Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » 15 évesen tetoválás?

15 évesen tetoválás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 15 éves tini lány anyukája vagyok és a minnap azzal a kérdéssel fordult hozzám, hogy születés napjára lehet e tetoválása. A szívinfarktus kerülgetett és rögtön rá akartam vágni, hogy még mit nem de aztán magyarázatba kezdett és megmutatta a mintát amit szeretne. A minta egy kutya mancs ahogy pacsit ad egy kézbe (Piciben akarja a bokájára). Majd elmondta ugye az okát is. Kiskora óta nagy állat barát, az első kutyusa vele nőt fel. De a tetoválás jelentése számára a jelenlegi kutyája lenne leginkább akit pszichiáteri javaslatra fogadtunk be mivel a lányom elég rossz lelki állapotban volt és a kutya rengeteget segített neki a felépülésben. Mióta a kutyus vele van öröm ránézni és vissza tért az élet vidám énje. Tehát a jelentése lényegében az lenne ahogy a kutyus megmentete (Szó szerint az életét mert sajnos el akarta dobni) és kihúzta a bajból.

Így azért eléggé elgondolkodtam mert így tudom, hogy megbánni nem fogja és, hogy mély jelentése van nem csak egy igénytelen jelentéstelen valami ami mostanában sok helyen csak divatból akarnak. És teljesen tanácstalan vagyok mert azért az én gyerekkoromba anya szája vágott volna ezért, de közben a másik oldalról szerintem egy fontos tetoválás lehet neki. Ezért fordulok hozzátok. Ti engednétek-e, szerintetek mennyire felelősség teljesen?

Illetve a másik gondom az az, hogy nem értek én az ilyenekhez szóval nem tudom, hogy esetleg jár e valami kockázattal (Itt bőr betegségre gondolok).



#kutya #tini #tetoválás #tininevelés
2020. aug. 6. 11:52
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
48 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

A legtöbb -ha nem minden- szalonban nem csinálnak 18 év alattinak tetoválást. Szülővel megy, akkor talán.

Ha találtok egy jó maszekot, akkor lehet megcsinálja.

2020. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Semmiképpen! Gondolom felnőtt korában is ugyanilyen fontos lesz, majd megcsináltatja akkor

(plussz ha egy tetováló el is vállalná, hozzá semmiképpen nem mennék!)

2020. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Ez a +3 év ha igazán akarja nem okoz gondot. Ekkor legalább biztos lesz, hogy nem egy hirtelen fellángolás a tetkó szerelem, hanem tényleg jól átgondolta és még akkoris akarja.
2020. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

Ha veled megy el, szerintem megcsinalja.

De jó tetoválót valasszatok eü. miatt es mintha miatt is.

Engedd meg neki!

2020. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
en nem engednem. 3 ev mulva nagykoru lesz, majd ha meg mindig akarja, megcsinaltatja maganak. en piercingert hisztiztem 14 evesen, altalanos ballagasra kaptam egyet ajandekba anyamektol. ki is szurattam, kb 2 ev mulva meguntam, kivettem, a lyuk meg mindig ott van (10+ eve nem volt benne ekszer). par eve megkerdeztem anyamekat hogy megis miert engedtek meg hogy piercingem legyen 14-15 evesen. azt mondtak, tudtak hogy ha tiltjak, csak megjobban fogok hisztizni, es ugyis megunnam rovid idon belul, akkor meg nem tok mindey. meglepodtem a valaszon. szerintem tetovalassal nem tettek volna meg ugyanezt, egy piercing helye egy pici lyuk, a tetovalas sokkal nagyobb feluleten van es orok (sot ha nincs frissitve rendszeresen, egy nagy paca lesz belole), kiveve ha megtobb penzt koltesz a lezeres eltavolitasra, ami utan hegek maradhatnak.
2020. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
86%

Nem!

Igényes szalonban NEM csinálnak tetoválást még szülői engedéllyel SEM! Nem véletlenül. Ahol meg igen, oda nem mennék, mert vagy nem dolgozik szépen, vagy nem jó a higiénia, vagy valami más probléma van.

Elhiszem, hogy nagynak érzi magát ehhez, de elég sokan nagynak érezték magukat hozzá és utána évek múlva mennek eltakartatni, vagy lézerrel levetetni, ami jobban fáj, mint maga a tetoválás varrás.

Ha 18 éves kora után is akarja, akkor majd megcsináltatja. Ez nem egy matrica, ami lejön, ha megunja, vagy ha nem jól sikerül.

Amúgy igen, fennálla fertőzés veszélye, ha nem korrekt helyen csinálják, illetve gyakran fellép allergiás reakció, stb. 3 hétig ápolni kell, 3 hónapig nem mehet napra. Megéri?

2020. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Allergia tesztet tudtok csináltatni és pont tesztet is. Én engedném, 15 évesen már nem kicsi, hogy ne tudná mit akar. 16 év alatt hivatalosan nem lehet tetováltatni és 16 évesen is csak szülői jelenlét és engedély mellett. Ha megengeded neki, akkor csakis hibatalos helyre menjetek. Érdeklődj pl. tetoválótól allergiavizsgálat kapcsán és olyan helyre menj, ahol 16 évesen csak engedély és szülői jelenlét mellett varrnak!
2020. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
... senkinek nem tunt fel, hogy ezt nem az anyuka irta, hanem a 15 eves...?
2020. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
nem tudom mi ezzel a problema, kicsiben a bokajara teljesen rendben van. nem egy tulzottan lathato hely, es nem valami hulye jelentestelen minta lenne. en megengednem. nekem 16 evesen lett 2 tetovalasom, es a mai napig sem bantam meg egyiket sem, mindketto edesanyammal kapcsolatos, akinek iszonyat sokat koszinhetek. a lany a kutyanak koszonhet sokat, nem banna meg szerintem kesobb sem. de azert egy fel-1evet adj neki, hogy atgondolja, mert valoban fiatal, de nem kotelezo megvarni a 18at. van aki 18 vagy idosebb fejjel idetlen jelentessel nem biro mintakat varrat, amit hamarabb fog megbanni mint a 15-6eves lanyod. (22 vagyok)
2020. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem, normális tetováló nem vállal 15 évesen, 16 után vállalnak szülői beleegyezéssel( szülőnek személyesen meg kell jelennie), 18 után meg mehet szabadon...
2020. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!