Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen termékeket vesztek,...

Milyen termékeket vesztek, amik NEM MÁRKÁSAK?

Figyelt kérdés

Sűrűn hallok olyat, hogy az emberek többségének csak a márkás dolgok váltak be; meg hasonlók.... De ritka azt olyan ember(mármint akikről itt a gyk-n lehet olvasni), aki NEM MÁRKÁS dolgokat vesz meg egy üzletbe. Szidja őket mindenféle olcsó sz..rnak, nyomiságnak stb., de arra nem gondolnak, hogy miközben itt ócsárolnak egy olcsóbb márkát; addig valakinek pont az válik be(persze lehet, hogy azt lesz..arják)? Akkor meg tudom mi van: aki olyanokat vesz, az csórónak meg spórolósnak stb., van hívva. Nem értem az ilyeneket! Mit nem lehet szeretni a KEVÉSBÉ MÁRKÁS termékeken(Talán beképzeltség/nagyképűség/sznobság?) Furcsa....

(A kérdés célja NEM PROVOKÁLÁS, ne értsétek félre!)



#márka #termék #nem márkás #kevésbé márkás #olcsó sz..ar
2018. ápr. 10. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a nem márkás? Nincs olyan :D Minden márkás, csak van, ami kevésbé drága, kevésbé van presztízse.

Szóval nem tudom, mire gondolsz pontosan.

Én pl. Müller saját márkás folyékony szappant veszek mindig. A "márkásak" 2-3-szor annyiba kerülnek. Én meg ezzel is teljesen elégedett vagyok, sőt, szerintem jobb is, mint sok más. Próbáltam már mást is, pl. Rossmanosat, az nem volt jó, mert túl híg.

Ruhából sem vagyok rákattanva márkákra. De üzletben vásárolok, ami nyilván már egy márkát jelent. Mondjuk cipőben van nem márkásom. És úgy alapban nem szeretem, ha egy ruhán látszik a márkajelzés.

2018. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nagyon szeretem a DM sajátmárkás termékeit. Az egyik kézkrém (ami 299 ft) pl jobban bevált nekem, mint a drágábbak, amiket próbáltam (nagyon száraz a kezem.)
2018. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Én pl. csak márka nélküli dolgokat veszek anyagi megfontolásból. Nekem fontosabb, hogy a számláim ki legyenek fizetve, mintsem márkás cuccaim legyenek!
2018. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azt vettem észre hogy egyre többen veszik és szeretik az olcsóbb sajátmárkás termékeket például a DM-ben. Már ha erre gondoltál "nem márkás" alatt:D Én egy Balea tusfürdőt, arclemosót, folyékony szappant meg egy Isana ajakápolót veszek újra évek óta mert sokkal jobban beváltak mint a nagyobb márkák termékei. De vettem már pl kézkrémet, hajápolókat is mindkét drogériának a saját márkájából amik beváltak. Az utóbbival csak az a bajom hogy nagyon hosszú a hajam és a 200 milis balzsamjuk nekem 3 hajmosásra elég, így kénytelen vagyok márkásat venni aminek nagyobb a kiszerelése. Nagyon sok minden viszont nem vált be sajátmárkás vagy nagyon olcsó árkategóriás márkából például dezodorok, testápolók, sminkek nekem egyáltalán nem váltak be ilyenekből. De ha valaki csak ilyet használ és bevált neki nem nézem le
2018. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Hát pl az Essence szájkontúrceruzák, a p2 és a trend it up rúzsok, a mur, a balea és isana hajápolók, a terra naturi, ezeket pl nagyon szeretem.

De van amit sosem, sajátmárkás samponok és tusfürdők, Loreal brand összes terméke, Catrice, miss sporty, lovely,rimmel, mac, ezek ingyen se kellenének.

Minőség alapján választok, nem ár alapján! Sztem a reklám miatt veszik meg az emberek a drága termékeket, volt már rajtam chanel is, meg lorac is, ehhez képest az rdl young rúzsomba messze jobb minőségű a pigment és tartósabb is volt, és 200 Ft vettem. Ócsárólják, én meg jól akarok kinézni.

2018. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem mit kifogásolsz abban, hogy egyes termékek jobbak/hatékonyabbak, mint mások. Általában ezeknek magasabb az áruk, a kevésbé jóknak meg alacsonyabb. Persze vannak kivételek. Ez mindig is így volt.
2018. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek: Rival De Loop rúzs hogy került 200-ba? Leárazás volt? Mert általában 600-ba kerülnek(legalábbbis a mi Rossmann-unkba.).
2018. ápr. 11. 08:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen meglepő, de nekem az Aden folyékony rúzsai váltak be a legjobban. Simán lepipálja a 8000 Ft-os MAC rúzsomat is, pedig 1500 Ft alatt van az ára.

Semmi bajom nincs az olcsóbb termékekkel, de általában nem azért veszek drágább dolgokat, hogy felvágjak velük, hanem mert a minőség nekem fontosabb a mennyiségnél.

És igen: van egy csomó designer márka, akiktől semmi pénzért nem vásárolnék, mert hiába kerül minden termékük több tízezer forintba, botrányosan gagyi anyagokat használnak.

Mondhatnám azt, hogy milyen szuper kis olcsó cuccok vannak a H&M-ben...igenám, de nagyjából két hónapig néz ki szalonképesen, utána elszakad, kibolyholódik, szétfeslik, elhasznált kinézete lesz, és már csak annyit lehet vele kezdeni, hogy az ember kidobja, ami valljuk be, elég szánalmas, főleg ha ruháról van szó.

Inkább veszek kevesebb ruhát egy drágább, de jobb minőségű üzletben, és ezek évekre hű társaim lesznek.

Ugyanezt gondolom az ékszerekről: ezért hordok bizsu helyett csak ezüstöt, aranyat és nemesacélt.

Látszólag úgy tűnik, hogy többet költök, pedig inkább hatszázszor is meggondolom, hogy megveszem-e az adott dolgot.

2018. ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem váltak be az itthon reklámozott felkapott, vagy simán túlárazott holmik.

Sem tisztálkodásra, sem sminkre. Pl maxfaktor szempilla spirál iritálta a szemem, egy neve nincstől semmi bajom. De az ilyen olyan x lépcsős arcápolok is a kukában végzik, mert rontanak a helyzeten. Viszont a 600ft szappan amit havonta megveszek tökéletesen rendbe kapta a bőröm, reggel este használom, minden gond nélkül lekapja a sminket, szép tiszta a bőröm, reggel pedig puha egyenletes alap lesz tőle az arcom(lemosas nélkül közvetlen egy aknén patin estére felteszem, és reggelre alig látszik, most a többi ilyen célzott kezelotol sebes száraz lett a helye, ettől nem...)

BB krém amit használok az se éri el az ezer Ft, és azt adja amit szeretnék, melegben sem folyik csillog, stb.

Pedig pénztárca szerint nyugodtan költhetnek ezekre havi 30-40ezret is, csak nem váltak be, a kukának még nem vásárolok.

A ruházatban is azt nézem, hogy milyen az anyag, szabás, minta stb, nem a címkét. Van egy csomó olcsó, kínai ruhám ami sokadik éve vállalható, míg vágtam ki fél év után van graaf nacit, mert szétment a varrása. Valahogy nem arra gyártották, hogy hordják és mossák.

(És ez nem a nem tehetem meg miatt alakult így, egyszerűen ezt tapasztaltam ki, mi a jó nekem, mit éri meg megvenni, mit nem)

2018. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!