Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nektek bajotok v a n azzal ha...

Nektek bajotok v a n azzal ha egy tini lány sminkelni magát?

Figyelt kérdés
Én smink ellen vagyok de néha szokott lenni rajtam is. Szerintem szebb a természetes arc. De engem nem zavar ha máson egy kiló smink van. A YouTubeon minden fiú azt mondja, miért sminkelik magukat a lányok. Szerintem ez hülyeség, miért baj ha sminkelik magukat, csak kiemekik az arcukat meg ilyenek. :(:

2019. jún. 14. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Attól, függ, ki számít neked tininek.

Én visszataszítónak tartom, hogy a mai 12-14 éves korosztály már vörös szájjal és műszempillával vonaglik a TikTokon, mint egy árokparti.

15-16 éves kortól már szerintem belefér a szempillaspirál, minimális alapozó, egy alap szemöldök formázás, de még talán a tusvonal is, meg a szolíd színek.

2019. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Minden a mértéktől függ. Egy 14 éves ne vakolja tele kg számra az arcát, de ez senkinek se áll jól egyébként.

12-14 év között szerintem elég néha egy kis szemceruza és szempillaspirál ünnepekkor, alkalmakkor. Középsuliban már lehet szemfesték, púder, alapozó. 18 fölött meg eldönti, hogy mit szeretne csinálni magával.


Azonban, ahogy elnézem a mai tizenéveseket, hát, aztán ne csodálkozzon a sok csaj, hogy csak szexként tekintenek rájuk a pasik.

2019. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
15 éves koromig nem sminkeltem. 15 éves koromtól csak az ilyen nagyon alapokat használom kb 2 hetente egyszer (szemceruza, tus, szempilla spirál és a szemem alatt korrektor). 17 vagyok.
2019. jún. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Nincs különösképpen. De amikor látszik, hogy 20 kg alapozó van rajta, meg minden... Szerintem is szebb a természetes arc, de szerintem nincs baj avval, ha valaki sminkel (vagyis addig nincs baj vele ameddig nem esik át a ló túloldalára).
2019. jún. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
100%
Igazából nem érdekel. Én is látok olyan 12-13 éveseket akik több sminkkel mászkálnak mint én 29 évesen (pedig én kifejezetten szeretem pl. az erős sötét színű rúzsokat) és az ő gyerekarcukkal tényleg hülyén néz ki. Ettől függetlenül nem gondolok róluk rosszat, tinik, próbálkoznak, majd rájönnek idővel hogy mi áll jól nekik. 15-16 évesen pedig egy kis szolid smink bőven belefér.
2019. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Had csinálják, ha nekik ez kell.

Én 11-12évesen kezdtem, mert nagyon zavartak a pattanások: korrektor meg néha szemceruza.

2019. jún. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Imádok sminkelni, gyűjtöm is, nagyon sok cuccom van, és minden nap más sminket viselek.

Már általános iskolában nagyon érdekelt, néztem a videókat, de én nem sminkeltem mert én is tudtam hogy egy általános iskolás gyerek fején hülyén nézne ki a smink. Viszont akkor piszkáltak ilyenekkel hogy de pici fura szemem van, de csúnya és halvány szemöldököm, nagy orrom, nagy fejem van...

Aztán 8.-ban vettem szemöldökport, meg szempillaspirált. A szemöldökömet kiszedtem és a porral kitöltögettem, és nagyon tetszett. A szempillaspiráltól nagyobbnak tűntek a szemeim. Aztán idővel jött a BB krém, aztán alapozó, kontúrozás. Tényleg nagyon sokat dobott rajtam, és élveztem ezt a sminkelés dolgot. Így középiskolásként használok szemhéjpúdert, rúzst, highlightert meg mindent. De van egy határ, amit suliba fura lenne ha átlépnék. Élénk vagy nagyon sötét színű rúzst nem viselek, sötét szemsminket nem csinálok (szóval feketét, nagyon sötét lilát nem használok), vagy színeset se (kék, lila, stb). Inkább barnát, halványabb rózsaszínt, halvány lilás árnyalatokat, szürkét, aranyat, téglaszínt, vagy valami egészen nude színeket. Nem ragasztok műszempillát, nem használok neon színű pirosítót vagy színes highlightert, és full coverage alapozót se. Így egyáltalán nem durva a mindennapi sminkem, de mégis kiélhetem kreativitásomat :D szóval én ezt szeretem, viszont a barátom utálja. Amikor vele találkozok akkor egyszerűen csak alapozó, szemöldökceruza és szempillaspirál, vagy ha nem megyünk sehova, akkor smink nélkül vagyok. Sok fiú azzal jött nekem, hogy biztos csúnya vagyok, rejtegetem az arcomat, eltakarom milyen vagyok valójában, de nem...Semmi baj az arcommal, nem szégyenlem, ha nincs rá időm simán elmegyek itthonról smink nélkül is. De szeretem csinálni, és szerintem ezzel nincs semmi baj.

2019. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem nagyon gondolok tinilányokra, el vagyok foglalva magammal.
2019. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 13 évesen kezdtem el spirállt használni, és nagyon kicsi korrektort. Most már mindent használok, és nagyon szeretem. Suliba visszafogott, egyszerű sminket készítek(spiráll, alapozó, korrektor, highliter, pirosító és szájfény). Ha barátaimmal találkozok szeretek kicsit erősebb sminket csinálni, ez annyit tesz, hogy felrakok egy rúzst, szemhéjpúdert.

16/L

2019. jún. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!