Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan sminkeljem magam?

Hogyan sminkeljem magam?

Figyelt kérdés
16/L vagyok, és nem egy erős sminket szeretnék feltenni a suliba, csak ami feljavít a kinézetemen. Sötétbarna hajam és szemem van, fekete szemöldököm, világos, melegebb tónusú bőrrel. Sajnos sok mitesszerem van, pattanások is néha előfordulnak.

2018. okt. 25. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem szeretnél erős sminket (amit megértek, főleg, hogy még gimis vagy), akkor hétköznapokra egy jó szempillaspirált és egy natúr színű rúzst és fekete ceruzát/tust ajánlok kezdésnek. Ha nem problémás a bőröd, akkor az alapozót is hanyagolhatod. Ajánlom egy barnás-természetes és MATT színekből álló paletta beszerzését, amit akkor használhat sz, ha kicsit több időd van. Emlékszem, a csillámosak ebben az időszakban nagyon öregítettek.

Az egész szemhéjra jöhet egy nagyon világos, szinte fehér szín, a mélyítővonalba pedig egy nagyon természetes és nem túl sötét barna.

Az alsó pilláim tövében is tehetsz egy kevés barnát, ez nagyítja a szemet.

A barna szemnek a fekete olyan, mint a fűszer, így ki ne hagyj a sminkedvől egy jó fekete tust, vagy ha szolidabb vagy, ceruzát.

Én zöld szeműként mindig a legfeketébb, már szinte kékbe hajló spirálokat használom, mert szerintem sokkal jobban állnak.

2018. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a mai napig nagyon természetesen festem ki magamat, még ha valami nagyobb eseményre is megyünk. Gimis korom óta mindössze egy kis korrektort teszek fel a szemem alá és bármilyen bőrhibára (alapozót nem ajánlom, ha mitesszeres a bőröd, mert az csak eltömíti a pórusokat és még rosszabb lesz a helyzet. Helyette használj korrektort, jobb fedésűt, pl. Catrice, amiből elég kevés is és így csak a hibás területekre elég feltenni). Mivel világos bőrű vagyok, az utóbbi időben egy kevés bornzosítót szoktam használni az arcomon a kulcscsontom alá és a homlokomon a hajvonal közelébe,e z olyan hatást kölcsönöz, mintha a napon szedtem volna össze egy kis barnaságot. Haosnlóan járok el a pirosítóval is, keveset az almácskákra és nagyon természetes lesz a végeredmény. Nekem alapvetően dús, sötét szeöldököm van, a leírás alapján neked is, így azzal nem foglalkoznék, maximum egy kevés színtelen szemöldökzselé, hogy ne álljanak a kis szőrszálak szanaszét. A szemeimre én csak egy jó szempillaspirált használok, de ezt neked kell kikísérletezned, melyik a jó a te szempilláidra. :)

Illetve még néhány tipp: ha terméeszetes szemeket szeretnél, nem túl feltűnő, sötét pillákkal, keress fekete helyett barna szempillaspirált. Barna szemhez nagyon jól áll a lila szemhéjfesték (nyilván nem a rikító hupililára gondoltam) és a barnás, aranyos árnyalatok. Szájra lehet kapni sok ajakápolót, hogy ne szárítson, aminek van egy kis fénye és színe.

Ha idősebb leszel (bár visszafogottan már most is lehet), kísérletezz! :) Erősebb szemsmink, akkor viszont ne vidd túlzásba az ajkakat. Vagy próbáld ki a cicás tusvonalat, hétköznapokon szépen, természetesen mutat, ha nincs alatta semmilyen szemhéjpúder. Rúzzsal is hasonlóan járj el; a rózsaszínes, lilás árnyalatok természetesek, a barnás tónusúakon jobban látszik, hogy rúzst viselsz. A pirossal is próbálkozhatsz, de akkor tényleg csak szempillaspirál legyen mellé a szemeken, hogy ne legyen túlzottan erős a smink. A sminkelésben az a jó, hogy addig gyakorlohatsz otthon és moshatod le az arcodat, ameddig akarod, majd amikor tökélyre fejlesztetted a tusvonaladat, elkészítheted iskolába is. Youtube a barátod, ott sok tippet láthatsz és nézhetsz kifejezetten sötét hajhoz és szemhez passzoló sminkeket.

Jó kísérletezést! :)

2018. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek^^
2018. okt. 27. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2# A kulccsont nem az arcodon van :D


Nekem is problémás a bőröm, úgyhogy első lépésként a catrice prime and fine mattító sminkalapján szoktam használni. Nem lett tőle több pattim szerencsére, viszont szebb rajta a smink. Szintén a catrice tégelyes korrektorát szoktam használni bőrhibákra, viszont szem alá nem javaslom, mert elég nehéz krém. Ha esetleg karikás a szemed a folyékony korrektort próbáld ki a márkától, de csak 1-2 pöttyöt vigyél fel. Utána az egészet le szoktam púderezni, majd egy nagyon kevés bronzosítót szoktam használni valamint pirosítót. Ezekből jobb ha matt verziót veszel, illetve ami nem durván pigmentált. Most nyáron nagyon nyomatták a csillogós termékeket, de ezek suliba nagyon durvák.


Szemhéjamra a bronzosítóból szoktam egy keveset tenni csak, illetve szempillaspirált használok még. Tust és szemceruzát inkább csak alkalmi sminkhez teszek fel, valamint a szemöldököm szoktam egy kevés átlátszó géllel átfésülni, hogy ne legyenek kuszák a szálak. Számra nude vagy pirosas ajakápolót használok, mert ezeknek csak egy nagyon kevés színűk van. Makeup Revolution olajos bőrre való sminkfixálóval szoktam a végén befújni az arcom, ettől szebb az egész smink és tartósabb.


Leírva kissé sok, de felvíve nem egy erős smink.

2018. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nálam nem játszik a mindennapos smink, órákig tükör előtt álldogálás, szóval így néz ki: matt hatású primer, korrektor, alapozó és színtelen púder. mást nem használok.
2018. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!