Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyire fáj egy ilyen piercing?

Mennyire fáj egy ilyen piercing?

Figyelt kérdés

[link]

Illetve olvastam olyat, hogy lehet szúratni és lövetni, melyik jobb?

és ez piercingnek vagy fülbevalónak számít, hol lehet megcsináltatni? itt arra gondolok, hogy csak tetováló/piercingesnél vagy sima fülbelövő is meg tudja csinálni?

tapasztalatok is érdekelnek, úgyhogy örülnék, ha megosztanátok velem. :)



2015. aug. 20. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

Hát, hogy mennyire fáj az személytől és időponttól, hangulattól vagyis a személy pillanatnyi állapotától, illetve szúrás pontos tized mm-es helyétől vagyis elég sok mindentől függ. Ám ha nagyon tetszik kibírható, mivel ez is csak fülpiercing. :)

Szerintem ezt sima ékszerész is elvállalhatja ha szerencséd van. Pláne olyan aki orrlövést is vállal.

Egyenesen lőhető egyenes fülbevaló is mehet vagyis szúrás is lövés is lehet, de jobb ha lövik(ha elég hegyes szúrós a fülbevaló). Mármint abból a szempontból jobb hogy az gyorsabb mint a szúrás és nem birsz annyira rákészülni a fájdalomra és nem küzdesz te meg az ékszerész sem annyit vele mint a szúrásnál, hanem durr és bent van.

Ám ha nincs ékszerész aki vállalja akkor te is megcsinálhatod magadnak, abban az esetben ha nem félsz a tűtől és egy fontos szempont hogy elég nagy legyen a képen is látható kisporc a füleden amibe bele akarod tenni a fülbevalót. Magadnak csak szúrni birod ami a legtöbb esetben ha nincs érzéstelenítő, sajnos nem 2 perc hanem legalább fél óra amire átmegy a tű. Kell egy nagy vastag tűt venned a gyógyszertárban, kell vatta és fertőtlenítő, legjobb a tiszta alkohol bár ettől sokan ódzkodnak, de jó a hidrogén vagy betadin is.

Ha nincs fém allergiád, akkor sem ajánlatos nikkelt vagy rezet tartalmazó fülbevalót használnod, ha pedig van akkor jobb ha nem csináltatsz illetve ha kikéred szakember véleményét.

Jó ha van orvosi fém, még jobb ha arany tűs pöttyöd van esetleg a szilikon illetve műanyag tűs fülbevalód van amit oda bele bírsz tenni. Allergiát okozót semmiképpen ne használj a friss szúrásba. és szúráskor ha magadnak csinálod legjobb ha amikor átszúrod a tűvel akkor a lefertőtlenített fülbevaló végét rögtön a tű lukjába dugod és a tűvel együtt húzod bele a lukba. Fáj de kibírható.

Nekem is van egy pár fülbevalóm külső porcban(helixek) magam szúrtam. Kisporcban nekem nincs és nem is lesz mert a fülem is nagyon kicsi, kisporcom pedig szinte alig van.

2015. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
82%

Hali!:)

En kb 6 honapja csinaltattam.. En magat a szurast nem neveznem fajdalmasnak (persze kinek mi), jo nyilvan nem volt jo erzes de inkabb kellemetlennek mondanam.. Jobban faj a gyogyulas, marmint eleg erzekeny az elso par honapban.. 6 honapos, lement a gyulladas, a dagadas, problema nelkul forgatom, ki-be teszem, abszolut nem faj mar..

viszont ha belekapsz, vagy ha elalszod.. az meg mindig mocsok szar tud lenni :D

2015. aug. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

ezt lövik fülbelövővel,meg sem érzed,de viszont könnyen begyulladhat,bele nő a fülbe,ha nem figyelsz rá,mivel nincs nagy mozgástere,bökéssel kicsit jobban fáj,de szerintem érdemesebb szúratni egy karikát,akár patkót aztán ha begyógyult már cserélheted!

(nekem volt így is úgy is,az utóbbira szavazok)

2015. aug. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyet értek a 2. Válaszolóval mind a "fájdalmat", mind a szúrást illetőleg. :) Csak szúrasd! Én piercingesnél csináltattam, de szerintem a legtöbb ember is akinek van (sőt szinte mindenki). Egyébként, szúrásnál is lehet bele tenni ilyen ékszert, mint ami a képen van, nem feltétlenül karikát vagy patkót (azt akkor, ha Te kéred, amúgy a talpas az alap szerintem). Az enyém 2 éves, pötty (talpas), mint a képen és az egyik kedvencem. :))
2015. aug. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet gyorsabb ha lövik DE jobban roncsolja a szövetet és egy belövőpisztolyt nem lehet teljesen fertőtleníteni. Meg pici is a hely és ráadásul porc ami lövéskör össze is törhet (nem viccelek). Magadnak nem ajánlom nagyon hog csináld nehéz átszúrni ezt a részt.

A szúrás egyébként nem olyan borzalmas mint hinnéd, nekem industrialom van (a fül tetjén 2 lyukon átmenő rúd) és nem haltam bele pedig állítólag az a többi piercinghez képest elég fájdalmas.

2015. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!