Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Elfertőződött septum piercing...

Elfertőződött septum piercing gyógyulás?

Figyelt kérdés

Hali!

Le volt kezelve, minden piercingem magamnak szúrtam nem is volt gond 6 hétig (erről a részéről kioktatás nem kell azért köszi:) )

A kérdésem annyi, ha mégis megtörtént a baj, sima betadineal ugye kezelhető, tapasztalat, hogy mennyi idő alatt hozza rendben? Értve mennyi idő után "adjam fel" :)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat


2015. júl. 18. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a Betadine-t annyira nem szeretem-tapasztalat, hogy a jód tartalma miatt szárítja a sebet, ami miatt kevésbé gyógyulhat. Ajánlanám rá az Octenisept-et, sokkal sokoldalúbb és jobb fertőtlenítő-nyálkahártyára is alkalmazható, átlátszó folyadék. 6 hét porcba szúrt ékszernek édeskevés, tehát egyáltalán nem biztos, hogy a rossz kezelés, vagy amiatt nem gyógyul az ékszer, hogy otthon szúrtad magadnak-legtöbb piercingem magamnak csináltam, de van olyan is amit szalonban szúrtak mindegyik ugyan olyan problémás volt, illetve ugyan úgy gyógyult. Azt kéne tudni pontosan, hogy "baj" alatt mit értesz? Ha gyulladást akkor nem para, mert porcos ékszereknél akár 1 évig is eltarthat a gyógyulás-tapasztalat. Nekem bármilyen csúnya volt a piercingem sosem vettem ki, kezeltem szépen, vigyáztam rá és vártam-egyet sem kellett kivennem, mind szép gyógyult, csak volt olyan amelyiknek több idő kellett.
2015. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

4 hétig szépen gyógyulgatott majd volt egy piercing csere amit úgyszintén fertőtlenitettem, rá 1 hétre érzékenyebb lett és "szaga" volt, mára megmozditani sem tudom úgy begyulladt, hog ynagyjából olyan érzékeny mint mikor szúrtam.

Holnap megyek gyógyszertárba akkor beújítom azt a fertőtlenítőt megnézem milyen köszi :)

Esetleg tapasztalat van, hogy legalább a fertőzést milyen gyorsan viszi le? Előre is köszi :)

2015. júl. 19. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!