Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány évesen kezdetek el...

Hány évesen kezdetek el sminkelni és hogyan/mivel kezdtétek? Hogyan kell primert választani? Ha használok alapozót akkor kellene alá primer is?

Figyelt kérdés

Hülyén fog hangzani de kezdjük ott, hogy is kell kimondani azt hogy PRIMER? Ha elmegyek venni egyet legalább tudjam kimondani.

Milyen márkát? Valami DM vagy ROSSMANN márka?

Milyen árban van általában vagy mennyiért érné meg?

Olvastam róla hogy hogyan is kellene sminkelni és azt írta hogy először arckrém, aztán primer, aztán alapozó. Ez a 3 kell mind? És ha használok primert akkor is kell púder az alapozóra vagy akkor nem?



2014. júl. 10. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

én kp 12évesen 6.végén akkor még csak szempillaspirált és korrektort használtam később alapozót, szemceruzát, tust.

Az alapozáshoz nincs feltétlen szükség másra alapozón kívül persze ez bőrfüggő is . Én most cc krémet használok úgy hogy alá bekrémezem vizes testápolóval az arcom de csak mert nagyon száraz a bőröm . viszont arra nagyon figyelj hogy ne legyen maszkos !!! nedves szivaccsal dolgozd el a hajtöveidnél és ecsettel is jól el lehet kenni de legyen egyenletes ! gyakorolj sokat és esténként mindig alaposan mosd le sminklemosóval !! :)

2014. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Úgy kell kiejteni,ahogy leírják.primer. dehogy kell ennyi dolog az arcodra,isten ments! pláne ha fiatal vagy valószínűleg zsírosabb a bőröd,ezek a cuccok meg csak eltömítik. én sosem használtam alapozó alá semmit. Az alap cuccok: alapozó, pirosító,bronzosító, szempillaspirál, szemöldökfesték. Ami tök felesleges (szerintem): primer, arckrém, púder,korrektor. Ha van egy jó alapozód,nem kell alá semmi. Érdemes drágább alapozót venni. Kell egy jó ecset a pirosítóhoz és bronzosítóhoz, egy kicsi ferde ecset pedig a szemöldökporhoz. Én pirosítóból és bronzosítóból Essence márkát használok, szemöldökporból és ecsetekből Catrice márkájút, alapozóból Vichy-t.
2014. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Én 12 éves korom körül, mikor kijöttek az első pattanásaim. Akkor még csak alapozót használtam. Aztán 14 éves koromra már alapozót, korrektort és púdert. Szerencsére akkoriban még nem tudtam a primer létezéséről, ha tudtam volna, tuti, hogy azt is kenek magamra. Most 18 évesen sokat javult a bőröm, már csak színezett hidratálót és korrektort használok és sokkal jobb érzés így.

Nagyon fontos, hogy smink előtt tisztítsd meg az arcod. Ha zsíros bőröd van, akkor tonikkal, ha száraz, akkor arctejjel. Koszos bőrön semmilyen smink nem mutat jól. Aztán jöhet az arckrém. Megvárod amíg beszívja a bőröd(1-2perc). Elvileg utána kell a primer. De igazából a hétköznapokban ezt nagyon kevés nő használja. Árban nyilván itt is nagyon különbözőek vannak. Szerintem a Dmes Alverde egész jó, árban is, minőségben is. Aztán alapozó, korrektor, púder. Elvileg. De egyik sem kell. Sőt, a kevesebb több. Kár lenne ezt mind magadra kenni, egyáltalán nem egészséges. Döntsd el, hogy melyik kell neked ezek közül.

2014. júl. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

prájmernek kell ejteni

és szerintem hétköznapra felesleges

2014. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak pirosítót, szemceruzát és szempilla spirált használok.
2014. júl. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bőrfüggő hogy mi kell rá. Van akinek felesleges a primer és arckrém, van akinek meg anélkül még a legjobb alapozó is csak foltos, hámló bőrt eredményez. Én is ilyen vagyok.

Primert ebay-en szoktam rendelni, mivel a bolti nem vált be és drága is. Ha nem kenek fel primert akkor a pórusaimba beleül az alapozó és pöttyös leszek. Hidratáló krém akkor kell ha száraz a bőröm... nem mindig az, de télen elég jellemző.

Hogy púder kell-e az attól függ milyen az alapozód. Az enyémre nem kell, alapból matt és púderesre szárad.

2014. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Prájmer-nek kell ejteni!
2014. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

prájmörnek ejtjük.



sminkalap (primer): amit a szemsmink alá kenünk hogy ne jöjjön le.


alapozó(foundation): amit a bőr egységeítéséért viszünk fel.

ide sorolható a BB krém is, ami kicsit extrább.


púder: ez fogja meg az alapozót.


korrektor: nagyobb ragyákra, elsízneződésekre.

2014. aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én 8.-ban kezdtem el sminkelni magam. azóta is szoktam :)

púderrel szoktam alapozni mert a folyékony alapozót nem bírom :(

szóval először jól lealapozom magam, általában essence púdert használok amúgy. :) utána ha egy két kis patti látszik akkor korrektor :D abból müllerest használok. azután a szemöldökömet át szoktam rajzolni mert a hajamhoz képest halvány. szemöldökceruzából csak s-he vagy essence.

utána kihúzom alul a szemem és felülre vagy rakok tust (essence) vagy nem. :) utána a szempillám festem ki :) az is essence. szemcerka miss-sporty :)

utána a ruhámhoz illő szájfényt vagy rúzst használom :D azok vegyesek. van ami no-name van essence, miss sporty, eeste lauder :)

és ezeket a DMben be lehet szerezni, az áruk se gázos. :D én így szoktam, remélem segítettem. :)

és alapozóból vagy púderből még a clinique-t tudom ajánlani meg a manhattant :)

2014. aug. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!