Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért “gyulladt be” a fülem...

Miért “gyulladt be” a fülem most,3 hónappal a fülbevaló lövés után? (Cimpába)

Figyelt kérdés

Április elején lövettem még két lyukat a fülembe. Piercernél voltam, szalonban.

A nő azt mondta, 4 hét után kiszedhetem, addig kenjem egy géllel, amit adott.

5-6 hét után szedtem ki és tettem be másikat, amikor már nem fájt egyik sem és a gélt is használtam.

Eddig nem is volt semmi baj.

Ma reggel viszont éreztem, hogy nem tudok a jobb oldalamra feküdni. A jobb fülemben a külső, harmadik lyuk fáj, ha hozzáérek, kicsit be is van dagadva, legalábbis a másikhoz képest biztosan és ugye nem bírok ráfeküdni. Ha hozzányúltam a fülbevalóhoz, az eléggé fájt.

Most mit csináljak? Miért van ez? Mindent betartottam és különben is, már 3 hónapja lőtték és eddig semmi baj nem volt. Nem vagyok otthon egészen vasárnapig, nincs nálam a gél, semmi fertőtlenítő, semmi, jövő hétig nem tudok mit csinálni.

Megnéztem, hátul elég piros volt. Mivel hátul nem láttam a fülbevaló végét, már a szívroham kerülgetett, hogy “beleolvadt” a fülembe (majdnem volt már ilyen 2 éve kb), de erőt vettem magamon és fentről kihúztam a fülbevalót és ki is jött, a vége is rajta volt (pici, szilikon vége van), úgyhogy megnyugodtam, hogy nem ment bele a fülembe, de még mindig nem értem mitől van ez. Így hogy kivettem, csökkent a fájdalom, viszont még pirosas és picit dagadt meg kicsit kemény is ott. És csak a jobb oldalon, mikor a bal fülemben is ugyanilyen fülbevaló van. És a második lyukaknak semmi baja. Egyébként sosem nyomom oda teljesen a fülbevaló végét a fülemhez.


Számomra rejtély, hogy miért van ez és miért most.

Ha most így hagyom egy hétig, ezer százalék, hogy benő a lyuk, de így csak nem rakhatom most vissza a fülbevalót, amíg be nem gyógyul.

Bizsu fülbevalót hordok, lehet ez a baj? Mondjuk eddig semmi bajom nem volt tőle, elvileg nem vagyok rá allergiás. De akkor megint felmerül bennem a kérdés, hogyha allergiás lennék, akkor a többi lyuknál miért nem fáj semmi?


2019. júl. 2. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Indítom a távdiagnosztikai gépet!!!
2019. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A bizsu okozhat ilyet.
2019. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!