Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit gondoltok a színes kontakt...

Mit gondoltok a színes kontaktlencséről?

Figyelt kérdés

Én jelenleg szemüveges vagyok, de inkább kontaktlencsében gondolkozom. A szemüvegekkel az a bajom, hogy sehogy sem áll jól (szerintem). Mindenki más azt mondja "jól áll meg szép vagy" stb. -.-' tulajdonképpen nem is a szemüveg a bajom, szeretnék kék szemeket.... szeretnék a barna szememből kéket varázsolni. Ja egyébként a korom miatt is írtam egy ilyen kérdést. 14 éves Lány vagyok. Mit gondoltok? És ha valaki visel is lencsét, mik a tapasztalatai? Ti milyet használtok?

Hogyan kell felhelyezni, levenni stb. , és melyik a legjobb. Az éjjel-nappali fajta, a nappali.... az 1x használatos, a havi, a 3 havi, vagy az éves? van egy pár :D (Még annyi, hogy szerintem jól állna a kék szín :-)Válaszokat előre is nagyon köszönöm! :-)


2010. márc. 12. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy nekem mondtak hülyeséget az optikában, de én úgy tudom, hogy színesben nem gyártanak dioptriásat. Én fehéret vagy feketét szerettem volna :D
2010. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem volt kék,és én is sötét barna szemű vagyok :D

Én speciel nagyon szerettem,de lerít róla,hogy nem természetes.Ha bemész valamelyik optikába,akkor elképzelhető,hogy adnak neked próbára.(nekem adtak)

2010. márc. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-) és te milyen fajtát használtál?


Napi/havi/éves... ? :-)

2010. márc. 12. 13:01
 4/16 A kérdező kommentje:

Egyébként találtam elég érdekeseket :D:D

nagyon jók egyébként :P


[link]


ebben is van fekete-fehér alap :-)

2010. márc. 12. 13:04
 5/16 anonim ***** válasza:

Volt napi és havi lencsém is,de mivel azt súgták,hogy nem kell minden nap kidobni,ezért volt,hogy több napig is használtam,és a havit is tovább mint egy hó.

[link]

én ezt a fajtát használtam,használom :D

2010. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :D :-)
2010. márc. 12. 13:51
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sima, átlátszó kontaktlencsém van, korábban én is szemüveges voltam, és szerintem a lencse milliószor jobb, mint a szemüveg. Jó persze van, akinek kifejezetten jól áll a szemüveg, de lencsével van perifériás látásod meg minden:) Nekem olyan lencsém van, ami egy hónapig jó, bár én kicsit spórolok rajta, és másfél hónapig hordok egy párat:D Semmi változást nem érzékelek, ha több ideig hordom. Nekem is barna szemem van, sokszor gondolkodtam már színes kontaktlencsén, mondjuk kék vagy zöld tök jó lenne:) Egyszer lehet kipróbálom, de jelenleg az a legfontosabb, hogy jól látok és kész:)
2010. márc. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van :-)

A lényeg: jól látni!!


Ha a havi lencsét tovább hordod, mint egy hónap :D

nem áll fent a veszélye a gyulladásnak?

2010. márc. 12. 15:55
 9/16 anonim ***** válasza:

régen volt olyan, h. a 16 évet be kell tölteni kontaklencséhez. vagy 15-öt xD

nekem már lassan 10 éve kontaklencsém van.

nos kérdéseidre a válaszok:

- van dioptriás színes lencse, de az sokkal drágább. ha nem jön be, utána veszel más fajtát:) kipróbálni ki lehet. van próba lencse is, ha nem tetszik, választasz másikat.

-azt h hogyan kell fel-le helyezni, majd ott megtanítják. Igaz 1x bnőmmel mentem egy helyre, ott szegénynek nagyon hülye módszert mutattak, de hát ki hogyan. PL. az, h le kell húzni az ujjaddal, az hüeség. 2 ujjaddal megfogod, és kiveszed a szemedből. Én emlékszem, h előtte el sem tudtam volna képzelni, h a szememhez, szemembe nyúljak..azóta semmi ilyen nincs, simán belenyúlok ha szúr valami, örülök neki:)

betenni úgy, ha jól rémlik úgy tanítják..na mindegy XD

én úgy csinálom, h középső ujjammal lehúzom a szemem alatti bőrt, a mutatóval a felső szempillámat fel, majd a másik kezemmel bele a lencsét:) de van h csak kinyitom a szemem és belepakolom. mikor h kelek, mien kedvem van, h süt a nap a szemembe közben:D annyi módja van, idővel kitapasztalod a dolgokat.

-van lágy és kemény lencse, bár nem tudom kinek kell a kemény, minek gyártják még, biztos van oka.

nekem sokáig fél éves volt, és kaptam rá 2 féle kedvezményt is, olcsó volt. sajna azt megszüntették.

Most 1 hónapos van, 3at kapok 1 dobozban, tehát 3 hónapra lenne elég. Nekem ez éjjel-nappalos, és így 3 hónapra 17000 Ft. drága, mert éjjel-nappalos, kéne a francnak h az legyen, csak nekem kényelmetlen volt a normál.

máshol biztos kapnék olcsóbban, de jó dokit fogtam ki, inkább fizetek többet csak maradjon jó a szemem.

Mert volt h sokáig ugyanazt írták fel , mondván, h erőltessük a szemet, és a mostani doki mondta h ezért romlott több mint 1 dioptriát, mert egy szemnek sosem szabad erőlködni..azóta nem megyek ofotértba:S

- szemedtől is függ, h neked milyen fajtát tudnak ajánlani. Lehet kisebb a szemed, lehet a látószöged máshova esik, és mindjárt már csak 2 közül választhatsz.


ui.: rem segítettem:) még annyit, h mikor nem volt éjjel-nappalos lencsém, lazán végighordtam 4 napig folyamatosan 1-1 fesztiválon. így meg h az van, tovább hordom. 1 hónap helyett 3 hónapig egy párat, van h 2ig, lehet érezni meddig jó viselni.

sok sikert. jaj és nagyon szeretem, azóta sem vettem fel szemüveget. nem is kéne. ez természetesebb, nem párásodik, ha belemegy vmi a szemedbe és szúr, pislogsz párat és a lencséről lejön:)védi a széltől a szemed:)jóóóó:)))na hosszú lettem:DD

2010. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

utsó vagyok.

nekem sokszor mondta a doki, h árt a szemnek h tovább hordom stb..megerőltetem..könyörgöm..egy kontaklencsét elvileg 8 órán át lenne szabad használni. reggel elmész suliba, hazajössz,.este van stb, lazán 12 óra..az is erőltetés. nekem még sosem volt bajom tőle,lehet azt érezni ha már ki kell venni, vagy váltani kell.

azt viszont ajánlom , h oat válassz, aminek nagy a nedvességtartalma, mert ha kiszárad a lencse , az ..:S hát nem jó:S volt egy oan lencsém, próba, ami a vonaton majdnem kiesett a szememből úgy kiszáradt:D na mondom:D gyorsan ujjnyálazás és..:DDDDDDD

na de az nagy is volt nekem:S na télleg ennyi voltam:)

2010. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!