Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok miért festik rendszeres...

Lányok miért festik rendszeresen a gyűrűs ujjuk körmét más színűre?

Figyelt kérdés
Fiúként kérdezem, szóval lehet nehezebben fogom megérteni :D

2016. febr. 5. 00:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%

kedves kérdező!


valóban, nem kell túlbonyolítani a dolgot, de célszerű a dolgok mögé nézni és a miértekre rálelni...

amiket írtam, tényleg ezt tapasztaltam... ez a körömkérdés egy apró jel az illető lány szeélyiségére vonatkozóan. ez akár befolyásoló is lehet baráti- és párkapcsolat kialakításánál.

azért nem mindegy, hogy az illető partner egy egyszínű, szolíd körömépítést válllal, vagy egy-egy újján 8színű a köröm, strasszos vagy efféle. ez mnd-mind pici jel!

a lányok nagy része bele sem gondol ebbe, hogy ez milyen hatást is kelthet egy másk személyben, vagy mit árul el róla, a mentalitásáról.

de nem csak a körömépítés ilyen dolog; ugyanígy lehet kezelni a sminket, a sok fekete ruhát, a testékszereket, a tetkókat, a hétköznapok és az alkalmak során viselt fehérneműket, a frizurát... ezek együttesen sokmindent elárulnak...


véleményem továbbra is tartom... pszichés instabilitás az oka annak, hogy sok lány, legtöbbször vakon követi a divatot. védik a társadalmi státuszukat, mert rettegnek a kirekesztettségtől...

egy gondolat még: ha minden második lány követi a divatot és különböző anyaggal festi ki körmeit, akkor lehet bár egyedinek véli, de vajon mi egyedi van abban, ha azt csinálja, amit másik 1-2százezer? ha mindenki más egy kicsit, az azt jelenti, sablonosan mindenki egyforma; valójában egyediséget ezek között nem találunk...


gondolom, válaszomból kiderült; a 7es voltam...

2016. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Jajjjjjj 7-es annyira túlgondolod, de feleslegesen.

Azért van időről időre új fajta köröm divat, mert bevonzza az ügyfeleket . Ha még mindig ott tartanánk, hogy

ahha, válassz egy színt, bekenlek olyanra,

Ki a fran.c járna körmöshöz???.?


Innováció ember, innováció! Ezzel fogod meg Vevőt. Hol voltál gazdaságtan óra helyett??

2016. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt rendesen túlgondoltad 7-es. Ez csak köröm.

Mindenkinek más az ízlése. Van aki nem festi, van aki a szolid franciát szereti, van aki a vöröset, és van aki a csicsát szereti. Ennyi. :) Van igazság abban amit mondasz, de azért ilyen messzemenő következtetéseket 3n nem vonnék lw belőle.

2016. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

7-es vagyok...


azért vannak mindig új divatirányzatok, mert mindig vannak követői, mindig van,a ki mindenképp trendi akar lenni, akinek önbizalomhiánya van...

ezt persze a divatszakma keményen kihasználja, és sok pénzt csinál belőle... erre épül az innovációjuk; egy sok évtizede állanó jelenségen, az önbizalomhiányon...

ha valakinek rendben, akkor nem követi évről-évre a különböző irányzatokat (pl a köröm esetében), hanem megmara egynél. de mivel nem találja az egyéniségét plussz még az is, amit írtam, előrevetíti, hogy mindig a legújabbat keresi...


mint írtam, ez egy vélemény, lehet egyetérteni vele vagy krtikával élni... a véleményem továbbra is ugyanaz; nem lettem meggyőzve az ellentetjéről...

2016. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem is akartalak meggyőzni. A főnököm is ilyen volt mint te, buta és akaratos.
2016. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es válaszoló,

az élet minden területén van mindig egy meghatározó trend, amit követnek, legyen az szépségápolás (ezen belül is rengeteg van, frizura, ruha, smink, vagy az említett köröm), film, stílus, művészet, dekoráció, stb. Valamiből eleve úgy lesz divat, hogy sok embernek tetszik, így elkezdik hordani, használni. Nem a divat alakítja az embereket, hanem az emberek alakítják a divatot.

Egy egyszerű körömfestési módot levezetsz az önbizalomhiányig, pedig ez annyi éve egy bevált dolog, a mai divathoz köze nincs. Ez lassan egy olyan klasszikus, mint a vörös rúzs vagy a farmer.

2016. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És ha nem a a divatirányzatot követi valaki, hanem egyszerűen csak szereti a változatosságot? De igaza van az előzőnek, a kétszínű köröm az nem újkeletű dolog. Itt most nem a kényszeres divatmániás vásárlókról van szó.
2016. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!