Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hogy lehet ezt elviselni?

Hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés

Tetoválasfüggő vagyok. 5 hónapja tetováltattam utoljára. Nagyon hiányzik minden ami hozzá tartozik..a figyelem, a gép hangja, a tetoválóm... :(


Szintén tetoválásfüggők ti hogy tudtátok elnyomni ezt az érzést?



2023. máj. 25. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ÁH, hát ilyen függőségem pont nincs, de általában ugyanaz az alapja az összesnek. Valami lelki nyomor, ezt kéne kigyógyítani. Mitől szorongsz, milyen rossz emléket akarsz meg nem történtté tenni, ilyenek.

Van egy jó könyv a függőségről: Máté Gábor: A sóvárgás démona - esetleg

Vagy még inkább pszichoterápia...

2023. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Nálam minden egyes tetkó után eltűnik a lelki fájdalom, helyére űr lép a lelkembe. Keresem magam minden alkalommal, hogy mit tehetnék jobban, hogy munkahelyen elfogadjanak stb. stb. (Ezt pszichológusi üléseken jobban láttam, mert ott konkrétan arra mentünk rá, aminek bőgés volt a vége, tetováláskor meg testileg bántom magam, nem bőgök)
2023. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológussal, akivel feltárjátok mit kompenzálsz ezzel.
2023. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Shapiro: Győzd le a múltad
2023. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Kérd meg őt, vagy mást, hogy festék nélkül tetováljon rád, ha az érzés hiányzik. Ha a minta, de nem akarod véglegesen filc, toll, kérd meg őt, vagy mást, vagy engem, és rajz. :)
2023. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
A függőség mindig valamilyen hiányt kompenzál
2023. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A leggyakoribb ok, ami kiválthatja ezt az érzést azaz önbizalomhiány.


Gondolj csak bele, állsz a tükör előtt és nem tetszik a karod. Lehet, hogy nem is tudatos, egyszerűen csak negatív vagy semleges érzést vált ki.

Aztán kapsz egy új tetoválást a karodra. Imádod a mintát, oda vagy az elkészítési módjáért, jól érezted magad a tetoválónál.

Akárhányszor bele nézel a tükörbe és meglátod az új tetoválàsod elfog egy pozitív érzés. Szereted ahogy kinèzel, ha nem is mindenhol, de ott azon a testreszeden imádod.


Aztán szépen lassan hozzászoksz. Már nem gyönyörködsz benne minden nap, sőt néha már el is felejted, hogy van. És pár hónap múlva hiányozni kezd valami, mégpedig az elégedettség saját magad irányába.

Tudatalatt, hónapról-hónapra pedig kialakul a hiány konkrétan az új műalkotásért.


Ezen úgy lehet valtoztatni, hogy megpróbálod máshol kielégíteni a pozitív érzéseket saját magad tükörképében.

Sportolj, testápolózz, menj el fodrászhoz, próbálj pár havonta megújulni.

Foglalkozz magaddal, kívül-belül.

Ha elégett leszel magaddal, nem fog hiányozni.


De ez csak egy átlagos, leggyakoribb kiváltó ok.


Egy tetováló

2023. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
8/8 válaszolónak: Köszönöm, te írtad le legjobban az érzéseim.
2023. máj. 26. 21:50
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat..a 7/8-as válaszolónak szántam
2023. máj. 27. 01:04
 10/10 anonim válasza:
100%
Tegnap voltam tetováltatni. Ma ismét akarnék ha tud fogadni a tetováló. Egy hónapja kezdtem. A negyedik tetkóm lenne. És sajnos ràfüggtem a fájdalomra. Élvezetként élem meg. Azért is akarok ma újra menni. Meg hogy eltűnjön a maradék üres rész az alkaromon. De jobban az élvezet miatt
2023. jún. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!