az alábbiakra kéne 1 árazás:

-menyasszonyi smink

-szalagavatós smink

-alkalmi

-ballagási

-férfi smink (Púderezés pl fotózásra)

-nappali smink



Köszönöm a segitséget


2012. jan. 15. 18:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

jaj a sminkpróbáa lemratad pl (külön menyasszonyoknál, szalagavatóra stb)


És még egy lemaradt: -KOSZORÚSLÁNY SMINK

2012. jan. 15. 18:15
 2/11 A kérdező kommentje:
hatalmas segítség lenne csajok, hogyha leírnátok hogy nálatok melyikért mi az ideális ár, és mi az amit már soknak és drágának tartanátok, esetleg irhattok jó/rossz tapasztalatokat is:)
2012. jan. 15. 18:16
 3/11 anonim válasza:
55%

Szerintem:

-menyasszonyi smink 8000

-szalagavatós smink, -alkalmi,-ballagási 4000

-férfi smink (Púderezés pl fotózásra) 2000

-nappali smink 3000


Én egy kezdőnek max. ennyit fizetnék, ha ügyes.

2012. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lányomat tablókép fotózás előtt sminkeltettem ki. Csak 1000-et kért érte a kozmetikus. + adtam borravalót. (szempillaspirál, szemhéjfestés, alapozás, púder, rúzs)
2012. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

nem mind1,hogy hol


mert itt pl borsodban 1000-7000 a smink egy átlaos szalonban városon,falunk még az esküvői smink is max 3000,drágább szalonban 8000nél kezdődik

2012. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

első köszi, ennyit eszem ágába se lenne elkérni, ennél kevesebbre gondoltam:)


Értelek titeket. Hát pest megyéről van szó. Szóval eléggé a központban, nem messze budaoesttől

2012. jan. 15. 18:27
 7/11 anonim válasza:
Az se mindegy, hogy milyen környéken dolgoztok. De azok az árak, amiket az első írt, szerintem nagyon magasak.
2012. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kozmetikusok áraival hasonlítsd össze. Fejből nem is tudom mit mondjak. Nappali sminket olyan 1500-től csinálnak, menyasszonyi 5000-től. Pont nemrég volt egy kérdés, hogy gáz-e, ha a menyasszony sminkeli magát. Nos én is magamat sminkelném, mert szerintem ügyes vagyok, és szinte mindig sminkelek, ecsetkészlettel dolgozom stb. Már sminkelt kozmetikus, és nagyon mesterkélt volt, a bőrömet is rondábbnak láttam. A "celebek" sminkje is olyan művies közelről, néha azt gondolom, hogy az állandó ápolástól lesz olyan a bőrük amilyen.

Nem leszólni akartalak, de szerintem egyre kisebb lesz az igény a sminkelésre, és alkalomszerű. Szerintem esküvőre is én fogom csinálni magamnak, és 5000nél többet nem is adnék érte, de akkor sem biztos, hogy tetszene a végeredmény, mert nem olyan, mint a megszokott. Bulira, más esküvőjére meg egyebekre se sminkeltetnék mással. Ennek olyan praktikus okai is vannak, hogy időpont egyeztetés, még hazamenni, átöltözni stb., túl macerás, és végül is pár óra múlva lemossa az ember.

2012. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 7ezernél kevesebbet tudnál elkérni,pláne,hogy még nem végezted el a sminkes sulit,és még 1 éve sincs,hogy sminkelsz az iskolában...

Szóval szerintem úgy 3-5ezer a max,amit elkérhetnél....

2012. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
utolsó, egyik sminkes "iskolában" sem lehet 1évig tanulni, mivel ezek nem okj-s hanem csak okleveles képzések. Igy nincs belőlük 1éves. Én kifogtam pesten a leghosszabb időtartamút, azis max 9hónap, és persze fizetős mint mindegyik ilyen suli.
2012. jan. 15. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!