Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ma csináltattam a fül porcomba...

Ma csináltattam a fül porcomba piercinget, hogyan ápoljam helyesen?

Figyelt kérdés
Kérdeztem a Pc-st de ő csak annyit mondott hogy reggel meg este fülpiszkával töröljem körbe alaposan. Egyéb valamit tudok csinálni vele, hogy hamarabb gyógyuljon?

2017. szept. 11. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

octenisept

porc gyógyulási ideje 3-6 hónap

legközelebb ehhez a pc-hez ne menj!

2017. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Tetran kenőccsel vagy Betadinnal törölgesd az első hóbapban akár naponta többször is. Nem kell szándékosan piszkálni, fertőtleítésnél úgyis elmozdul egy kicsit az ékszer, az pont elég mozgatásnak. Amikor összefogod a hajad, figyelj nagyon, mert könnyű belekapni. :)
2017. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Meg amúgy napi 1szer érdemes megforgatni kicsit óvatosan. Legalább is nekem azt mondták anno, nem is volt vele gondom. Amúgy bármilyen gyulladáscsökkentő krém megteszi, plusz fertőtlenítő. Meg nyilván amennyire lehet tartsd tisztán.
2017. szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#3 már nem szokták ajánlani, nem fog belenőni ha nem mozgatod de az elején egy porc pc rendesen tud fájni ha forgatod.


Octenisept vagy betadin, napi 2-3x, előtte alaposan moss kezet és ne piszkáld az ékszert.

Ja és többet ne menj ehhez a pc-shez ha ennyit se magyaráz el, ahol n szurattam kaptam egy lapot ami részletesen leírta hogyan kell ápolni, a 8. piercingemnél is megkérdezte a srác adjon-e :D

2017. szept. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Vegyél Octenisept oldatot, ne gélt, vagy krémet, hanem folyadékot! Azzal kezed naponta 4-5 alkalommal nagyjából 3 hónapig minden nap.

Kerüld a fül környékén a kozmetikumok használatát (sampon (hajat mosni lehet, de álljon rajta és bő vízzel öblítsd le), hajlakk, hajhab, festék, alapozó...stb.), 2 hónapig ne menj vele strandra, uszodába, szaunába, szoláriumba, gőzfürdőbe illetve más helyre, ahol kiázhat.

Fülpiszkálóval úgy ápolhatod, hogy óvatosan csöppentgetsz rá, amíg át nem ázik a pamacs, majd azzal tisztogatod meg. Próbálj nem rajta aludni, fél évig ne cseréld ki, viszont két hónap múltán szedd ki, az ékszert fertőtlenítsd le alaposan, majd tedd vissza.

Ha dudor nőne rá és nem múlik el 2-3 nap alatt magától, akkor vegyél hidrogén-peroxid oldatot patikában és azzal napi 3-4x tisztítsd 3-4 héten át.

Amennyiben pillangókapcsos ékszer lenne most benne, annyiban menj el egy rendes szalonba és cseréltesd ki egy titán száras két végén golyós barbell típusú ékszerre.

Ne piszkáld, óvd a fizikai behatásoktól.

Természetesen ápolás előtt moss alaposan kezet.


Remélem segítettem.

2017. szept. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*kiegészítés az előzőhöz: a sampon NE álljon rajta.
2017. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szenes43 ***** válasza:
0%
Szerintem ez úgy hiányzott neked mint zsebbe a szar. Miért? Mert a fülön (is) megtalálhatók a test akupunktúrás pontjai amiből most valamelyiket ha nem többet átszúrattad. Egy fül akupunktúrás ábrán megnézheted hogy milyen szerved kapcsolódik hozzá. Nos annak betettél cserébe hogy "szép" lettél.
2017. szept. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális piercinges tudja, hogy hova kell lőni, hogy ne szúrjon akupunktúrás pontot. Csak akkor van rossz helyen, ha a fejed fáj tőle például.
2017. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 szenes43 ***** válasza:
0%
A normális piercinges akupunktúrás szakember is? Szerintem ha felismeri az orvosi fémet más krómnikkel ötvözetek közül akkor már nyert ügye van a páciensnek.
2017. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én mikor mondtam, hogy hova szeretném löveni egyből mondta, hogy ne oda, mert akupunktúrás pont, nem szivesen lőné olyan helyre mert rosszul leszek tőle később.
2017. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!