Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Sminkkeszlet egy 14 eves...

Sminkkeszlet egy 14 eves lanynak? Kisse bonyodalmas a helyzet, lanyok par tippet adnatok?

Figyelt kérdés

Sajnos a szuleink elvakult mod vallasosak, igaz en mar elkoltoztem hazulrol, viszont a hugom meg veluk lakik, 14 eves es nem engednek neki sminket hordani, az oltozkodesebe is beleszolnak, es zsebpenzt sem kap, teljesen burokba tartjak, latom rajta hogy szenved, nagyon sajnalom ot mert biztos vagyok benne hogy rengeteg atrocitas eri ot a szuleink neveltetese miatt..

En lazado voltam, de engem sem hagytak kibontakozni igazan, o viszont gyamoltalan is.


Neha pl pattanasos az arca, es azt sem engedi anyank hogy elfedje sminkkel..


Legutobb mikor beszeltem vele ep elmeselte ezt a sminkes dolgot, es ugy gondoltam, hogy meglepem egy alapkeszlettel.. Viszont se baratnom se ismerosom akinek a segitseget kerhetnen ebben, es magamtol nem tudom mibol mit lenne erdemes beszerezni?

Ami azt illeti hondoltam arra is hogy elviszem egyszer iskola utan drogeriaba de egyreszt ugy gondolom jobban orulne ha varatlanul erne a meglepetes, masreszt pedig amilyen gyamoltalan meg kepes lenne lebeszelni rola felve anyanktol.. Pedig nekem is sikerult nehany dolgot elfogadtatnom veluk ehhez hasonlo modszerekkel, ugyhogy kernek egy kis segitseget toletek.


Milyen szemceruzat, festekpalettat, alapozot, es mondjuk szajfenyt eri meg beszerezni?

Valami kis ecset, vagy hasonlo kellhet meg? Esetleg mas kence?


Nem kell profi dolog, es rikito szinek sem, csak egy kis szolid alapszett amit talan otthon is elfogadnak neki.


2018. máj. 28. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
14 évesen gáz a smink, ha problémás a bőre ne elfedje hanem kezeltesse, fizesd be inkább kozmetikushoz.
2018. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha te se tudod mi kell, akkor szerinted ő hogy tudná használni?
2018. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Majd o azt kitapasztalja maganak, en csak segiteni szeretnek.
2018. máj. 28. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
akkor vegyél neki arctonicot hogy ne legyen pattanásos
2018. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ami 14 évesen jól jöhet azok a következők:


-korrektor a bőrhibákra, pattanásokra, karikákra (igen, ennyi idősen is lehetnek ilyenek, nekem is voltak), én pl. a Catrice Camouflage folyékony korrektort használom

-esetleg egy BB krém, ami egy színezett hidratálókrém és picit egységesíti az arcbőrt és púder, ami fixálja

-szempillaspirál, személyes kedvencem az Astor Big&Beautiful Boom Curved, de millió és millió féle van...sokan dicsérik a Lovely és a Maybelline spirálokat is

+sminkelmosó, ami nagyon fontos, mert rendesen meg le kell tisztítani a bőrt


Ezen kívül max. még egy átlátszó szemöldökzselét tudok elképzelni, de ennél több szerintem már nem kell. Ez pont annyi, ami abszolút természetes, de mégis sokat segít. Szemfesték, szemceruza, szájfény stb. már nem feltétlenül szükséges, mert az már inkább a "plusz" kategória, de ha esetleg szeretnél, akkor mindenképpen természetes, nude színekben gondolkodnék.

2018. máj. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%

Én ezeket raknám bele: korrektor, bb krém, szepillaspirál, színezett ajakápoló, micellás víz.

Arclemosót, tonikot, ilyesmit engednek a szülők? mert ha az sincs, akkor egy jó antibakteriális bőrradír vagy teafa szappan sem árthat.


Viszont én félnék hogy a szülők elveszik tőle a cuccokat ha megtalálják.

2018. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes...eddig azt hittem, hogy az én szüleimnél nincsenek konzarvatívabb “vallásos” emberek, de még ők is megengedték, hogy sminkeljek.

Egy szép hétköznapi natúr smink köszönőviszonyban sincs azzal, amit az utolsó diszkóban viselnek a transzvesztiták. Tehát önmagában a sminkelés NEM bűn.

Magával a szüleid hozzáállással is probléma van. Az én apám is rengetegszer megkérdezte, hogy “Kinek akarsz ennyire tetszeni?”

A helyzet pedig az, hogy senkinek nem akartam, csupán el akartam kendőzni a bőrhibáimat, kihangsúlyozni a természetes adottságaimat, ugyanakkor így kifejezni a kreativ énemet.

Tedd fel nekik a kérdést: Szerintük ki a negatívan ember? Aki nem festi magát, a szülei előtt ártatlan jókislány, de állandóan kijátsza őket, káros szenvedélyei vannak, “erkölcstelenkedik”, vagy az, aki szeret sminkelni, de a ég világon semmi olyat nem tesz, ami nem lenne összeegyeztethető egy tisztességes pozitív lánnyal.


Kezdő készletbe ezeket a dolgokat javaslom: Egy jó kis korrektor a bőrhibák elfedésére. Ez kezdésnek jöhet akár alapozó helyett is.

Én a Maybelline Fit Me! korrektor ajánlok. Ehhez viszont kell egy por állagú púder, amivel fixálni lehet a folyékony kozmetikumot. A Trend It Up tégelyes púderre erre nekem tökéletes.

Palettából a Makeup Revolution Iconic 3 névre hallgató palettáját javaslom. Egy egy rózsaszínesebb természetes paletta. Tökéletes hétköznapi sminkek elkészítésére, és elvileg már a Rossmannban is lehet kapni.

A szempillaspirál szerintem a legfontosabb. Még a semmi más nincs az emberen, gyögyörűen kiemeli és hosszítja a szempillákat. Nekem a Maybelline Lash Sensational a kedvencem.

Ceruzából nekem a Makup Factory-s (Müller) jött be a legjobban, de legalább ilyen jók a Bourjois és a Maybelline ceruzái is.

2018. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!