Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Egy barátom tetoválást akar,...

Egy barátom tetoválást akar, hogy tudnám lebeszélni róla?

Figyelt kérdés

16 évesek vagyunk, úgy gondolom ha most magára varrat valamit, hiába van annak fontos jelentése számára szerintem csak megbánhatja később.


Hogy tudnám lebeszélni erről? Az értelmes válaszokat előre köszönöm!:)



2013. okt. 19. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Mond neki hogy lesz valamikor 70 éves is és akkor hogy fog már kinézni?
2013. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
menő néni/bácsi lesz 70 évesen. lebeszélni nem hiszem hogy sikerülni fog, max hass rá, hogy várjon még vele. nekem is vannak álom mintáim amiket szeretnék majd megcsináltatni csak félek még, hogy mégse tetszene stb. pedig már 21 vagyok.
2013. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Vagy először csináltassa meg hennába és úgy el tudja dönteni hogy akarja-e még 60 èvig vagy sem.
2013. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SzilKa ***** válasza:
91%

Kit érdekel, hogy fog kinézni 70 évesen? Ez a duma már réges-régen lejárt egyrészt, másrészt a mai fiatalok mire 70-esek lesznek, mind szét lesz varrva. Úgysem mutogatja már magát bikiniben az ember nagymamiként, nagypapiként. Az a lényeg hogy profival tetováltassunk művészi mintákat, az szép lesz később is.


Viszont 16 évesen nagyon nem ajánlanám a tetováltatást, azon egyszerű okból, hogy még baromi sokat fog változni az ízlése az elkövetkezendő pár évben és valószínűleg később utálni fogja a most még jó ötletnek tartott mintát.


A másik pedig az, hogy szülői beleegyezés és kíséret szükséges ahhoz, hogy egyáltalán tetováljanak rá, legalábbis normális helyen.


Sufnitetkós valszeg elvállalja, de az szar lesz, és annak is örülhet, ha nem kap el valami fertőzést.


Szóval én csak arra beszélném rá, hogy várjon legalább 2-3 évet az egésszel.


egy tetováló

2013. okt. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 OMG! ***** válasza:
81%
Mi az, hogy 70 évesen hogy fog kinézni? Mert egy átlagos 70 éves aztán szebb. Mindenkinek a saját döntése, hogy mit varrat magára. Hiába próbálnád lebeszélni róla, ha nagyon akarja, akkor nem hallgat senkire. A lényeg, hogy olyan helyre tetováltasson, ahol el tudja takarni és akkor nem okoz majd gondot a karrierjében. Nem tudom miért bánná meg, ha nem azt varratja magára, hogy "Justin Bieber forever" vagy ilyesmit. Az első tetkómat 15 évesen csináltattam. Azóta rengeteget változtam, de egyáltalán nem bántam meg (bár azért, mert mindig saját magam terveztem) Max annyit tehetsz meg, hogy megpróbálod rábeszélni, hogy később csináltassa meg. Vannak emberek, akiknek nagyon sokat jelent a tetoválás, ilyen vagyok én is.
2013. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne magáról a tetoválásról beszéld le, mert az, hogy "70 évesen hogy nézel majd ki" nem indok, az senkit nem érdekel most.

Azt mondd neki szerintem, hogy várjon, amíg kialakul az ízlése, mert 16 évesen akármennyire is úgy gondolja, hogy örökre magán szeretne látni valamit, csúnyán megbánhatja már huszonévesen. Hagyja érlelődni, rajzolja le, módosítgassa, gyűjtögesse a pénzt, majd x év múlva ha még mindig szeretné, akkor menjen el egy profi művészhez, és csináltassa meg.

És igen, ilyen korban szülői beleegyezés és jelenlét nélkül egy profi helyen nem csinálják meg, mert ahol igen, arról hadd ne mondjak semmit, hogy az milyen minőség lesz, és mennyire nagyon bánni fogja, meg a tetováló is, amikor a szülők majd -joggal- beperelik.

2013. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez az ő döntése:ha annyira akar csináljon, de azért mondd el neki a véleményed.
2013. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!:)
2013. okt. 23. 12:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Neked mi közöd van hozzá, hogy a barátod mit csinál? Max eltudod neki mondani a véleményed, de nem kell orrba-szájba erőltetned, hogy ne csináltasson.

Én anno 18 évesen akartam csináltatni egy tetkót. Egy pókot az egyik vállamra. Akkor engem is nagy elánnal beszéltek le, hogy így- úgy meg amúgy, végül nem csináltattam meg én sem. Azóta 5 év telt el és még mindig nincs tetkóm. Ha akkor megcsináltatom a mai napig nem lett volna belőle semmi hátrányom, ugyan úgy tetszene. Mert szolid lett volna és könnyen eltakarható. Ugyan lettek volna még más tetkós ötleteim is, de végül egyik se valósult meg, majd talán a nem túl távoli jövőben rászánom magam, hogy megcsináltassam valamelyiket. Amúgy, ha a barátod megcsináltatja a tetkót és mondjuk X idő múlva mégsem tetszene neki még át lehet montírozni egy másik mintává. ;)

2013. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!