Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Korai lenne sminket használnom...

Korai lenne sminket használnom? Illetve kifesteni a körmömet suliban?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, most végeztem a 6.osztállyal. Szerintetek korai sminket hasznalnom? Smink alatt csak rimelt értek, semmi többet. Eddig mindig sulin kivül használtam, de úgy tervezem, hogy 7. osztálytól napi szinten (suliba is) teszek rimelt és festeném a körmömet.

#smink #körömfestés #szépségvilág
2015. jún. 15. 20:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
9-es, lehet, újat mondok, de a spiráltól lehet olvasni. Én rendszeresen kisminkelve szoktam olvasni.
2015. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

9-es, ja persze, mert aki sminkel, az rögtön egy buta ribivé válik, mi? na persze...

13 évesen kezdtem én is szempillaspirált használni, mégis itt vagy 25 évesen diplomával, olvasni szeretek, kedvelem a művészetet, kiállításokra, színházba járok. nem lettem ribi. ennyi.

2015. jún. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon felesleges ennyi idősen sminkelni...

én 18 éves korom után kezdtem el. 16-17 évesen már oké, de előtte baromság.

2015. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
9-esnek. "Nincsenek csúnya szempilláim". Jól tanulok, a jegyeimmel sosem volt baj. Olvasni szeretek. Szerintem ha valaki sminkeli magát (főleg ha csak szempillaspirált tesz, semmi alapozó, szemfesték...) nem válik ....!! Nem indulok el semmilyen lejtőn, anyukám is azt mondta hogy még korai lenne, de az osztályomban majdnem én vagyok az egyetlen aki nem sminkeli magát. Kivàncsi voltam a véleményetekre.
2015. jún. 16. 12:46
 15/19 Gyémántlány ***** válasza:
73%

Attól még, hogy valaki kisminkeli magát, még nem lesz egyből r*bizli. Aki így gondolja, az általánosító, de még ennél is rosszabb, konzervatív és befásult. A külső és a belső együtt alkotják meg a személyt, a stílust, az embert önmagát. Nem a szempillaspiráltól lesz valaki unintelligens, vagy esetleg buta.

Ha egyébként a sminktől valaki jobban érzi magát, miért ne használhatná? Ha ettől megnő az önbizalma, és jobban érzi majd magát a bőrében, akkor semmi negatív hatását nem látom.

Igaz, hogy ilyen fiatal korban nagyon kell vigyázni, hogy ízléses maradj, és mindenképpen fiatalos, de ha odafigyelsz ezekre, akkor senkinek nem lehet egy szava sem.

A külsőd a te festővásznad. A sminkeddel azt vetíted ki, aki benned lakozik. Szerintem ezért van a smink és az öltözködés, hogy kifejezhesd magad, és jól érezhesd magad kívül is.

Nyilván, aki "belül rohad" (bocsánat a szóhasználatért) azon kívül is ez tükröződik. Aki az utcasarkon múlatja az időt, az úgy is néz ki. De ha te egy önmagát kívül-belül tisztelő, elfogadó és szerető kamasz vagy, aki a jó ízlés határain belül kísérletezik, akkor mi probléma lehet a külsőddel, még ha tizenhárom is vagy?

Meglehet, hogy másnak más a véleménye. És ez így tökéletesen oké. Ők dúljanak fúljanak otthon magukba, szidják a generációt és a sminket. De ne hagyd, hogy elhitessék veled, hogy gond van azzal, amit csinálsz, mert nincs. Az az ő életük, ez meg a tied. Nekem szempillaspirállal is tökéletesen ment az olvasás, hátha neked is fog :)

2015. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. jún. 16. 16:47
 17/19 anonim válasza:
Igazabol, ami ilyen korban megengedett es elfogadhato a hibak elrefedese, korrigalasa. Hat nem mondanam hogy a kormodet festened kellene.
2015. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
29%

Ebben a korban teljesen fölösleges bármilyen smink. Tudom, hogy nagylánynak akarsz látszani, de hidd el, nem ettől leszel az. Röhejes, mikor 13 évesen már sminkelnek egyesek.

A körömfestés még elmegy, ha nem 10 centis műkörmöket szeretnél csináltatni.

2015. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
hát azért önmagában a szempillaspirál használatát nem nevezném sminknek, ettől senki nem lesz nevetséges...
2015. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!