Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti milyen gyakran szoktátok...

Ti milyen gyakran szoktátok szelektálni a kozmetikai szereket? (smink, körömlakk, krémek stb. )

Figyelt kérdés
És mikor szabadultok meg tőlük? Én sajnos csak attól tudok megszabadulni, ami már végleg használhatatlan, de van sok olyan dolgom, amit tudom, hogy sosem fogok már használni, de mégiscsak fizettem érte... :/
2015. jún. 26. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok.. Rakom ide-oda, tudom hogy itt fog megrohadni, de nem dobom ki. Azért mikor már nagyon avas szaga van, kidobom.
2015. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én tudatosan vásárolok, vagyis nem veszek feleslegesen összevissza mindent, így nincsenek is ilyen gondjaim.
2015. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem szelektálom őket rendszeresen. Néha átnézem őket, amikor átpakolom őket meg hasonlók, de ha olyanba futok bele, ami már használhatatlan, azonnal kidobom.

Egyébként én sem szeretem őket nagyon kidobni, hiszen adtam ki értük pénzt, de ami már évek óta megvan és azóta szinte hozzájuk sem nyúltam, az kuka. Sajnálom őket kidobni, még az olcsóbb árkategóriájú Essence termékeket is, de így csak a helyet foglalják.

2015. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most egyszerre kidobtam vagy 15 körömlakkot, ebből 10 már teljesen használhatatatlan, nem fog, beszáradt, a többi pedig ragacsos, és alig van benne. Most alig van lakkom, a felére csökkent a gyűjteményem, de igyekszem minimalizálni az életemet, és megszabadulni minden felesleges holmitól. :D

Most már csak az a kérdés, hova dobjam őket, mert elvileg veszélyes hulladéknak számítanak?!

2015. jún. 26. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem is elég sok felesleges cuccom van.

ami romlott, beszáradt, azt kidobom.

ami jó, de nincs rá szükségem, azt eladom.

nem gyakran szoktam szelektálni.

2015. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szinte sosem szelektálok. Szinte mindenből csak akkor veszek újat, ha a régi már fogyóban van. Ha valamit kapok ajándékba, eldöntöm, hogy szükségem van-e rá, és ha nincs, eladom vagy elajándékozom.

Amit használok: alapozó, púder, szemhéjfesték, rúzs/szájfény, tus, szempillaspirál. Januárban kaptam egy nagy sminkpalettát, 60 valahány szemhéjfesték, 6 pirosító és szájfények. Még szinte teljesen tele van, szóval ilyesmikre most egy jó darabig nem lesz szükségem. Alapozót kb. évente veszek, most épp azért van kettő, mert az egyiknek már épp csak lötyög valami az alján, úgyhogy hamarosan bontom az újat. Púdert, szemhéjtust, rúzst szintén csak akkor veszek, ha már fogytán van. Egyedül a szempillaspirál az, amit ki szoktam dobni egy idő után, mert beszárad. Valahol azt olvastam, egy spirál 6 hónapig használható, de én csak kb. évente szoktam cserélni, addig időnként pár csepp vízzel felhígítom, mikor már sűrűbb, és úgy még tudom használni.

A körömlakk az egy másik téma. Ha nem csak egyszínűre szoktad festeni a körmödet, hanem mintásra, akkor nem kell kidobni a régi lakkot, simán fel lehet még használni úgy is, ha már sűrűbb az állaga. Körömlakkhígítót (nem lakklemosót!) szoktam belekeverni, és így még körömdíszítésre nagyon sokáig elég. Akkor szoktam kidobni, ha már végképp alig lehet valamit kikaparni az üvegből, és kényelmetlen vele dolgozni.

2015. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!