Piercing kérdések?

Figyelt kérdés

Két napja elvitt a keresztanyukám orr pc-t lövetni. Az első nap nagyon fájt, mikor megmozgattam az orrom, aztán második nap már egész jó volt, de véletlenül belekaptam ahogy levettem a szemüvegem, és utána elég sokáig fájt, most pedig még mindig kellemetlen ha mozgatom(kellemetlenebb mint első nap)

Ez ilyenkor normális, vagy már el kellett volna múlnia? Kiszedni még nem próbáltam, hogy újat rakjak bele(mert ezt mondta a nő aki szúrta), akarom mondani próbáltam sikertelenül, mert nagyon fájt, és inkább hagytam.

A másik pedig az lenne, amit nagyon érthetetlenül fogok megfogalmazni szerintem, de nagyon parázok.

Ugye elfedrőződhet a pc meg minden. Én tisztítom géllel, amit ott kaptam, nem nyúlok hozzá koszos kézzel, (bár egyszer kétszer megesett, hogy véletlenül odakaptam), ennek ellenére nagyon félek. Elég hiponder vagyok, tehát elolvasom egy betegség tüneteit, és hirtelen észreveszem magamon mindet, szóval erre valamit tudnátok tanácsolni? Hogy honnan vehetném észre, ha valami gáz van? Mert jelenleg picit piros körülötte, fáj egy nagyon kicsit, de emellett nincs semmi. Szóval most ez így rendben van?

Bocsi a regényért, és a buta kérdésekért, de tényleg parázok, hogy lebénulhat az arcom, vagy valami maradandó bajom lesz.



2014. júl. 24. 04:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugi, nincs semmi baj.

Normális, hogy piros, normális, hogy fáj, normális ha kicsit be van dagadva, érzékeny, szokatlan...stb. Kezelni kell rendesen napi többször is, egy-két hét és majd elmúlik.

Ne birizgáld, reggel, délben, este tisztogasd meg, de előtte moss kezet alaposan. Ha valamiért arcot mosnál (mert nyár van, izzad az arcod...stb, akkor utána is kicsit használj az utókezelőből. Úszni, ne menj (se strandra pancsolni) két hétig, smink, testápoló és hasonlók ne kerüljenek a piercing közelébe, ha mégis, akkor óvatosan fültisztítóval most meg. Ha nem kezdene el KÉT hét után sem gyógyulni, akkor vegyél Octeniseptet és kezeld azzal.

Remélem segítettem, bármi kérdésed lenne, írj privátban ;)

2014. júl. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hagyd nyugodni és gyógyulni a szúrást.

Az amit leírtál, két napra borzasztó sok birizgálás. Kicserélni meg még csak 2-3 hét múlva talán, de inkább több időt javasolnék. Épp friss sebet szúrtak az orrodba, te pedig tépkeded a benne lévő fémet.

nem rossz indulatból írom, csak a seb szempontjából:)

Ne forgasd, ne birizgáld, fertőtlenítsd rendesen.

Az aggodalomra meg semmi ok, ha elvadulna a helyzet fel fog tűnni és kiveszed. De nem hallottam még lebénult arcról egyébként:) A legrosszabb variáció egy kicsit gyulladt folt szerintem.

2014. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bocsi, hogy csak most válaszolok, de most lett internetem:)

Már nagyon szépen begyógyult, kicseréltem egy szebb kövesre. Egyszer kiesett az éjszaka, és nehezen találtam meg a lyukat, de szerencsére a keresztanyám segített, mit hogyan csináljak:)

Tényleg köszi a válaszotokat:)

2014. aug. 3. 03:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!