Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért tetováltatja magát...

Miért tetováltatja magát mindenki?

Figyelt kérdés

Egy ideje észre vettem, hogy kb. minden második emberen van valamilyen tetoválás. Nem mondom, hogy undorító, mert tud jól kinézni (leginkább férfiakon), mégis valahogy taszít az ilyesmi. Mi lehet az oka, hogy emberek ilyen nagy mennyiségben varratnak magukra teljesen banális/ostoba ábrákat/szövegeket? Ennyire súlytalan vagy céltalan az életük, hogy ez kell ahhoz, hogy ne csavarodjanak be? Hogy legyen valami tét, amit muszáj komolyan venni, mert az már ott marad? Vannak ugyan olyan kultúrák, amikben a tetoválás valami pozitív dolog, mint pl. Óceánia környékén, de az európai kultúrában inkább megbélyegző szándékkal alkalmazták ezt a fajta test módosítást. Azt gondolják az emberek, hogy ettől jobban néznek ki? Nem gondolnak arra, hogy egy-két évtized múlva milyen idiótán fognak kinézni, akár a bőr megereszkedése, akár esetleges kulturális változások miatt? A legszomorúbb, hogy egészen szép lányok gyaláztatják meg önként magukat, pedig minél több nem oda való dolog van a bőrön, az annál csúnyább. Nem beszélve a beavatkozásokkal járó kockázatokról.


Különösen pszichológiailag képzettek véleménye érdekelne.



#tetoválás #céltalanság #miért tetováltatnak
2022. aug. 11. 23:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
41%

#6 vagyok


1. Igen, ennyi. Milyen egyéb magyarázattal tartoznak neked szerinted? :D

2. Bármi más téren sincs jogod mások szokásait minősítgetni, amíg azzal nem ártanak neked.

3. Az oldal szabályzata amúgy tiltja, hogy ugyanazt kérdezd újra és újra és újra és újra.

2022. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%

Kár hogy a kérdezőt nem lehet felpontozni, maximálisan egyetértek minden szavaddal.


Nyilván a tetováltak most majd jól lepontoznak, de túl fogom élni. 😁

2022. aug. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Hatodik:


1. Semmivel nem tartozik nekem senki, nagyon jól látod a helyzetet! Ha ennyi, ennyi. De ahhoz, hogy megtudjam, hogy ennyi-e, meg kell kérdeznem, hogy ennyi-e.

2. Bárkit van jogom minősítgetni. De azért jelezném meg egyszer, nem minősítgettem senkit.

3. Szerintem az oldal szabályzata azt is mondja, ne háborodj fel, ha nem érted a kérdést.

2022. aug. 12. 14:38
 14/25 anonim ***** válasza:
58%

"banális/ostoba ábrákat/szövegek"

"minél több nem oda való dolog van a bőrön, az annál csúnyább"



....



"nem minősítgettem senkit"


Most akkor melyik?



Az meg komolyan nem merült fel benned a kérdés kiírása előtt, hogy nekik valószínűleg ez tetszik?

2022. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Tizenharmadik:


Még szerencse, különben engem is lepontoznának a tetováltak :D


De azért könyveltem, hogy legalább te megértettél! :)

2022. aug. 12. 14:47
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést valóban nem azt írtad, hogy szerinted undorító.


Azért voltak sértődöttek a válaszok, mert márpedig de, igen, általánosítva többes számban, sértő jelzőket használtál mások tetoválásaira, másrészt mentális problémákat társítottál a tetovált emberekhez.


egyébként válaszoltam a kérdésre: Sok ember van és biztos van olyan aki azért csináltat amire gondolsz. Meg van aki divatból. Van aki a tetoválás fájdalma miatt, ami tényleg fura. Meg stb.. A lényeg hogy akinek van annak tetszik. Egyébként tetovált emberként is, csúnyának tartom én is, ha a másiké igénytelenül van kivitelezve. De az nem ugyan az.


(Amúgy engem személy szerint jobban zavar egy nőn ha agyon van sminkelve mint ha van egy tetoválása, de te tudod.)

2022. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Banálisnak és ostobának a tetoválást neveztem, nem a hordozóját.


Ha a tetoválás a bőrre való volna, már rajta lenne, nem kellene rárakni. A cigi a szájba való, a rák meg a tüdőbe, gondolom.


Mint mondtam, nem minősítgettem senkit.


De, felmerült. De gondoltam, hátha van a triviálistól eltérő oka is. Mert ahhoz elég maradandó, hogy ne legyen.

2022. aug. 12. 14:53
 18/25 anonim ***** válasza:
68%

#17

"a tetoválást neveztem, nem a hordozóját"

Igen, és? Pontosan erről írtam: "jogod mások szokásait minősítgetni".



"Ha a tetoválás a bőrre való volna, már rajta lenne, nem kellene rárakni"

Ezen logika mentén az orvoai beavatkozás, a ruhaviselés és a kerékpározás, meg még millió más dolog is rossz/ostoba dolog. :D

2022. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

#18


Én pedig pont arról, hogy igen is van jogom minősíteni bárkit is, de leginkább bármit.

Sajnálom, ha félreértettél, de bocsánatot nem kérhetek érte.


De legalább a felsorolt dolgok hasznosak.

2022. aug. 12. 15:15
 20/25 A kérdező kommentje:

16


Köszönöm az érdemi választ, de még mindig félre van valami.


Nem nem tulajdonítottam nekik mentális problémákat, pont azt írtam, “…hogy ez kell ahhoz, hogy ne csavarodjanak be?…”.

Általánosítani pedig az általánosságban nagy számban megjelenő tetoválások miatt gondoltam értelmét. Mert talán nem minden második ember az elmúlt pár évben szerzett olyan traumát, amit magán kell megörökítenie, hanem más, akár kulturális változás állhat sokaknál a háttérben.

Leginkább nekem is az igénytelen, illetve teljes testet/testrészt fedő alkotásokkal van problémám, mégha utóbbiak igényesek is. Amúgy szerintem is inkább egy tetkó egy nőn, mint szétsminkelés, tekintve, hogy a tetoválás sem ormótlan/igénytelen.

2022. aug. 12. 15:18
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!