Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen sminkeket ajánlotok...

Milyen sminkeket ajánlotok iskolába?

Figyelt kérdés

Milyen sminkeket tudnátok ajánlani iskolába? Legyen szerény, visszafogott, ugyanis elvileg a mi iskolánk nem engedi meg, de hát tudjátok, hogy van ez :D Mindenesetre azért egy kicsit látsszon is a smink, emelje ki a vonásaimat.

Azért nem a neten keresek, mert szinte nem is találtam olyan iskolai sminket, ami látszik is, meg nem is, egyszóval éppen a határon van. Kevés ilyen volt, viszont az a kevés meg nem ment a szemem színéhez.

A szemem mélybarna, itt-ott aranyszínű árnyalatokkal. A szempilláim hosszúak, bár nem túl dúsak.

(Alapozót csak a legritkább esetekben használok, ugyanis még zsírosabb lesz tőle a bőröm)



2012. dec. 3. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Iskolába semmilyet, nálunk a tanárok fele harapott érte... még középsuliban is képesek voltak rendszeresen azokat feleltetni, akik ki merték sminkelni maguk, és természetesen a leggenyóbb kérdéseket feltenni neki... szóval jobb az óvatosság.

Meg amúgy is, suliba minek? Oda nem tetszelegni jár az ember lánya.

2012. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És a hajad színe milyen?


Egyébként az én kedvenc natúr sminkem a következő:

Korrektorral elfedem a bőrhibákat, a szemhéjamra teszek egy kis szemhéjalapozót. Sötétszürke szemhéjtussal húzok egy vékony vonalat, de nem a szemzugtól, csak kb. a szemem felétől. A szemem közepénél nagyon vékonyan elkezdem húzni a vonalat, szinte nem is látszik, majd a vége felé egy picit megvastagítom, de még itt is vékony a vonal. Végül szempillaspirált és ajakápolót használok.

A tusom essence zselés tus, nagyon szeretem, mert könnyű vele dolgozni és ott marad, ahova felviszem, meg sem moccan egész nap. A spirálom pedig vízálló, így még egy rohanós, hosszú nap sem kenődik el a sminkem.


Ez egy egyszerű smink, ami a hétköznapokra sem túlzás. Igazából a színválasztáson a tus vonalának vastagságán múlik az egész. Mivel az enyém nem mélyfekete, hanem nagyon sötét tus és vékony vonalat húzok vele, nem túl feltűnő.


Ha pedig nagyon sietek, mert pl. elaludtam, akkor korrektort, szemceruzát és szempillaspirált szoktam használni. Szemceruzát általában sötétbarnát vagy szürkét, mert a fekete nem áll jól, túl komoly lesz tőle az arcom, a barna és a szürke viszont lágyítja a vonásaimat és sokkal természetesebb.


Szerintem egy vékony tusvonal + szempillaspirál, vagy szemceruza + szempillaspirál bőven elég suliba. :)

17/L

2012. dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy de nálam a természetes visszafogott smink ebből áll: Elfedem korrektorral a bőrhibákat a sötét szem alatti karikákat. Utána nagyon vékony réteben felteszek az arcomra alapozót,utána por púderrel fixálom szintén vékony rétegben,utána a szempilláimat szépen kispirálozom,hogy azon legyen a hangsúly,aztán nagyon kis pirosított teszek az arccsontomra! :) DE vigyázz tényleg keveset rakj,nehogy úgy néz ki mint egy bohóc! Ha mégis sokat sikerült felraknod a pirosítóból,egy zsepivel szépen,lazán töröld át ott!:)
2012. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fizikiwi ***** válasza:
Habár nem sminkelek, használhatsz valami fényes hatású szájfényt mev korrektort, szerintem még valamilyen fehér szemcerka.... Vagy ilyesmi.
2016. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!