Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nem sminkelni igénytelenség?

Nem sminkelni igénytelenség?

Figyelt kérdés

Eddig majd' mindennap sminkeltem magam, de mostanában utánanéztem és olyan dolgokat tartalmaz a legtöbb kozmetikum, hogy elment a kedvem tőle, hogy az arcomra kenjem őket. Veszek egy jó minőségű, természetes korrektort, egy szemhéjpúdert meg szemceruzát, de mást nem igazán akarok használni, (talán) még ezeket se mindennap. Korrektort azért szeretnék rendszeresen használni, mert elég karikásak a szemeim, bár az a vicces, hogy olvastam egy Csáth Géza novellát amiben arról írt, hogy egy lányt pont a szeme alatt húzódó karikák tettek széppé.

Viszont olvasgattam olyan cikkeket, amikben arról írtak, hogy ha egy nő nem sminkel, az igénytelen, azt nem veszik komolyan stb. Ha jobban belegondolok, nem értem ezt.

[link] egy ilyen képen a legtöbben megütköznek, hogy miért ilyen természetellenes a kislány, erre viszont biztosan sokan mondanák, hogy milyen szép: [link]

Minél többet nézek ilyeneket, annál inkább tetszenek a smink nélküli nők. Ti mit gondoltok, szerintetek fontos a tájékozottság ebben a kérdésben, vagy fel van fújva az egész?

18/L



2014. aug. 18. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyátalán nem igénytelenség nem sminkelni.
2014. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem, én sem szeretem sminkelni magam. Kell néha, de nélküle jobban szeretek lenni :)
2014. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Fel van fújva ez az egész smink mizéria!

Smink nélkül, természetesen szépek a nők!

Még azokra sincs szükség, amiket te írtál, hogy szeretnél használni.

Egyedül csak a média nyomatja ezt a sok agymosást, hogy el tudják adni ők a reklámaikat, a reklámozó sminktermék gyártók meg a sok kemikáliáikat amik valóban károsak!

Figyeld meg, hogy 40 éven belül az összes nő aki ken magára bármit is, mind meg fog halni, vagy komoly egészségügyi problémái lesznek!!!!

29/F

(smink nélküli nővel szeretnék megismerkedni, természetes külsővel!)

2014. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, még ezekre sem lenne szükségem, csak nem olyan könnyű ilyen hirtelen lemondani ezekről a dolgokról, amikor mindennap látom őket magam körül, akár reklámozva, akár másokon.

Valóban ijesztő, hogy miket tartalmaznak az ilyen cuccok. Persze felteszem elég lett volna, ha ránézek az összetevők listájára, de az az igazság, hogy valamiért fel sem merült bennem, hogy károsak lehetnek. Talán azért, mert erről sehol nem szólnak, ellenben hatalmas a választék és nyomják ezerrel.

2014. aug. 18. 19:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy igénytelenség!!
2014. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem az.
2014. aug. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Emberek ***** válasza:
Ez nem igénytelenség. Úgy gondolom, ha valaki nem sminkel, arra nincs hatással a nagytömeg, a többség, nem befolyásolható, és elfogadja milyen ő maga.
2014. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igénytelenség. Vagy ha mégis, akkor én is igénytelen vagyok. :D

Nem szeretem a sminkeket, nem is használok mást, csak egy természetes alapanyagokból álló színezett hidratálót meg spirált a felső pillasoromra, azt is csak azért, mert szőke vagyok, és a pilláim is azok. Bár utóbbit egyre gyakrabban elhagyom.

A legtöbb sminktermékben olyan összetevők vannak, hogy az embernek a füle kettéáll. Tele vannak kőolajszármazékokkal, tartószítószerekkel, szilikonnal meg ki tudja mikkel.


Ja, ha rám hallgatsz, nem használsz korrektort a karikáidra, mert mondhat akárki akármit, sokfélét kipróbáltam, és tapasztalatból mondom, hogy a korrektor nem "hibajavító", hanem "szövegkiemelő", főleg, ha nincs rendesen eldolgozva és/vagy összegyűlik a nap folyamán a szem alatti kis ráncokban.

Én is korrektort használtam (Alverde), de rá kellett jönnöm, hogy nem ér semmit. Ezért vettem színezett hidratálót (szintén Alverde), és azt kenem a szemem alá. Csodás krém, normálisan, könnyen el lehet dolgozni, nem gyűlik össze a kis ráncokban és sokkal jobban elfedi a karikákat, mint a korrektor.

2014. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem igénytelenség. F
2014. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
20:42-es igen, én is észrevettem ezt a korrektorral kapcsolatban. Köszi az ötletet, lehet, hogy kipróbálom bár lehet hogy meg kéne próbálnom többet aludni, vagy inkább korábban lefeküdni :)
2014. aug. 18. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!