Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Írnátok tapasztalatokat...

Írnátok tapasztalatokat fülbevalóval (porcban) kapcsolatban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy nektek ki csinálta, lőtték, vagy szúrták, és utána nem gyulladt be, vagy nem fájt?
2010. márc. 21. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem lőtték. Szerencsés voltam, mert annyira jó helyre sikerült, hogy egyáltalán nem fájt és nem is gyulladt be. A legtöbb ember viszont sokat szenved vele. :(

Azt javaslom, ha megcsináltatod, minden nap forgasd és tisztítsd alkohollal (a gyógyszertárban lehet kapni, 70%-os) Ez fertőtleníti. Ha pedig begyulladna, használj kamillát.

Semmi estere se vedd ki! Porcban lévő fülinél olyan 2 hónapot szoktak javasolni az orvosi fém fülbevalóval. Ha ezt betartod, nem lesz gond. :)

Sok sikert!

2010. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Nyáron akarom megcsináltatni, de egy picit félek, mert nem szeretnék azzal foglalkozni, hogy begyullad a fülem...
2010. márc. 21. 16:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha elfogadsz még egy tanácsot, ne nyáron csináltasd! Vagy most, amíg nincs olyan meleg, vagy várj őszig. Mert melegben sokkal rosszabbul gyógyul, jobban begyullad (nem vicc) Ráadásul a strand vize sem tesz neki jót.
2010. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nekem csütörtökön lett csinálva.

Az egyik barátnőm lőtte, de rendesen lefertőtlenítettük is meg minden.

Maga a lövés nem fájt annyira, én rosszabbra számítottam. Mos már viszont eléggé fáj, főleg ha kint vagyok és fúj a szél, akkor olyan kellemetlen. Meg ma fésüvel is belekaptam véletlen, na az nagyon rossz volt. Még nincs begyulladva, nem is gennyezik meg semmi, szerencsére. Betadinnal kenem.

2010. márc. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor várok őszig:D Köszi mindenkinek:)
2010. márc. 21. 18:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Szúrasd, a lövés roncsol! Mellesleg nekem szúrta egy ismerősöm, nem gyulladt be, nem volt vele semmi baj, viszont a porc a szúrás utáni pár hétben elkezdhet vérezni minden különös előjel nélkül.
2010. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

19:27!

Három fülim van fent, porcban. Mind a hármat lőtték. Az összes ismerősöm lövette, egyikőnknek sem roncsolódott. Ez tévhit, ebben biztos vagyok. Lehet, hogy van akinek roncsolódik, de az akkor következik be, ha rosszul lövik, és tűvel is ugyanúgy ellehet rontani. Sőt...

Nem beléd kötni akartam, csak mondom.

2010. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én vagy a 19:27-es. Az az igazság, hogy nekem mindkét fajta van és a tűvel szúrt gyorsabban rendbe jött. A roncsolás tulajdonképpen szöveti szinten történik. Pisztollyal egy nem teljesen hegyes tárgyat gyorsan, nagy erővel áttolnak a füleden. Így a "seb" széle nem lesz szép. A branül viszont egy darab szövetet kivág a füledből, így a seb széle sokkal szebb lesz, kevésbé roncsolt. Sokan nem értik a roncsolást magát. Szóval ha nem határozod meg merre "szakadhat" a szövet, abból több baj lehet, mint egy szépen eltávolított darabból. [Bár ennek igazán nagyobb területeken van jelentősége, mint a fülkagyló, ami az embernél ma már csak jóformán díszítő funkciót lát el...]
2010. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én magamnak szúrtam, de tényleg azt tudom tanácsolni, mint előttem, hogy ne lövesd, mert roncsol, szúrasd !! :) És szinte 99% ban mindenkinek begyullad előbb utóbb, vagy bele kapsz majd, vagy valaki más, vagy akármi miatt. :S
2010. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát én tuti "meghalok" míg átszúrják a fülem... :D
2010. márc. 22. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!