Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fülbelövés? Helix? Tapasztalatok?

Fülbelövés? Helix? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azért írom ezt a kérdést mert nagyon ráparáztam a fülbelövésre. A helyzet az hogy másfél éve lövettem a fülem és talán a negatív élmény hatása miatt van ez. A lényeg, hogy nekem nem a lövés fájt, hanem az utána következő másfél év... A cimpába mai napig nincs vele semmi gond- nem fáj. Viszont porcban egyszerűen nem akart enyhülni a fájdalom.. Nem tudtam másfél év után sem azon az oldalamon aludni így a kivétel mellett döntöttem- mondván nem szenvedek tovább. Volt hogy gyulladt is volt, piros és elképesztően fájt. Azt vissza sem fogom már tenni. Most viszont úgy döntöttem újra belevágok és két helixet szeretnék. Olvasgatom itt a rémhíreket a lövéssel kapcsolatban és persze mégjobban izgulok amiatt is. Kozmetikus csinálja, itt helyben senki olyan piercert nem ismerek akihez úgy szívesen mennék és a szúrástól amúgy is félek. Tudom én is hogy jobb lenne, de nincs arra lehetőségem... Így már nem csak attól felek hogy mi lesz ha megint nem gyógyul be es szenvedhetek vele évekig hanem már magátol a lövéstől is mivel 70% - ban a szúrást ajánlja mindenki...

Akinek helixe van és lőtték légyszi írjon nekem tapasztalatokat. Inkább az érdekelne mennyi idő volt neki a gyógyulás és hogy inkább “fentebb vagy lentebb “ érdemes csináltatni?



2019. ápr. 1. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is kozmetikus csinalta. Nem lett semmi baja.

Az elejèn fertőtlenítgettem, kentem rá a gélt amit adott hozzá. Szépen begyógyúlt. Semmi probléma nem volt vele.

Én forgattam is. Mindenki mást mond hogy kell-e. De én azért a biztonság kedvéért forgattam.

Pàrhónapig kellemetlen volt ha rajta feküdtem, 1x, 2x begyulladt picit.

2019. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két helixem van. Az egyiket lőtték, a másikat szúrták. A lövés nem fájt, utána 3-4 hónapig nem tudtam rajta aludni, de egyéb bajom nem volt vele, nem gyulladt be, se semmi.

Utána rá fél évre szúrattam helixet piercingesnél. Nálam se játszott közbe helyi piercinges, de inkább utaztam 1,5 órát. Jelenleg 2 hónapja van meg. Volt, hogy bedagadt, de egyébként semmi baja, aludni még nem tudok rajta.


Szeretnék még majd a jövőben kettő helixet, és mindenképp inkább piercingeshez megyek. Ha nem is lesz semmi baj attól, hogy löveted, akkor is, számomra megnyugtatóbb az érzés, hogy szúrják, és nem lövik. Mármint, a lövéshez nem kell nagy tapasztalat, és ha már árban ugyanannyi a lövetés és a szúrás, akkor inkább olyanhoz megyek, aki tapasztalt.


Egyébként lehet azért fájt sokáig, mert nem bírta a füled a piercing anyagát, vagy csak szimplán el lett rontva a lövés.


De egyébként a tűtől való félelmet sem értem. Mármint, nem látod, hogy tű van a kezében, meg aztán nagyon hamar kész van. Nem is fáj, szóval igazán nem kell parázni.


Az, hogy hova csináltatod, az meg tök mindegy. Ahol jobban tetszik. :)

2019. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat ;)

Sokat segítettetek. Úgy gondoltam, hogy mivel már van időpontom így akkor már nem mondom vissza és meglátjuk mi lesz. Ha hasonlóan nem fog meggyógyulni akkor fel fogok keresni egy piercert - akár messzebb is és megpróbálkozok a szúrással, amelyet azért csak egy tapasztaltabb személy végezne el.

2019. ápr. 2. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Két hélixem van, mindkettőt lőtték 6 évvel ezelőtt. Fél évig gyógyultak kb. Forgatni nem szabad és 1 hónapig kivenni sem! Utána persze ki lehet cserélni, meg ugye meg kell tisztítani. Kb 1 hónap után már tudtam rajta feküdni.
2019. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!