Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyire árt a bőrömnek?

Mennyire árt a bőrömnek?

Figyelt kérdés

Sajnos a munkám megköveteli,hogy reggeltől estig sminkben legyek,viszont szeretném tudni,mennyire árt ez a bőrömnek.


Szempillaspirált használok,szemceruzát és alapozót.(utóbbiból viszont sokat)


Érdekelne,hogy 10 év múlva pl. mennyire lesz ráncos a bőröm,ha a hétköznapokban erős alapozót viselek,illetve milyen "mellékhatásai" vannak a spirálnak és a szemceruzának. (úgy értem szempilla kihullása,szempilla színének világosodása,stb.)


Légyszives normális válaszokat! :)



2012. okt. 24. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

nem vagyok kozmetikus, sem szakértő ebben a témában... De szerintem hülyeség az, hogy öregebb lesz a bőröd a sok sminktől, hiszen manapság már annyi ápoló összetevőt tartalmaznak, meg hagyják a bőrödet lélegezni - kivéve, ha púdert raksz rá (nézd meg a színészeket, énekeseket smink nélkül, semmivel sem ráncosabbak a korukhoz képest)... Ha esténként lemosod rendesen a festéket, utána bőrápolókkal (jobb a házilag elkészített ;) ) kened, akkor nem hinném, hogy ártalmas lenne. Ha szoláriumozol, akkor nem mondtam semmit. Az mint tudjuk, mindenre rápakol 1-2 lapátnyi cuccot. A szempillaspiráltól lehet, hogy hullik kicsit a szempillád, talán azt is valami ápolóolajjal (pl ricinussal) kenegesd néha. Viszont a sok alapozót hanyagolnám, mert azért az nagyon gáz; OFF: én is tegnap próbáltam egy új sminket, és több alapozót kentem magamra, mint amennyit szoktam, hibátlan volt a bőröm még közelről is, nem látszott az alapozó, de nagyon kényelmetlen volt :D Remélem, hétvégente nem viselsz sminket és hagyod pihenni a bőrödet!!

19

2012. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha rossz minőségű az alapozó, akkor roncsolja a bőrödet, és ráncosít, de ha jó minőségű, akkor nem annyira ártalmas...

Egyik ismerősöm 3-4 éve festi folyamatosan a szempilláját (mindennap), és neki már hullik elég durván...műszempillát kell feltennie ahhoz, hogy úgy tűnjön, mintha lenne szempillája...

A szemceruzától max érzékenység alakulhat ki, de ezt gyakran egy szemceruza cserével is lehet orvosolni (plusz abban is vannak kevésbé káros összetevőjűek, amik nem ártanak)

2012. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyetértek, a szempillaspiráltól kophat a szempillás, de erre sokféle ápoló izéket árulnak viszont a legjobb a természetes, úgyhogy én is a ricinusolajra szavazok :)

alapozás előtt pedig kend be az arcodat (hidratáló) krémmel, é máris kevésbé ráncosíthat :D

2012. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Természetesen mindenből jó minőségűt használok,nem ezeket a "no name" termékeket :)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. okt. 27. 13:10
 5/5 anonim válasza:
100%
Szia! Nézd meg az összetevőket, mert a nagy márkák is zömében kőolaj származékokat használnak, amik idővel igen csak tönkre teszik a bőrt.Pár éve volt is egy riport film neves francia kozmetikai cégekről. Megdöbbentő dolgok derültek ki.Többek között ismerve az összetevőket a saját termékeket nem használták a tulajok. Azt javaslom, hogy gyógynövény és természetes alapú kozmetikumokat használj, amik nem károsítják,hanem még táplálják is a bőrödet. A bőr nem felejt. Ha érdekel szívesen küldök Neked emailben pár tapasztalatot természetes alapú, középkategóriás árú, de csúcs minőségű kozmetikai termékekről.
2012. okt. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!