Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Piercinget szeretnék, és...

Piercinget szeretnék, és ehhez lenne kérdésem. (? )

Figyelt kérdés

A tervem az lenne, hogy nyáron, esetleg ősszel szúratok a bal fülembe egy industrial piercinget. Nagyon megtetszett, és semmiképpen nem szeretnék lemondani róla, de annyi vele a probléma, hogy az iskola, ahol tanulok, ott nem veszik jó néven, ha egy hatalmas valami van a fülemben. Sőt, lehet a házirend is tiltja. (Az osztálytársam az ajkába szúratott, de meglátta a tanár, és kiszedette vele...)

Viszont én nem szeretnék várni az ékszerrel, az egyetemet már gyógyult füllel szeretném kezdeni. (Elvileg egy év a gyógyulás).

A kérdésem az lenne, hogy lehet úgy szúratni ezt a fajta piercinget, hogy nem rögtön a klasszikus ékszerrel kezdeném, ami ugye a fülemet "összeköti"? Arra gondoltam, hogy kinézném magamnak azt a helyet ahova szeretném, és két karika vagy talpas piercinget tetetnék bele, ami külön van. Ez azért lenne jó, mert az iskola engedélyezné, meg ha jól gondolom, talán könnyebb is így a gyógyulása. Aztán ha begyógyult, akkor kicserélném az industrialra. Lehet így csináltatni? Vagy ez hátrány, mert mondjuk máshogy forr össze és lehet, hogy nem megy bele később? Fogalmam sincs, hogy működik.



2019. márc. 22. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Az industrialhoz kellő két lyukat egyszerre szúrják, kovetkezeskeppen nem két egyenes furat lesz a füledben, hanem két ferde-a piercing szára így tudja osszekotni a kettőt. Szerintem beletehetsz két más fülbevalót is, de az ferdén fog állni, elég bután fog kinezni, viszont erről egy piercert kéne megkerdezned.

Egyébként az egy év gyógyulási időről annyit, hogy néhány hét alatt azért megszokja a füled, 1-2 hónap múlva már semmi baja nem lesz, ha jó helyen van. Ha rossz helyen van, akkor gyakorlatilag örökre kényelmetlen vagy érzékeny lesz.

2019. márc. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
56%
Én egy hete szúrattam industrial piercinget, nekem hosszabb titánt tettek bele, mert azzal sokkal könnyebben gyógyul, viszont felajánlották nekem, hogyha zavar akkor beletesznek két rövidebbet, viszont szerintem azok zavaróbbak lehetnek, mert azok bárhogy elmozdulhatnak. Szerintem a karika nem jó bele, mert az industrial piercing vastagabbnak tűnik nekem, mint a karika. Amúgy a gyógyulási ideje nagyon max. tart egy évig, nekem 2 hónapot mondtak, de ez emberfüggő, például nekem szerencsére nincs vele problémám egy hét után sem. :) Remélem egy kicsit tudtam segíteni. :)
2019. márc. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem több, mint másfél évig tartott, mire teljesen meggyógyult. 1-2 hónap után már nem fáj és nem sebes, de ez alatt még érzékenyebb volt, néha keloid nőtt rá és kétszer be is gyulladt. Ha mozgattam, vagy megütődött, megnyomódott, akkor 1-2 napig éreztem utána. Kicserélni ilyenkor még nem ajánlott, de én azóta sem próbáltam meg.


Külön ékszer hülyén nézne ki benne, a ferde lyukak miatt. Talpasból mindig hosszú szárút tesznek be, mert az első hetekben feldagadhat. A piercer ahhoz az ékszerhez igazítja a lyukakat, amit aztán betesz, így szerintem nem érdemes két külön talpassal csináltatni.


Ősszel szúrasd, ne nyáron! Nyáron izzadsz, bulizol, strandolsz, stb. Ezek mind nehezítik a gyógyulást.

2019. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!