Hogyan lehetnék szebb?

Figyelt kérdés

1. 21 éves lány vagyok. Folyamatosan küzdök az arcbőrömmel. Ha kijönnek pattanások, dudorok, legutóbb ekcéma.. bekenem azzal a krémmel, vagy lemosóval, ami hat rá.. ez hat 2x avgy 3x, aztán más probléma merül fel, amire más krém/lemosó jó.. anyukám szerint összetett bőröm van, azért nincs egy krém, ami használna, azért vannak szinte csak arcra való krémek, lassan már gyógytermékek is... pl antibiotikumos kenőcs. Ha egy kicsit el is múlnak a pattanások, a helyükön sebek keletkeznek, mindig valamiylen az arcom, képtelen vagyok rendesen leápolni. Javaslatok?


2. Smink. Fekete szemceruzával szoktam kihúzni a szemem, néha ajakírt teszek a számra. De ettől függetlenül ugyanolyan rondának érzem magam... lehet, hogy csak az arcom miatt. De lehet, hogy azért, mert nem elég a smink? Mit gondoltok? Elég egy átlagos sima munkanapra ilyen smink? Mert szerinem túlzűs lenne a többi, de az utcán látok olyan nőket, akiknek színes, vagy több a sminkjük, mégsem kirívó vagy hivalkodó, csak egyszerűen szép. De ha más sminket tennék, nem tudom, mi illik hozzám. Fehér bőröm van, kék szemem, vörösesszőke hajam. Sminkelni se tudok rendesen...


3. Kicsit strsszes vagyok, és folyton rágoma szám... ezért szoktam rá a rágózásra (más káros szenvedélyem nincs:D). Hogy tudnék erről leszokni? Lassan már akkor is rágom, ha nincs semmi gondom éppen.... (mert mondjuk kikapcsolódok, avgy nyaralok..)


4. Vékony alkatú vagyok, de magas. Így egy dömpernek érzem magam, robosztusnak... pedig nem vagyok az... ha tükörbe nézek, sovány vagyok, de ha csak úgy lenézek magamra, akkor látom, h miylen robosztus is vagyok...


5. Lelkitámasz. Kicsit elegem van, hogy bármit csinálok, nem tudok nőisebb, és egy kicsit szebb lenni... örülnék ha jelentkezne valaki, aki ért ezekhez a problémákhoz, és meg tudná keresni, és mondani nekem a szépségeim.. mert egyre jobban utálom az egész testem, az egész lényem... egyre jobban el vagyok keseredve.. tudom, hisztinek tűnik, meg önsajnáltatásnak, de az évek során próbáltam erős lenni, és tenni a dolgokért... a testem sem a legszebb, de eljárok edzeni, így ezt tudom egy kicsit kompenzálni.... legalábbis magamban biztosan.


Várom a mihamarabbi segítő válaszokat:) Jöhetnek krémek, tanácsok, bármi, ami építő jellegű:):) Legalább karácsonyra a szeretteim mellett lehessek egy kicsit esztétikusabb:)



2012. dec. 4. 01:53
 1/10 anonim válasza:

IrA sminkeléssel kapcsolatba annyit tudnék javasolni hogy mivel fehér bőröd van a vöröses hajadat ha befestenéd pl világosbarnára ,lehet hogy adna valamien keretet az arcodnak. A szemeddel kapcsolatban pedig: egy jobb minőségű szemhéjtussal (nem kell hogy drága legyen) csak vékony vonalat lehessen vele húzni.A szempilláid tövét húzd ki vele vékonyan, ha elsőre nem sikerül ne add fel! Ezt még turbózd fel egy kis spirállal. Használhatsz alapozót is a nagyon hibás a bőröd. Remélem tudtam segíteni :)

L/15

2012. dec. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A sminkre én azt mondanám, hogy ha ilyen problémás az arcbőröd, akkor hanyagolni kéne. Tapasztalat, mert nekem is hasonló gondom van! (Az ekcémával legalábbis.)

Nem szabad alapozózni semmiképp, max. egyszer-egyszer, nagyon ritkán. De a többinél is felmerül bennem, hogy nem arra vagy-e épp allergiás!?

Vannak amúgy (jó drágán persze...) ilyen spéci, színpadra meg fotózáshoz való sminkek. Mivel ezek direkt arra valók, hogy egy kilót kenjen magára az ember belőle, ezek között vannak nagyon kímélőek is. Hozzáteszem, a húgom pl. még ezekre is allergiás. Nincs mit tenni, akinek ilyen a bőre, ne kenegesse magát. :(


A magasságoddal szerintem semmi baj, én örülnék, ha nem 165 lennék. :) De, ha zavar, ezt öltözködéssel tudod "megoldani", esztétikailag.

A másik a hajad: NAGYON sokat számít! Menj el egy tényleg jó fodrászhoz (pl. Hajas szalonba), és ne csak simán levágasd, hanem kérj tanácsokat, beszélgessetek, mielőtt neked esnek. Ott megteszik!


A rágózással semmi baj amúgy, csak kulturáltan csináld. Én napi egy zacskónyit simán megeszek. :D (Ezt a tízdarabos kispárnát.)

2012. dec. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tipikusan az a kérdés, amihez kép illene, nem több oldal duma :)
2012. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:):)
2012. dec. 4. 09:09
 5/10 anonim ***** válasza:

A testalkatodon egy kis sporttal lehetne segíteniés még önbizalmat is adna a tudat,hogy tettél valami a testedért. Nem fogyásra gondolok,hanem alakformálásra, arányosan szálkás izomtömeg építésére (persze mértékkel).

A bőrápolást szerintem jobb lenne kozmetikusra bíznod, mert így nem kezeled el a bőrödet (nekem pedig az a gyanúm,hogy elkezelted, az ekcéma is arra utal,hogy valami amit rákentél nem tetszett neki)és nem lenne vele a későbbiekben gondod.

Sminkelni pedig gyakorlással tanul meg az ember. Nézegess a youtube-on sminkes kisvideókat,step by tep és próbáld meg megtalálni a hozzád passzoló színt/színeket. Amikor meglátod,hogy egy olyan típusó embert hogy sminkelnek ki meg tudod állapítani neked jól állna e vagy sem (vagy ott van a kremmania.hu, ahol szintén vannak sminkek). Ehhez is tényleg fotó kellene, mert így látatlanba nagyon nehéz. Ha pedig nem ódzkodsz tőle,akkor szolizhatsz egy kicsit, de tényleg csak egy kicsit, vgy adhatsz egy htározottabb árnyalatú színt a hajadnak (persze az jelenlegivel megegyezőt, pl én világosbarna voltam, de sötétbarnára festem, mert nekem jobban áll, mégsem látszik a lenövés) de nem ilyen orosz barbara típusú lány vagy?

2012. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyász látott már? Ha nem, akkor inkább nézesd meg, lehet, ők okosabbat tudnak mondani. A kozmetikus is jó ötlet lehet.


Sminkre valami enyhébb rezes-bronzos színt ajánlanék a szemedre, ha ki szeretnéd festeni, az valószínűleg jól állna a hajadhoz is, a kék szemedet pedig nagyon szépen kiemelné. Ha szimplán csak harmonikus sminkre vágysz, akkor olyasmi kék is csinos lehet, mint amilyen a szemed... akkor nem fogod nagyon kiemelni a szemed, de egyben lesz. Egyébként a hideg tónusú barnák, a szürkék, a pezsgőszín, halványabb arany is működne. Sminkelni meg lehet tanulni youtube-ról is, én is saját magamtól tanultam meg.


Önbizalomnövelésre meg nőiesedésre én mondjuk vennék valami nagyon csinos és nőies, de inkább klasszikus, nem túlzottan csajszis kiegészítőt... cipőt, táskát, kendőt, valami olyasmit, amit gyakran hordasz... nálam ez működött, akkor máris megváltozott a külsőm - főleg amikor elkezdtem sarkas cipőket hordani (nem tűsarkút meg olyat, amiben nagyon nehéz járni), megváltozott benne a testtartásom is. Főleg ha van egy pici natúr smink, vmi szép kis ékszer, beállított haj... :).

2012. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2012. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) Kondizni eljárok, meg táncolni. A kondi miatt is inkább pasisabbnak éreztem magam:S De a tánc legalább nőiesít, úgy érzem.. nem tudom.


Ruhák, kiegészítők: magassarkúban járok, szűkszárú naciban, de felülről vhogy nem tudok öltözni.. mikkor elindulok itthonról, úgy gondolom, h jó.. aztán a suliban kezdem magam trógernek érezni, mikor látom, h a többiek mennyire jól tudnak öltözni...


Bőrgyógyásznál nem voltam, de rettegek is tőle (a nőgyógyásztól nem félek ennyire)... úgyhogy inkább kozmetikus lesz..


A sminknél a színek tanácsot kipróbálgatom, hátha valamelyik bejön:):) Köszönök mindent:)

2012. dec. 6. 19:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyásztól ne rettegj, rád néz 3 méterről, és mondja, mi a bajod... Lehet, hogy el nem találja, de a max. amit még ezen felül csinál, hogy megnézi nagyítóval 1 négyzetcentiméternyi helyen a bőrödet. Jószerivel hozzád se ér! Ne félj tőle, és csak így tovább!!! Nagyon kedves vagy!
2012. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönök minden tanácsot, rengeteget segítettetek!! Egy kicsit magamra találtam azóta, és sokkal jobban érzem magam:) Periódusokban néha még elveszek, de akkor kipróbálok valami újat, és akkor megint minden jó:) Köszönöm szépen:)
2013. máj. 16. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!