Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek azokról az anyákról, akik nem engedik a lányaiknak, akik mellesleg már 14-15-16 évesek, hogy szedjék a szemöldöküket, vagy megrajzolják, esetleg befessék, sminkeljék magukat, vagy pl a hajukat fessék?

Figyelt kérdés
Nekem anyukám minden ilyet megenged :D Viszont van még egy pár osztálytársam,akiknek tiszta dzsungel a szemöldökük,és még soha nem sminkelték magukat,a hajukat sem festették be,pedig csinálnák de az anyjuk nem engedi...

2015. febr. 26. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom mi értelme ezt tiltani, szóval azokkal az anyákkal nem értek egyet akik ezt tiltják.

Viszont azokkal a tinikkel sem akik festik magukat meg minden. Mi értelme? Általában a tiniken nem látni sem igényes sminket, sem igényes frizurát, szóval valamit nagyon nem jól csinálnak, annak meg semmi értelme nincs hogy rondábbak legyenek tőle.

2015. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Inkább meg kellene tanítaniuk a gyerekeiknek, milyen az igényes smink, mi alapján válasszanak hajszínt, vagy fazont stb...

15-16 éves korban már bõven rendben van, ha a lányok ezek iránt érdeklõdnek és még ha a szülõk nem is pártolják a sminkelést, legalább a szemöldök szedését engedniük kéne, mert ez egy alap dolog minden nõnél...


Viszont ahogy az elsõ hozzászóló is utalt rá, ilyen korban a fiatalok nem aszerint sminkelnek/festenek hajat, hogy mi áll jól nekik, hanem, hogy mi éppen a menõ, inkább ebben az irányban kéne a szülõknek a helyes irányba terelgetni a gyerekeiket, nem úgy, hogy eltiltják minden ilyesmitõl. Ezzel csak annyit érnek el, hogy elrontják a lanyuk tinikorát.

2015. febr. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szemöldökszedést szerintem bőven meg kellene engedni,azzal semmi probléma nincs,sőt,talán még maga a lány is jobban érezheti magát a bőrében,meg azért egy szépen kiszedett szemöldök is tud dobni egy picit az arcon.:)

A sminkkel úgy vagyok hogy ilyen éves korban szempillaspirél,szemceruza,egy kis alapozó,korrektor,szemhéjtus (stb...) teljesen rendben van,egy natúrabb,vagy nem olyan rikító-kirívó smink is,de az már nálam is kiveri a biztosítékot amikor néhány osztálytársam mindenféle rózsaszín-kék-szivárványszínű,szemöldökükig felvitt sminknek nevezett valamiben hát úgymond "vannak".Meg világos szemöldököt teljesen feketével rajzolnak át...A szemöldök festését/átrajzolását mai napig nem értem,mindegy xdd

A hajat illetően meg (utolsó,többet nem írok már xdd) szerintem sem mindenképp a divatot kellene követni,csak ha tényleg tetszik...Meg ha nem olyan feltűnéstkeltő.(gondolok itt a neon-színes hajakra méteresen felnyalva a a levegőben)Én is szeretném majd befesteni a hajam,de csak egy egyszerű ombrébe.:)

2015. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Hála az égnek, hogy van még épeszű, normális anyuka ma is...

A kedves kérdező a kedves anyukájával meg a többiekkel együtt meg egy nem normális divatplcsa!

2015. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, miért is baj, ha egy lánynak pl igényes a szemöldöke? Nem mindenki születik szépen ívelt szemöldökkel.

Ez nem divatpi**aság, ez igényesség.

2015. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

A smink nem engedése nem olyan vészes dolog szerintem - inkább legyen ez, mint az, hogy a 12 éves kiscsaj full sminkben mászkál. Max. ha nagyon ronda a bőre, korrektor, ha ritkás a szemöldöke, halványan fogó ceruza meg színezett ajakápoló. A hajfestést 16 év fölött engedném, mert tök fölösleges, és amit én anno a korosztályomon láttam, 12-15 éves kiscsajok szinte mindig tök ízléstelen és nekik nem jól álló színre festették a hajukat, csak mert trendi. Arról nem is beszélve, hogy ilyen korán elkezdeni a hajfestést... hát a hajnak sem tesz jót.


Viszont a szemöldökszedés... hát, az egybenőtt szemöldök tényleg nem esztétikus. Velem is poénkodtak, hogy hazudós meg boszorkány vagyok :D... aztán sikerült kikönyörögnöm. Viszont itt is kellene, hogy legyen egy határ szerintem... túlrajzolt, túlszedett szemöldököt nem engednék, mert nem szép, ráadásul a túl vékonyra szedést nem lehet visszafordítani, és ha idősebb lesz az illető, amiatt fog bőgni, hogy nincs is szemöldöke az adekvát ritkulás után, ami a korából adódik (anyukám ilyen).

2015. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na,jó érzés azért hogy egyetért velem pár ember :D Ha a hajfestés meg a szemöldökrajzolás nem a legfontosabb dolog,de szerintem ezeket is lehetne simán engedni :) Nekem anyukám mindig megengedte,eleinte ellenezte mikor a középbarna hajamat feketére festettem,stb.de nagyon normálisan kezelte a dolgokat,allergiatesztet is együtt csináltuk,és ő is festette be,azóta pedig szó nélkül mikor eljön az idő és látja a lenövésem hazajön egy doboz hajfestékkel :) Örülök hogy ilyen kedves anyukám van. Amúgy mindig azt mondta,ha nem fog jól állni,vagy ha nem tetszik,stb. így jártam,én akartam,majd tanulok belőle :) A szemöldökömet is ő szedte ki először,ő is segített megrajzolni mikor néha én túl vékonyra kiszedtem,segített sminktermékeket választani is :D Szóval igen,én örülök hogy ilyen anyukám van. És szerintem ha valakinek ápolt szemöldöke van,az nem divatp.csa :)
2015. márc. 12. 16:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem is ilyen jó kapcsolatom lenne anyukámmal...
2015. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem engedte anya 14 éves koromtól a szemceruzát,most már szemhéjfestéket is.

De mit gondolok arról ha tiltják? Semmi rosszat nem látok benne,talán még egyet is értek valamennyire,még legalább nem szoknak sminkeléshez aztán 16 évesen napi szinten raknának magukra mindent,mint sok osztály és iskolatársam.Belehalni meg nem fognak ha nem sminkelik magukat.17/l

2015. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!