Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok! Ha egy szimpla hétközn...

Lányok! Ha egy szimpla hétköznap erős sminket viseltek, mit fogtok felrakni, ha színházba vagy bálba mentek?

Figyelt kérdés
Már jó pár éve látok nap mint nap nagyon erősen kisminkelt lányokat Budapest utcáin napközben. Számomra csak az utóbbi pár évben tűnt fel ez a jelenség, hogy a lányok egy sima hétköznap is úgy ki vannak sminkelve, mintha épp valami eseményre tartanának, ahol elvárt az ilyen jellegű megjelenés. Az lenne a kérdésem, hogy aki minden nap ennyire "kicsípi" magát, az mit fog viselni majd akkor, amikor mondjuk színhàzba, bàlba, szórakozóhelyre vagy éppenséggel az Operàba megy? Ez kicsit olyan nekem, mintha én minden nap öltönyt húznék fel és amikor eljön egy nevesebb alkalom, akkor szintén ugyanabban mennék el az aktuális rendezvényre. Miért csináljátok ezt lányok, meg tudná nekem mondani valaki? 34/F

2018. nov. 17. 11:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg hasonló sminkben fogok menni, vagy esetleg pont, hogy egy kicsit visszafogottabban pl. egy színházba, vagy az Operába.

Azért csinálom, mert nekem tetszik. Önbizalmat ad és kényelmesebben érzem magam a bőrömben. A barátommal megbeszéltem, azt mondja, hogy ő szerinte nélküle is szép vagyok, de ha nekem így jobb nyílván hordjam ahogy nekem tetszik.

Egyébként nem értem, probléma ha valaki minden nap öltönyt húz?

2018. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tehát hétköznap viselsz erősebb sminket és alkalmakkor pedig visszafogottabbat? Én fordítva tenném ha lány lennék, persze attól még nem ítéllek el. Nyilván az öltönyt viselje minden nap a politikus vagy az üzletember, de kicsit furán venné ki magát a környezetemben, ha abban mennék mindenhová, majd bizonyos eseményekre is.
2018. nov. 17. 11:52
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Én mindig ugyanúgy sminkelem magam, mindegy milyen alkalom, mert nekem az tetszik, úgy érzem jól magam.
2018. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a hétköznapi sminkem áll a legjobban, azért csinálom meg minden nap. Alkalmakra is ugyanazt csinálom, mert miért akarnám magam pont akkor elcsúfítani?
2018. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Mindig lehet többet rakni.

[link]

2018. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Én csak nude sminket használok a hétköznapokra, és Operettszínházba is. Ez az arcom. Nem én lépek fel.


Csodaszép világ lenne amúgy, ha hétköznap öltönyben járnának a férfiak, én támogatnám.

2018. nov. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert így tetszik és így érzem jól magam (mondjuk nem minden nap van rajtam pl. erősebb szemsmink, nem minden nap van hozzá hangulatom, ill. az edzős napjaimon natúrabb verzióban nyomom, mert nincs időm munka után lemosni). Nem hiszem, hogy az gáz lenne, ha egy eseményt nem úgy kezelik, hogy hú, de máshogy kellene kinéznem rajta, mint hétköznap, hanem hogy elegánsan, alkalomhoz illően jelenek meg rajta... nekem meg alapvetően elegáns a stílusom hétköznap is. És azzal sincs gond, ha egy férfi ugyanabban az öltönyben jár az utcán, mint színházban. Vagy mondjuk akkor egy üzletembernek csillogósabb öltönyben kell mennie, különben bekerül egy kettes a mátrixba?
2018. nov. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Most látom, a kommentben leírtad az üzletembert. Sztem a legtöbb embernél nem lenne fura, ha öltönyben járna, kiv. talán az útmunkást meg a mekis dolgozót... de a lányok közül sem a gyárimunkás meg a Burger King-dolgozó jár hétköznap ennyi sminkben, mert nekik sem praktikus ez hétköznap.
2018. nov. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó: Burger Kinges dolgozó vagyok, és ha tehetem, sminkelek. Ez nem jött össze.


Se színházba, se bálba, se szórakozóhelyekre, se Operába nem megyek, de ha mennék, valószínűleg ugyanígy sminkelnék. Illetve nem. Bálba szívesen mennék, oda visszafogottabban sminkelnék. Azért sminkelek így a hétköznapokon is, mert szeretek. Imádom csinálni, és imádom a végeredményt is, meg jól esik hallani, amikor akár a munkatársaim, akár idegenek megdicsérik a sminkemet. Egyébként sminkes szeretnék lenni, szóval nem árt a gyakorlás.

2018. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#6 Volt ilyen időszak Magyarországon, úgy tudom, hogy az 1900-as évek elején és még a Kádár korszakban is hétköznapi viselet volt, persze akkor sem hordta mindenki és más fazonú és anyagú öltönyök voltak divatban. Többnyire kord zakókat és erősebb szövetű ruhadarabokat viseltek az emberek. Plusz a kalap is megszokott volt, mint kiegészítő. Én is hordanàm ezeket, még ha nem is minden nap. 🙂
2018. nov. 23. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!