Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Most lyukasztottam ki a...

Most lyukasztottam ki a fülemet otthon. És a testvérem mondta, hogyha elfertőződik, kiszakadhat. Mit tegyek, hogy ne fertőződjön el most betadinnal kenem ez elég?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 02:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez jó!:) Ha nyílt sebed lesz, azt is magadnak varrod be otthon? A Betadin bizonyára jó lehet, de nagyon fontos, hogy a fertötlenítö szer egész mélyre jusson a sebben. Remélem, szakszerüen jártál el. Nálam így történt anno: orvosnö megkért, hogy a fülbevalót tegyem alkoholba már 1 héttel a lyukasztás elött, 10-15 percig egy ruhacsipeszt helyezett a fülemre, amitöl a végére teljesen lezsibbadt az a rész. Egy brutál vastag steril tüvel ezután átszúrta, majd 10 percig benne hagyta. Ekkor kivette, és azonnal berakta az addigra sterilizálódott ékszert.


Semmit nem mondtál arról, hogy miként jártál el, hogyan adhatnánk tanácsot? A helyedben minél gyorsabban felkeresnék egy ügyeletet, mert a seb percek alatt kezd bezárulni, és azután már hiába fertötlenítesz.

2009. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dehogy szakad ki (:

Max piros lesz + gennyedzik. A betadin is bőven elég rá, esetleg Tetran kenőcs, vagy Bepanthen plus.

Semmi gond nem lesz vele (:

2009. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is magamnak szúrtam 4et, mivel nem volt itthon semmi fertőtlenítő cucc, fújtam rá 1 pötty parfümöt és jó volt az úgy is. Semmi baja nem lett, be se gyulladt. Monsjuk lehet csak szerencsém volt, de ennyi erővel neked is lehet.
2009. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!