Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért lett ilyen alap dolog,...

Miért lett ilyen alap dolog, hogy egy nő ennyi mindent kenjen az arcára?

Figyelt kérdés

Már nemcsak a smink kell az arcra, hanem még a smink alá millió krém; hidratálótól kezdve nem is tudom még mik.

És utana jön csak a smink; az alapozó, a korrektor, púder, bronzosító, pirosító, highlighter stb és ez még mindig csak maga az arc.


Nem akarok azzal jönni, hogy régen mi volt, de nézem a most idősebb rokonaim fiatalkori képeit, és mindenféle kozmetikum nélkül szinte porcelán baba, sima bőrük volt. Most, idősebb korukra pedig alig van ráncuk, simán letagadhatnának 10 évet.


Itt vannak például ezek a hidratáló krémek, amit száraz bőrre használnak. Az miért nem opció, hogy sokkal több víz és mozgás kéne az ember életébe? És ismerem a problémát, mert ha nem iszom elég vizet, 10 évet öregszik az arcom, hozzáérek és kb esik le a bőröm. De megfelelő folyadekpotlassal ez elmúlik és semmi bajom.


Én is sminkelem magam, de csak a szememet. Egyszerűen nem értem, hogy egy fiatal nőnek/lánynak mi szüksége van ennyi sz*rra az arcán. Sok sminkelős videót nézek, és mielőtt rákeni magára a vakolatnyi alapozót, előtte is nagyon szép az arcbőre, semmi szüksége nem lenne ennyi sminkre.


Nem az a célom ezzel a kérdéssel, hogy beszóljak az ilyen lányoknak,tudom mindenkinek a szíve joga eldönteni, hogy hogyan festi magát.

Egyszerűen csak úgy gondolom, hogy a kozmetikai márkák kihasználva a női hiúságot bolondot csinálnak belőlünk.


2017. okt. 14. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Részben igazad van. Azzal én is egyetértek, hogy belsőleg kell elsősorban egy problémát kezelni, de azért van, ami kívülről is hat valamennyit.

Viszont azt ne felejtsd el, hogy régen nem volt ennyi környezeti ártalom sem, most ha kilépsz az utcára, annyiféle szennyeződés van, hogy el se tudjuk képzelni, ez az utóbbi 1-2 évtizedben erősödött fel ennyire.

Harmadrészt meg genetika is lehet a sima bőr, amit írsz. A húgomnak most is ilyen mindenféle elővigyázatosság nélkül, pattanása sem volt soha, és konkrétan semmit sem tett érte... sőt.

2017. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, én is csak nézek, hogy mi a fenének ennyi kence. Ráadásul tudományosan megmagyarázzák, hogy mindre szükség van. Szerintem ez is arról szól, hogy vásárolj. Minél többet, minél drágábban.
2017. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:
85%

Oké, sminket kivéve szerintem a bőrápolás az fontos, tekintve hogy ez a legnagyobb szervünk, és elsődleges védelmi vonalunk bármivel szemben, szóval szerintem ez elég fontos dolog mindenkinek (férfiaknak is), de ahogy mondjuk egészségesen se táplálkozik/él mindenki, úgy ez is olyan dolog, hogy kinek mennyire van ilyesmire igénye.

Nyilván akinek nincs komoly probléma az arcával, annak kb mindegy esztétikailag, de mondjuk egy gyulladt, vagy kórosan száraz bőr azon túl, hogy esztétikailag hogy néz ki, nem is egészséges, és sok esetben belső okok húzódnak mögötte, amiket kezelni kell (száraz vagy komolyan problémás bőrön NEM SEGÍT a víz meg a mozgás, egyébként se).


A smink meg úgy alapból az egyéb kozmetikumok egyértelműen azért vannak ennyire elterjedve, főleg most a közösségi média megugrásával, hogy a különböző kozmetikai cégek a nők kisebbségi komplexusán gazdagodjanak meg. Manapság menő dolog ezt úgy kifejezni, hogy a "smink egyéni választás kérdése, és a smink viselés a nőket erősebbé, és függetlenebbé teszi, és fosok mindenkire, aki szerint túl csillogó a highlighterem" közben meg nyilván kapitalista baromság az egész. A sminkviselés nem tesz engem se erősebbé, se függetlenebbé, és bárki bármennyire is hangoztatja, hogy "én saját magamért sminkelek" attól az még akkoris a nők komplexusaira épít. Hogyne, a sminkkel kényelmesebben érezzük magunkat, de erősebbnek semmiképp sem.

Ezen kívül mondjuk elmész egy állásinterjúra, meetingre smink nélkül, a legtöbb helyen nem fognak kompetensnek találni és komolyan venni.

Vagy pl én ha smink nélkül megyek suliba/munkába, hiába van szép bőröm, azért csak meg kapom a "meggyötörtnek/fáradtnak/kimerültnek" tűnsz kifejezést, még akkor is, ha végigaludtam az egész hétvégét, és valljuk be, pasiknak ilyet ki szokott mondani? Senki, max akkor, ha tényleg fáradtnak tűnik :D


Szóval ja, szép dolog ez a "magamnak sminkelek" baromság, de kényszerszagú az egész.

Jól látod, a kozmetikai cégek a nők komplexusain, önbizalomhiányukon meg hiúságukon kapitalizálnak.

2017. okt. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit a legtöbben max alkalomra kennek fel, a hirdatálók meg arra vannak hogy a smink ne csessze szét a bőrt hosszú távon.

Én se használok alapozót, egyszerűen zavar, főleg hogyha megtörlöm az arcom minden olyan lesz.

Na, nekem meg valahol zsíros, valahol meg száraz a bőröm szóval a sok vizet felnyomhatom magamnak, akármennyit iszok nem változik, egyszerűnn napi egyszer 2 percet rászánni hogy rékenek egy erre való krémet és kész, nem kell hosszas kutatómunkát végeznem hogy aztán egy több órás rutinnal rendbejöjjön... talán.

Igen, annak felesleges akinek szép a bőre, nekem is az, ezért se kell alapozó debarátnőmnek meg csupa pattanás meg heg (sminkelés előtt is az volt, igen, volt bőrgyógyásznál, igen, sok dolgot kipróbált) na, neki egy alapozó pl maga a megváltás hogy nem kell pöttös arccal emberek között dolgoznia (bolti eladó ahol azért elvárják hogy jól nézz ki)

2017. okt. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt ne felejtsd el, hogy régen nem voltak ilyen jó minőségű fényképzők, amik minden apró hibát megtalálnak... Régen is ugyanúgy voltak pattanások, ráncok, mitteszerek, sőt, feltűnőbbek is voltak, mivel nem használtak rá semmit.
2017. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én 10 lépéses koreai bőrápolást csinálok, és azóta sokkal szebb a bőröm.


Nyilván rengeteget iszom, normálisan eszem. De ezek akkor is szebbé teszik a bőrömet.


Sminkből is koreai vonalat követek, youtube-on fent van a rengeteg versus video, meg lehet nézni, nem sok. Mielőtt tudtam volna, miről szól, azelőtt is minimalista vonalat követtem a sminkelésben.

2017. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!