Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy lehet biztonsagosan...

Hogy lehet biztonsagosan felvinni a szemceruzat/tust az also szemhej belsejere?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi a neve, angolul waterline. Sokszor latom, hogy oda viszik fel a szemceruzat. Nem veszelyes ez? Hogy csinaljak, hogy nem jon le? hosszutavon nem vezethet a szem megbetegedesehez?
2010. ápr. 11. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár nem teljesen értem, hogy miért ne lenne biztonságos bármelyik is, de elmondom, h én hogy szoktam. :D

A szemhéjamat kihúzom (nem tudtam megfogalmazni jobban xD fogod az ujjaddal, és lefelé húzod a bőrt, remélem érted) így könnyen hozzáférsz a belső szemhéjadhoz. Csak egyszerűen végighúzod ott párszor a ceruzát, és ennyi. Az első néhány alkalomkor lehet, h bekönnyezik a szemed, de pár nap/1-2 hét alatt meg fogod szokni. Én már minimum 1,5 éve használok szemceruzát, és már sose könnyezek. Így nekem nem annyira tartós, szóval érdemes inkább többet fordítani egy jó vízálló szemceruzára, az nekem egész nap a helyén marad. (ajánlom a BOURJOIS szemceruzáit, 1500 Ft körül vannak, de nagyon jók :D)

A tust a belső szemhéjra ne használd. Én felülre szoktam, kívülre, de mindig csíp, ha véletlenül egy kicsit belekerül a szemembe.

2010. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
az egyetlen dolog, ami igazán számít ebben az esetben, hogy TISZTA legyen bármi, amit odaraksz. Legyen a ceruza, ecset, applikátor vagy tus. Ha pl. kicsit elfordítod a fejed vízszintesen, azaz pl. a baj orcádat nézed a tükörben, könnyebben ki tudod húzni a jobb szemed, a fehér résznél meg sem érzed, hogy hozzáért valami a szemedhez, a lényeg a színes terület, mert ott van a retinád, ami érzékeli, hogy valami nagyon közel van és akkor könnyezel.
2010. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom mindkettotoknek!
2010. ápr. 25. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!