Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok miért festik rendszeres...

Lányok miért festik rendszeresen a gyűrűs ujjuk körmét más színűre?

Figyelt kérdés
Fiúként kérdezem, szóval lehet nehezebben fogom megérteni :D

2016. febr. 5. 00:33
1 2
 1/17 Sunshinedoll ***** válasza:
61%

hahahaha

Hát ez a divat manapság, de már jobb helyeken (nyugaton) az a divat, ha kb mindegyik másmilyen mintájú :D

2016. febr. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Öööö... én nem szoktam más színűre, max úgy hogy mindegyik más színű... mert miért ne? Úgy tetszik, de általában egyszínű mind. Másokon is egyszínű szokott lenni, vagy színátmenetes, mert gondolom az a divat most.
2016. febr. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyűrűsujjon szokott lenni a gyűrű, a díszesebb (vagy más színű) köröm ezen az ujjon ezt jelképezi.
2016. febr. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Szerimtem elegánsabban nèz úgy ki. Ha van időm akkor èn is rakok rá mintát. Meg ha választani kène azon az ujjon is mutatna a legjobban.
2016. febr. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel fel lehet dobni a manikűrt. Pl. sokszor egy minta az összes körmön sok lenne, de egy ujjon még jól mutat. :)
2016. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Mert azt hiszik, ez rohadtul egyedi, vagy különleges...
2016. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

szia


én férfiúként hasonlóképp elgondolkodtam ezen, hogy valójában ennek mi az oka. ugyanilyen válaszokat kaptam, mint most te a kérdésre; azaz semmi értelmes érvet.


bárhogy is nézzük, a divat lényegében az egyéniség ellensége. divat most ez a más színűre festés, ez tény. számomranagyon elgondolkodtató, hogy mennyi divatra fogékony fiatal lány van kishazánkban. a divat, lesarkítva azt jelenti, hogy azt csinálom, amit más is; különösebb megfontolás nélkül. sokan ugyan illúzióba kergetik magukat azzal, hogy persze így tetszenek maguknak, meg ez, meg az, de valójában ez az önértékelésről szól. azt vettem észre, hogy a kifejezetten divatra érzékeny körbe tartozók gyakran (azaz nem minden esetben) önbizalmi, önértékelési gondokkal küzdenek. ezt persze palástolják, szégyellik felvállalni, akár még maguk előtt is.

ez a gondolat sokakat vezérel arra, hogy a divatot kövesse... mégha ezt nem is tudatosan teszik, de ez a fő folyamat.

ez már nem a körömépítésről és a szépségápolásról szól; ez már csak a giccs része... ez nem egy sima francia, vagy efféle, ez minősített körömépítés...


szöval rövidítve a véleményem: a társadalmi kirekesztettségtől való félelem, vagy más szemszögből nézve az elfogadás iránti vágy készteti a fiatalokat erre (esetleg egy szűk réteg esetében az, hogy menőnek tartsák a barátnői)


természetesen ha valaki úgy érzi, nem ért egyet a leírottakkal, szívesen veszem a kritikákat, de persze az egyetértéseket is...

ezt csak a tapasztalataimra, megfigyeléseimre alapozva írtam le...

2016. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi, ment mindenkinek a zöld kéz.

Azért nem értettem, mer különösebben szépnek nem találom, sokszor talán zavaró is. Gondoltam van valami mögötted tartalma, de ezel szerint nem kell ezt sem túlbonyolítani :D

2016. febr. 5. 21:52
 9/17 anonim ***** válasza:
Előttem szóló, tökéletes megfogalmazás!
2016. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mármint a 7esre értem :D
2016. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!