Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy vehetném rá a szüleimet,...

Hogy vehetném rá a szüleimet, hogy engedjék meg a műkörmöt?

Figyelt kérdés
Szeretnék géles műkörmöt csináltatni. Valami igazán szolidat, nem is hosszút, csak olyat, hogy szép legyen a kezem tőle. Ez így hülyén hangzik, de na.. Mivel általában tövig rágom a körmeimet, elég csúnya a kezem, mert amúgy is kicsi körmöm van, hát még ha le van rágva.. Na de a szüleim ezt nem nagyon tolerálják, szerintük úgy jó a kezem, ahogy van, és szokjak le a körömrágásról. Van valami igazság ebben az ,,úgy vagy jó, ahogy vagy" dologban, de én jobban érezném magam, ha szebb lenne a körmöm. Mellesleg a műköröm valószínűleg segítene leszokni a körömrágásról.. Régebben már felvetettem egyszer ezt a témát, de 13 évesen ,,túl kicsi voltam hozzá". Ebben amúgy én is láttam igazságot, ezért nem is nagyon erőltettem. De most reménykedem, hátha megengedik. Természetesen az egészet én fizetném. De így se nagyon hajlanak a dolog felé.. Hogy tudnám mégis meggyőzni őket? 14/L

2017. okt. 16. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
14%

Először szokj le a körömrágásról. Ha már egészséges, normális a körmöd, akkor gondolkozz a műkörmön.

A géles műkörömtől elvékonyodik, érzékenyebb lesz. Szóval szerintem hosszú távon nem éri meg. Időszakosan jó lehet. De csakis egészséges körömre.

2017. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Most is kicsi vagy hozzá. 14 éves gyereket a legtöbb körmös el sem vállal. Én sem.
2017. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Először szokj le a köröm rágásról. Csak egészséges körömre lehet építeni. Ha rágott a körmöd nagyobb a fertőzés veszély.

Az mondjuk nem igaz, hogy elvékonyodik a köröm a zselés műkörömtől. Ha valami kontár végzi, akkor valószínű, de egy jó szakember nem teszi tönke a körmöt.

Viszont a köröm rágás ellen nem minden esetben segít a műköröm.

Volt egy vendégem, aki extrém módon rágta a körmét. Kibírta pár hétig rágás nélkül, hogy lehessen rá építeni, majd két hét múlva a műkörmöt is lerágta. Fogalmam sincs, hogy hogyan, hogy nem törtek ki a fogai. Véresre szakadtak a körmei, de akkor sem bírta ki. Mondanom sem kell, hogy soha többet nem vállaltam el és azóta nem is szeretek rágott körmű vendégen dolgozni, ahogy a legtöbb körmös sem.

14évesen gondolom még általános iskolás vagy, szóval nagyon ráérsz még.

2017. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megértettem, a körömrágásról igyekszem leszokni. :)

Tudom, hogy ráérek még, de mint említettem, elég kicsi a körmöm, én pedig szeretném, ha szép lenne. Lehet, hogy sokan nem vállalnának el, de ismerek olyat, akinek 11 éves kora óta van műkörme (nem állandóan, de elég gyakran), egy évvel kisebb nálam, szóval valaki csak elvállalna engem is. De akkor előbb igyekszem leszokni a körömrágásról..

2017. okt. 17. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!