Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nagyon béna, hogy nem alapozóz...

Nagyon béna, hogy nem alapozózok, nem sminkelek? Kezdem kellemetlenül érezni magam miatta, de fogalmam sincs, hogy álljak neki. Korom lent, ne ijedjetek meg.

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok. Tizenéves koromban sminkeltem rendszeresen, használtam alapozót, púdert, szemceruzát, szemhéjtust, szemhéjpúdert, szempillaspirált, szemöldökceruzát, szájfényt. De a húszas éveim elejétől már nem sminkelek, ma már csak szempillaspirált és szemöldökceruzát használok, amit azért nem neveznék sminknek. Szép az arcbőröm, nem hibátlan, de nincsenek rajta piros foltok, miteszerek, eltömött pórusok stb. Eddig jól éreztem magam a bőrömben így, csinosan, nőiesen öltözködöm, mozgok is, de a sminkelés nem érdekelt. Mostanában kezdtem felfigyelni arra, hogy a környezetemben szinte mindenki, de tényleg, majdnem kivétel nélkül alapozózik, és sokkal szebb így az arcuk. Kicsit irigykedni kezdtem, kedvet kaptam hozzá, csak én valahogy olyan vagyok, hogy mivel már mindenki mindenhol így szokott meg, furcsa lenne most hirtelen 27 éves fejjel elkezdeni sminkelni...Mit gondoltok erről? Ti hogy kezdenétek, hogy ne legyen éles a változás, hanem fokozatos? Milyen alapozót ajánlotok?Vagy hagyjam inkább az egészet?
2018. febr. 2. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem használok alapozót hanem kompakt pudert csak. Nem akarok több réteget az arcomra és nekem sem olyan hibás hogy több rétegű fedés kelljen rá.

De a puderhez ragaszkodom.

Lehet venni olyan púderszeruseget hogy púder és alapozó egyben. Pl. Hab allagut. Elsőre próbáld ki. Ha szép a bőröd akkor nem is kell más.

2018. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki először a BB krémet, ha nem akarsz hirtelen váltást vagy egy gyenge fedésű alapozót. Ezek egységesebbé teszik az arcodat, de nem maszkerű vagy túl sok egyszerre. Ha nincs semmi bőrhibád ennyi is bőven elég. Kevés púderrel fixáld és kész is. Én a Trend it up sheer nude alapozóját használom meg a maybelline fit me púderét. Szebb ezektől a bőröm, de nem maszkszerű, nem feltűnő hogy van rajtam smink.
2018. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha természetes hatású 'alapozót' akarsz, én a tapasztalataim alapján nagyon tudom ajánlani a por állagúakat. Amikor nem akarok semmi feltűnő dolgot felvinni az arcomra, de mégis tökéletes arcbőrre vágyom, akkor előkapom a Rimmel Lasting Finish poralapozóját. Nem drága, sokáig elég, minőségi termék. Pedig én szeretem a high end dolgokat, de ebből egyszerűen nem kell drágább, mert ez is gyönyörűen teszi a dolgát. Szemezz majd vele egyet a Rossmanban. :))


[link]

2018. febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld ki először a BB vagy CC krémet, aztán később, ha úgy gondolod átválthatsz alapozóra, de lehet, hogy elég a BB krém is.
2018. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!