Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kell sminkelni? Mi...

Hogyan kell sminkelni? Mi kell egy sminkkészletben és hol érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Tudom fura kérdés lesz, meleg passzív(lányszerep) fiú vagyok. Összejöttem egy pasival akinek tetszene, ah külsőleg is nőies lennék, engem is izgat a dolog, öltöztem már nőnek,de még nem sminkeltem sosem. Szeretnék egy szexi, de nem k*rvás sminket. De teljesen kezdő vagyok sajnos ilyen téren. Hol érdemes és mit venni, mi kell egy ilyen sminkhez? Jó áron, de azért ne gagyi dolgokat. És hogy kell csinálni? Tippek praktikák?

Ha valaki, leírná a 0-ról hogy hol mit érdemes venni és hogyan csináljam, azt nagyon megköszönném :)

Ja és hosszú szőke parókát vettem, gondolom számít a "hajszín". És milyen ruha illene ahhoz a sminkhez?

Tudom sokat kérdeztem de remélem valaki segít :)



2014. jún. 22. 03:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj egy sminkbemutatóra, ahol ingyen kisminkelnek.

Nem érdemes bevásárolni, ha nem használod el az egészet.


Egyébként meg bemész egy drogériába, és ott elmondják.

Szerintem szempillaspirál, szájfény és pirosító elég lenne Neked elsőre. Egy nagy ecsetet is végy pirosításhoz, ha púderrel pirosítasz.

Vannak pirosító krémek is, azt kézzel kell feltenni.


A youtube-on meg vannak sminkelő videók.

Meg a TV-ben is a női magazinokban vannak ilyen blokkok.

Egyébként meg kemény pénzekért lehet sminkelni tanulni és sminket készíttetni.


Vehetsz soros műszempillát is, van mellékelve hozzá szempillaragasztó, de nem túl jó minőségű, játszani viszont jó lesz, mert egy jó márka szempillaragasztó 2500 Ft.

2014. jún. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: Ha keresel egy Avon- vagy Oriflame-tanácsadót, ő is kiokít, és alsó-középáron be is tudsz vásárolni nála.

Még a korrektor jöhet jól, ez a pattanásokat, bőrhibákat fedi el, ennek a bőrőddel megegyező színűnek kell lennie.

Púderrel, vagy fehér szemhéjfestékkel is eltakarhatod (ekkor kell egy ecset ehhez, ezt is drogériában lehet venni), de a púder nem gyógyít, korrektorból meg van olyan, ami direkt leszárítja, gyógyítja a pattanást, sebhelyeket - éjszakára is fel lehet kenni.

2014. jún. 22. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Alapozó és/vagy púder - a bőröddel azonos színű

Korrektor - ha kell

Pirosító

Egy nagy púder ecset, pirosító ecset

Szempilla spirál

Szemhéjtus és/vagy szemceruza

Szemhély púderek - és annak felviteléhez való ecsetek

Rúzs

Szájfény

Ez egy alap készlet :)

Én úgy csinálok, egy természetes sminket magamnak, hogy:

-korrektort teszek a karikáimra (vagy lehet pattanásra, ha egyik sincs, nem szükséges)

-felteszek egy vékony réteg púdert (aki ügyes, az árnyékolhat, kiemelhet is egy világosabb és egy sötétebb árnyalattal, de kezdésnek elég lesz egy vékonyka egyenletes réteg is)

-felteszem a pirosítót

-árnyékolom a szemhéjam -> egy világos, selyem fényű, barackos vagy krémszínű, bőrszínű, vagy halvány arany árnyalattal befestem a szemhélyam alsó felét a ráncig, majd kinyitom a szemem (természetesen azt, amelyiket épp festem, a másik nyitva vol közben :D ) és a ránc fölött árnyékolok egy hasonló, egyel sötétebb árnyalattal, majd becsukom, és a ráncra is teszek.

-kifestem a szempilláimat

-kenek a számra egy kis színezett ajakbalzsamot

Így csinálom én, de ez csak én vagyok :)

2014. jún. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja, és a pirosító az arccsontra kell, az orr felől a fül irányába tedd fel :)
2014. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Leírom, én hogy csinálom:

-Alapozó az egész arcra: Fontos, hogy az arcbőrödhöz tökéletesen illő alapozót válassz, hogy ne látszódjn. Bár ha nem mindennapra kell, csak alkalmakkor, és nem hibás nagyon a bőröd, akkor ezt elhagyhatod.

- Korrektor a bőrhibákra, szem alatti karikákra.

- Púder, hogy ne csillogjon az arcbőröd. Ez púderecsettel vagy szivaccsal.

- Pirosító/bronzosító az arccsontra.

- Szemhéjtus: Ezzel lehet csak egy csíkot húzni, vagy cicaszemet. Azt javasolnám, nézz róla videókat a Youtube-on, hogy eltanuld, ha kíváncsi vagy. Ez lehet tollas, folyékony vagy zselés is, én az utóbbit találtam a legjobbnak.

- Szemceruza: A fehér nagyítja a szemet, a fekete kisebbíti, mikor mit használok. Az alsó vízvonalra kell tenni, ez a pilláid és a szemed közti, kicsit nedves rész.

- Szempillaspirál: Mindegy, milyet használsz, én a Rimmelét szeretem nagyon, de egy olcsóbb is megteszi.

- Szemöldök: Ezt lehet szemöldökceruzával vagy szemöldökporral megformázni, nagyon karakteressé teszi az arcot. De ehhez kéne tudnom, milyen a szemöldököd, milyen a színe, szeded-e, stb.

Ehhez még tehetsz fel színes szemhéjpúdert, pl a She márkából lehet nagyon pici, egyszínű palettákat kapni.


Szerintem ha direkt arra mentek, hogy szerepjáték meg ilyenek, és nem utcára, mindennapokra, akkor lehet a túl sok a pont elég. Értem én, lehet nem húznám ki a szemem hatalmasra a mindennapokra, nem használok szemhéjpúdert, de ha direkt az extra nőies kinézetre mennék, kipróbálnám.

Szerintem ruha-ügyileg mindegy, ehhez mit veszel fel, amíg nőies.

Írj, ha valami nem tiszta, próbáltam annyira lebutítani, ahogy lehet :)

2014. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) Gyakran fogok átváltozni, kb mindennap átjön olyankor úgy fogom várni utcára majd meglátjuk, hogy sikerül.

Holnap egész nap ráérek, próbálgatom és szerintem este meglepem a pasimat :)

2014. jún. 23. 02:55
 7/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 1-2., a többiekhez képest én egy kisebb munkát igénylő, natúrabb változatot képviselek.:)

Ha szerelmeskedéshez lesz, akkor inkább úgy csináld, mint amit én írtam, alapozó nélkül, és az egész arcot NEM bepúderezve, mert akkor tudja puszilni a bőrödet, és nem a sminket lélegzi be/nyalja le.:)

Először érdemesebb 2-3 dolog használatával kezdeni, és majd meglátod, hogyan megy, hogy el tudsz-e bánni 5-6 dologgal is. Én nem tudok.:) Fárasztó nekem.


A hajad mennyire rövid?

2014. jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hosszú szőke paróka van :)
2014. jún. 24. 03:16
 9/14 anonim ***** válasza:
De az eredeti milyen?
2014. jún. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rövid, de azon belül nem rövid, hanem a hosszabb fajta, tehát nem pár mm-s. Nem tudom mennyire érthető :D
2014. jún. 25. 02:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!