Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért tetováltatja magát...

Miért tetováltatja magát mindenki?

Figyelt kérdés

Egy ideje észre vettem, hogy kb. minden második emberen van valamilyen tetoválás. Nem mondom, hogy undorító, mert tud jól kinézni (leginkább férfiakon), mégis valahogy taszít az ilyesmi. Mi lehet az oka, hogy emberek ilyen nagy mennyiségben varratnak magukra teljesen banális/ostoba ábrákat/szövegeket? Ennyire súlytalan vagy céltalan az életük, hogy ez kell ahhoz, hogy ne csavarodjanak be? Hogy legyen valami tét, amit muszáj komolyan venni, mert az már ott marad? Vannak ugyan olyan kultúrák, amikben a tetoválás valami pozitív dolog, mint pl. Óceánia környékén, de az európai kultúrában inkább megbélyegző szándékkal alkalmazták ezt a fajta test módosítást. Azt gondolják az emberek, hogy ettől jobban néznek ki? Nem gondolnak arra, hogy egy-két évtized múlva milyen idiótán fognak kinézni, akár a bőr megereszkedése, akár esetleges kulturális változások miatt? A legszomorúbb, hogy egészen szép lányok gyaláztatják meg önként magukat, pedig minél több nem oda való dolog van a bőrön, az annál csúnyább. Nem beszélve a beavatkozásokkal járó kockázatokról.


Különösen pszichológiailag képzettek véleménye érdekelne.



#tetoválás #céltalanság #miért tetováltatnak
2022. aug. 11. 23:34
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Úgy látom, a kérdés (nem kikérdezés)/válasz jelentősebb érvek hiányában vagy sértettség/félreértés miatt átment vitába, ami egyre inkább meddőnek tűnik. Kérem, ha még írtok választ, tegyetek utána egy #-t, ha igényt tartotok viszontválaszra.


Köszönöm az eddigieket!

2022. aug. 12. 15:23
 22/25 anonim ***** válasza:
72%

A kérdés eleve egy ál-értetlenkedés volt.

Az önkéntes testmódosítások egyértelmű nyilvánvaló oka, hogy a viselőnek az tetszik, akárhogy játszod a hülyét.

Nekem pl. nem tetszik a szemöldökpiercing, de evidens számomra hogy akinek olyan van annak meg tetszik, ennyi a történet.

2022. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
67%

12 es én nem pontoztam le pedig tetovált vagyok. Ez egy válasz, nem kell egyetértenie senkinek semmiben, ahhoz hogy a válasz hasznos legyen a kérdezőnek.


Kérdező hiába játszol a szavakkal, meg ferdítesz, meg felejtesz ki dolgokat. Általánosított, sztereotipizált sértő mondataid voltak. Amik további gyűlöletkeltésre sarkalhatnak másokat.


18 as. Valóban ha a tetoválás nem bőrre való, akkor: A smink, hajfesték, a teljes ruházat, sem. Ironikus módon a fülbevalónak nevezett ékszerek sem valóak a fülbe nem-de? Vagy ne borotválkozzon, fodrászhoz se menjen senki. Meg stb.stb.stb.

Amióta az ember kiemelkedett a többi állat közül, mindazóta a saját maga mesterséges világában él. Az egész “hétköznapi ember” i életed mesterséges dolgokon alapul.

2022. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem semmiféle mögöttes tartalma nincs, csak egyszerűen divat lett, valaki elkezdte. Felkapták, egyre több ember látja a másikon így ő is szeretne, nem tudatosan működik a dolog, csak mint a divatban bármi más. Például a géllak, hajfestés, műszempilla most pedig újabban a sminktetoválás. Egyfajta csordaszellem vezérli az embert nem akar kilógni a tömegből, jaj de szép, feltűnő, én is akarok egyet nehogy már nekem ne legyen....
2022. aug. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Sertés ***** válasza:
55%

Divat, amit követ a nyáj... Ma egy "sztenderd" átlagos pasi tetovált, szakállas és hájas, kétszer akkora használt BMW-vel, mint amit megengedhetne magának. Komoly vagyona nincs, rendszerint alkalmazottként vegetál.


Akinek nem gond, hogy kilóg a sorból (sőt: élvezi ezt a helyzetét), az tetkó és rendszerint szakáll mentes, sportos. Saját úton jár, saját normák szerint él. Általában ez a típus a sikeres, jól szituált és vezető beosztású.


#

2023. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!