Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fülbelövési utáni gyulladás?

Fülbelövési utáni gyulladás?

Figyelt kérdés

Már bőven letelt a hat hét (napra pontosan szedtem ki a fülbevalókat, azóta volt bent bizsu is), mikoris már pár hete szenvedek gyulladással. Napok óta kenegetem Tetran kenőccsel, azóta viszont nem raktam bele fülbevalót. Már nem fáj, meg már lement a duzzadás is valamennyire, de egyszer megpróbáltam visszarakni azokat. Az egyik lyukba belement, de nem jött ki a végén (mondjátok, hogy nem forrt vissza, hanem csak rászáradhatott valami hátulról :0)

A másik lyukba meg már bele sem találok. Mindezt a gyulladásra fogom, de ugye nem nőhetett vissza? Az is nagyon zavar, hogy a kiskori lyuk jobban látszik, mint ezek (lehet amiatt, mert már többször hordtam benne fülbevalót?) és nagyon kiakadnék, ha újra kéne csinálni az egészet. Volt már valakinek ilyen, hogy nem tudta visszatenni gyulladás közben és miután annak vége lett, már igen?



2017. okt. 29. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
a fül gyógyulása sohasem 6 hétig tart. a 6. hét után kerül abba az állapotba,hogy lehessen cserélni,de belül a valószínű maradtak még összeforratlanul szövetek. A kérdésből nem derült ki,hogy lőtték vagy szúrták,az sem,hogy hova,de gondolom cimpába. Ha lőtték,tedd vissza azt,amit belőttek,kenegesd gyulladáscsökkentővel,fertőtlenítsd,de ne szedd ki! így 2 héten belül eltűnik a gyulladás. Ha szúrták és ékszer nélkül hagytad gyulladt állapotban,akkor van esély rá,hogy visszanőtt,de megnyugtatlak,ez csak egy kezdetleges hártya,amit magadnak is átszúrhatsz,akár ékszerrel,akár tűvel. a helyedben egy ideig nem tennék bele bizsut,lehet érzékeny vagy rá és azért gyulladt be.
2017. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a kamilla teás lemosást és a körömvirág krémet. Egyébként egy kis tipp, próbáld meg hátulról átszúrni először. Nekem az mindig bejött, ha hátulról előre belement, akkor már elölről is át tudtam dugni. Valamit mindenképpen rakj bele, mert minél többet vársz annál jobban be fog forrni. A fülbevalót mindig fertőtlenítsd le előtte.
2017. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lőtték, valamint sajnos most nem vagyok otthon napokig, nem hoztam magammal a fülbevalókat. Igazából már akkor begyulladat, amikor még a gyógy volt benne. Lőtték, cimpába, és remélem át tudom hátulról szúrni, kipróbálom. Köszönöm a gyors válaszokat. Tetran kenőccsel kenegetem, más nem nagyon van a közelemben :) addig meg imádkozom hogy ne nőjjön be :D
2017. okt. 29. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Velem is pont ez van...én júliusban lovettem és én is napra pontosan szedtem ki még hordtam bizsu is... most vissza raktam azokat amivel lottek meg még van amelyikbe aranyfulbevalot raktam és úgy tűnik ez segít...Kenegesd bepanthennel meg fertotlenitovel és ne bizsut rakj bele hanem mondjuk rakd vissza aZTE amivel lottek vagy aranyat.
2017. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok valahogy kimaradt belőle, hogy hátulról próbáld beleszurni és utána akartam írni a további tanácsokat...Szerintem nekem a bizsubol eredt a problémám
2017. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül sikerült berakni (kis kínlódás után), valami kis hártyás réteget átszúrtam mindegyiknél. Estére bent maradt, ma megint kentem rá Tetran kenőccsel, de kiszedtem a fülcsiket, mert bizsuk :/ viszont megint fáj (lehet attól, mert este benne feküdtem) így most nem rakom vissza a belőttet, mert kicsit kínozna. Az normális, hogy már öt napja kenem a kenőccsel és még mindig nem múlt el teljesen a gyulladás?
2017. nov. 1. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!