Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mellbimbó piercing szuratása...

Mellbimbó piercing szuratása mennyire fáj? Mennyi idő alatt gyógyul be?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata? Mennyire zavaró, lehet e később bármi hátrányom miatta ha esetleg kiszedném?

21/L



2016. dec. 8. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Érzéstelenítés nélkül, ha nem vagy mazochista , akkor fájni fog de eléggé rendesen. Ez egy eléggé érdekes fájdalom, mivel egyszerre élvezetes és nagyon rossz is. Viszont nem tart sokáig.

A gyógyulási idő 2 hónap körül van, és nagyon sok mindentől függ.

Egyenes, barbell ékszernél (titán), ha kicsi a melled és nem akad bele soha semmibe, akkor hamar gyógyul. Ha sokszor akad bele dolgokba (pl: melltartó, póló, topp, vagy akármi más) és sokat van "piszkálva", akkor persze lassabban gyógyul. Karika kezdőékszernél, (vagy patkó) lassabb a gyógyulás.

Sokan félnek tőle, hogy a mellbimbó elveszti érzékelő idegeit egy ilyen ékszertől, de ez sem igaz. Ugyan vannak, akiknek kevésbé lesz érzékeny tőle (5-10%-a az alanyoknak), de a többieknek érzékenyebb lesz.

Másik kérdés a nőkben vetődik fel:

Szoptatás és a tejcsatornák.

Nos, megnyugtatlak, ha eljön az ideje, akkor elég az ékszert kivenni a szoptatás idejére, a tejed ugyan úgy fog jönni és a pici ugyan olyan könnyen ki tudja szívni. A tejcsatornák a mellbimbón át vezetnek ugyan, de rengeteg van belőle és regeneratívak, tehát ha az egyik megsérül, létrejön másik (pl.: ha a baba túl erősen "harap" rá...stb.).

Kiszedés után a lyuk idővel összeforr, apró nyoma marad. Persze, ha kitágítod az ékszert, akkor idő után nem forr majd össze, csak összeszűkül (itt nem 1,2-2 mm-ra gondolok, hanem 5-8 mm-re).

A gyógyulási idő alatt célszerű szellőző ragtapaszt használni és akkor nem zavaró, utána meg szintén nem zavaró.

Bár én férfi vagyok, nekem nem zavaró a megléte. Női ismerőseim közül, akinek van, szintén nem. (egyedül annyi max, hogy strandon megbámulják, illetve bizonyos rucikban, amiknél átüt)


Remélem segítettem!

2016. dec. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-2 honap alatt begyogyul de azert vigyazni kell ra, nekem nem fajt egyaltalan se amig csinaltak se utana :) sot egy honapja van meg es mar ki is tudtam cserelni. Egyedul az volt kellemetlen, hogy ereztem ahogy a piercer babral valamit a melleimnel :D
2017. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 vilmos 2 válasza:
Szia! Én is megosztanám személyes tapasztalatomat a mellbimbómba helyezett piercingel.Egy 16mm-es golyózáras titán karikát rakattam be a mellbimbóba az átszúrása nagyon fájdalmas volt de még jobban fájt a karika átfűzése,természetesen érzéstelenítés nélkül vállaltam be úgy gondoltam,hogy szenvedjek meg érte!Ráadásul mind a két mell bimbómba egyszerre szúrattam be.Át kell élni aki erre határozza el magát csak ajánlani tudom,az eredmény majd kárpótol.A gyógyulási idő nyilván egyén függő nekem egy bő hét volt.A legfontosabb a higiéniás kezelés amit be kell tartani saját érdekében.Üdvözlettel: Vilmos
2023. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!