Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » El szeretnék kezdeni sminkelni...

El szeretnék kezdeni sminkelni. Mik azok az alap dolgok, amiket érdemes beszereznem? Milyen márkákat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egyelőre annyi sminkem van, hogy kaptam egy 66 színű szemfesték-palettát, ez egy darabig bőven elég lesz. Plusz van egy ilyen rúzsom: [link]


Kérdésem, hogy milyen termékeket vegyek még? Igazából olyanokat se tudok pontosan, hogy mire való a primer, alapozó, korrektor, highlighter stb. Márkát is ajánlhattok, leginkább olyanok érdekelnek, amiknek természetes összetevőik vannak, és jó minőségűek, tartósak, még ha kicsit drágábbak is.


Amúgy elég világos, zsírosabb bőröm van, sokszor kipirosodik. Nem nagyon vagyok pattanásos, csak néha megjelenik egy-egy, viszont az olyankor elég rondán látszik. Van egy pár anyajegyem elég hülye helyeken, ezeket se szeretném, hogy látsszanak.


2015. ápr. 18. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Benecos Highlitter - Német natúrkozmetikum márka amihez a Müllerben tudsz hozzájutni. A highlitter egy fényesítő púder ami apró csillámokat és fényvisszaverő pigmenteket tartalmaz. Én alapozó felé használom, szép fényt ad az arcomnak. Ehhez célszerű beszerezni egy nagy ecsetet, kabukit mondjuk. Catricenek vannak jó ecsetei jó áron.

Alapozó - Ugyancsak Benecost használok, egy BB krémet. Ez egy alapozó fedésű visszont növényi olajok tartalmazó hidratáló krém. Fontos számomra hogy szilikont nem tartalmaz. Átlagos a fedése, de komolyabb bőrhibával (heggel) nem hisszem hogy megbírkozik.

Pirosító : Egyhe pírt ad az arccsontnak,érdemes használni. Itt már nem használok natúrt, bár tetszenek a Benecos pirosítói is. Nagy kabuki ecsettel vagy pirosító ecsettel tudod ezt is felvinni. Az égetett az koncentráltabb (bourjois,chanel) a préseltek pedig nagyobb kiszerelésűek de kevesebb ideig bírják (4-5 óra a minimum)

Korrektor - bőrhibákat fedsz vele el, én nem használok

Szájceruza - Szépen keretezi a szádat a rúzs sokkal szebben áll ha körberajzolod az ajkaid előtte szájceruzával. Színben minidg paszoljon a rúzzsal Essencet és Bourjois-t ajánlok.

Szempillaspirál - Hangsúlyosabb tekintetért

Ha zsírosabb a bőrőd érdemes beszerezned egy jó púdert is és igy nyáron érdemes odafigyelni a napsugárzás elleni védelemre. SPF tartalmú kozmetikumokat válasz vagy használj reggelente SPF tartalmú arckrémet vagy naptejet.

24/L

2015. ápr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

www.kremmania.hu

mindenek itt utánanézhetsz

2015. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!