Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek lehet vagy nem?...

Szerintetek lehet vagy nem? (Többi lenn)

Figyelt kérdés
Beszélgettem unokahúgommal aki 14 éves. Nagyon szeretne orr piercinget és megkérdezte tőlem hogy szerintem lehet-e illetve hogy való e neki. Azt mondtam hogy nem nekem kell megengedni hanem a szüleinek mert ha jól tudom 18 alatt csak szülői beleeggyezéssel lehet.

2017. jan. 7. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért kell neki orrpc?

Egyébként meg nagyon is igaz, hogy 18 év alatt szülői beleegyezéssel lehet pc-je...

De lehet, meg sem engedik neki!

2017. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell beleegyezés.
2017. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta azért,mert amúgy is rég óta szeretett volna. Meg nekem is 15 évesen lett úgyhogy :D
2017. jan. 7. 15:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kell. De egyébként ez szalonfüggő is lehet.
2017. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

14 éves. Ilyenkor még nincs kiforrott ízlése.

Jobb,ha megvárja a kort,amikor már el tudja dönteni,hogy valóban szüksége van-e arra a piercingre, mint hogy később azon siránkozzon,hogy örökre egy csúnya lyuk marad az orrán.

Én már rég röhögök azon,hogy milyen dolgok tetszettek ennyi idősen. Bár érettebb voltam/vagyok a kortársaimnál,de 4 év alatt akárkinek képes 180 fokos fordulatot venni a stílusa.

2017. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tőled kérdezheti, de ez nem a te dolgod. Ha a szülei megengedik neki és találnak olyan helyet, ahol elvállalják, akkor lesz, ha nem engedik neki, akkor 18 éves koráig nem lesz, vagy megcsináltatja sufnimódon/kozmetikusnál és jó kis családi feszkót csinál vele együtt.

Általában 16 éves kor alatt nem csinálnak, 16-18 között meg szülői jelenléttel/beleegyezéssel. A kevésbé komolyabb piercingeket meg szokták csinálni 14 év felett is. (Fül, köldök, orr)

Komolyabb nyomot nem hagy, én engedném neki. Ha megunja, kiveszi. Más kérdés az, hogy az iskolában mit gondolnak róla.

Ennyi idősen egy plusz fülbevaló, vagy egy tényleg egyszerű piercing még elmegy. Komolyabbat én sem engednék meg.

2017. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szalonban 18 alatt szülői beleegyezéssel csinálnak...

magának megcsinálhatja, ha szülők nem engedik, és nincs kedve várni... vesz steril tűt, fertőtlenítőt, ékszert, és csókolom... számtalan videó van youtube-on, hogy kb hasonló korúak maguknak megszúrják.

én is szúrtam már magamnak...más kérdés, hogy lett is belőle családi veszekedés, de egy idő után belenyugodtak a szülők... nem nagyon tudnak mit csinálni

2017. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!