Viszkető piercing?

Figyelt kérdés
Pár napja lett szúrva profi helyen, steril körülmények között a helix piercingem. Tegnap este óta viszket, nem nagyon, de azért zavaró:/ Pedig nincs begyulladva, és ha nem nyúlok hozzá akkor nem is fáj. Szúrás óta napi kétszer kezelem Tetran kenőccsel ahogy mondták, meg néha lefertőtlenítem Egisepttel. Lehet a kenőcs az oka, vagy simán csak gyógyul a seb, és amiatt viszket? Első piercingem, szóval nem tudom hogy szokott ez zajlani, mi mennyire normális.

2019. máj. 26. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszket, az azt jelenti, hogy gyógyul. Én mindig onnan állapítottam meg, hogy elkezdted gyógyulni a piercingjeim, amikor már viszkettek :) de ettől még ugyanúgy előírás szerint kezeld és bánj vele.
2019. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam:) Csak olyan furcsa hogy ilyen hamar elkezdett begyógyulni, azt hittem az első napokban inkább a fájdalom lesz a gond:D
2019. máj. 26. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem jelenti azt :) csak hogy már valami történik. Nekem a tragusom már kb. 1 hét után viszketett, mégis 9 hónap volt míg teljesen meggyógyult, de a helix vékonyabb porc, úgyhogy az biztos hamarabb meglesz :)
2019. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

nekem van elixem :D kb 4-6 hónap alatt gyógyult be teljesen :)

ha viszket akkor kezd gyógyulni. kend tetránnal meg esetleg betadinnal. az ékszert forgasd benne nehogy beleforrjon.

2019. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat:) Targuson én is gondolkozok, de előbb megnézem hogy a helixet hogy viselem:D


Nekem azt mondták, hogy porcban ne forgassam mert begyullad a seb. Neked nem volt ilyen gond belőle?:o

2019. máj. 26. 19:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem akar javulni, tegnap este óta elképesztően viszket a fülem, szinte 2 óránként keltem fel este olyan elviselhetetlen volt, egyszer le is fertőtlenítettem, hogy legalább hűtve legyen:/ Közben mintha megdagadt volna a fülem felül, meg kicsit a piercing körül, bepirosodott, és olyan, mintha nagyon apró hólyagok lennének rajta, alig látható. Nem néz ki vészesen közelről sem, meg a viszketés sem állandó, de amikor jelentkezik akkor nem tudok mit kezdeni vele..pedig fertőtlenítettem, de úgy néz ki kicsit begyulladt. Mit tegyek rá, ha az Egisept és Tetran nem segít? Kamillázzam?
2019. máj. 28. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!