Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Illik borravalót adni ilyenkor...

Illik borravalót adni ilyenkor, nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy tetoválóhoz jártam a napokba, két alkalommal mentem hozzá. A második alkalomnál egy nagyobb tetoválást készített el a combomra plusz két kisebb mintát de felvett 5-6 órát kb, és mivel nem lett befejezve így később kell mennem. Viszont most nem kért annyit mint ahogy mi megbeszéltük, és mikor köszöntünk el nem adtam sok borravalót a pénzt mellé, pedig nagyon rendes volt és jól dolgozott, most meg rosszul érzem magam emiatt.

A kérdésem az, hogy amikor egy tetováló több órát dolgozik, mekkora az az összeg ami borravalóként adtok az összeg mellé? És mennyire sértő ez egy tetoválónak?



nov. 14. 15:02
 1/5 anonim válasza:
75%
nem szoktak borravalót adni amúgy ez nem olyan mint a fodrász vagy étterem
nov. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Tetoválónak nem illik borravalót adni. A legtöbbjük jobban értékeli, ha bort adsz. Viccet félretéve, valami apróságot, mint csoki, gumicuki, egy ebédrendelést állsz, vagy egy jó sör munka utánra. A legtöbb hely, legyen az akármilyen szolgáltatás, az áraiba beleépíti a munkát, a minőséget. Borravalót akkor illik adni, ha az elvárásokon felül teljesítenek. Fodrásznál, kozmetikusnál, körmösnél, vagy bármi személyi szolgáltatásnál akkor, ha szuperül, gyorsan, szépen, kényelmesen, vagy úgy dolgozik neked, hogy az elvárásodon felül teljesít, egy taxisnak, ha a számolt út-időn belül ér veled célba, tehát ahol tényleg látszik, hogy pluszban kitesz érted.

Más, ha a boltban nem kéred a pár forint aprót. Sőt, egyenes mondva, az egészségügyben tilos "hálapénzt" adni, ami ott a borravaló szinonímája. Emilyen módon gondolkozva sehol sem várható el, hogy borravalót fizess, pedig sok étteremben ez "szervízdíj" szó alatt szerepel, ami az árfizetésen felül van, sőt a gyorséttermekban is "komoly" összeget kérnek egy nagykeráron 5 forintos papírzacskóért. (Legalábbis sokezer százalékos áron adják...-még ha kötelező, akkor is.)

Inkább legyél jó vendég, ne késs, úgy ápold a bőröd és a tetoválást, ahogy a tetováló mondja, és bármi van, fordulj felé bizalommal :)

nov. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 b1812567 ***** válasza:
100%
Szerintem általánosságban, ha valaki "maszek", nem alkalmazott, és saját maga dönti el mennyit kér a munkájáért, annak nem kell borravalót adni. Ha több pénzt szeretne, akkor többet kér, és kész. Akár tetováló, akár asztalos, vagy szobafestő.
nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te az áruházban is adsz borravalót? A tetválónak van árlistája, ami számlán áll, azt fizeted.
nov. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kimondom akkor.

Szeretek borravalót kapni.

Ez egy visszajelzés, nem mindenki tudja kimutatni az érzéseit, és ilyenkor, ha végén így jelzik, nyugodtan hátradőlök, hogy elégedetten ment el a vendég.

Általában, 1-2.000ft borravalót adnak, többet nem is fogadok el.

Utasítottam vissza többször is 5, 10.000-res jattot is, mert az az 1000ft bőven elég.


Bár nem tudom, a tetoválás mivel másabb, mint a fodrász, meg a körmös, ha egy ember 100%-ot nyújt neked, a munkája tökéletes emellett emberileg is odateszi magát, szerintem illik adni, én legalábbis mindig adok, ha ezt tapasztalom.

nov. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!