Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Ti hogy vélekedtek a tetoválás...

Ti hogy vélekedtek a tetoválásokról? Miért tartja a társadalom egy kevésbé elfogadható dolognak?

Figyelt kérdés
Szerintem egy nagyon szép formája a művészetnek, az önmegvalósítás egyik remek eszköze. Nem bírom felfogni, miért lázadnak ellene az emberek. Érdekes, hogy a fiatalabb korosztály (20-30, esetleg 40 év körüli) már nem tekint a tetoválásokra így. Nem határozzák meg egy ember jellemét, nem lesz attól valaki rossz/gonosz, ha tetoválása van. Ráadásul egyre több embernek van, mégis ezek ellenére negatív a megítélésük. Légyszi, írjátok meg (ha lehet, részletesen), Ti mit gondoltok erről. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 22. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vélekedek ahogy te.

De az olyan tetoválásoktól kiráz a hideg amit divatból csinálnak az emberek pl:pasiknál csillag a könyéken meg a tipikus rib@..c tetkó derékon. Vagy a nonfiguratív semmit mondók.

Nekem még nincs tetoválásom de lesz nem is egy és azok számomra fontos dolgok lesznek amik rólam szólnak.

Nekem tetszenek a tetoválások és nem fog érdekelni az sem ha 80 évesen a szottyadt bőrömön hogy néznek majd ki. :)

Az önkifejezés egyik formája és ha valaki profi tetkós akkor művészet is. 22L

2014. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem azért vannak úgy ellene az idősebbek, mert a koncentrációs táborokban mindenki kapott egy számot, amit felvarrtak a bőrükre. Ettől fogva a tetoválás számukra megjelölésnek számított. A fiatalabbak nem ebben a világban éltek/nőttek fel, számukra már mást jelképez a tetoválás.

Szerintem szép és kifejező, mindaddig amíg tényleg jelent számodra valamit, nem divatból csinálod, és nem úgy választasz hogy beírod a google-be hogy "szép tetoválások" és találomra választasz egyet mert tetszik. :))

2014. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja és egyébként 14/L
2014. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sajnos idehaza ez még mindig nem elfogadott. 16 évet éltem az Államokban, fiatalon kerültem ki (17 évesen), ott készítettem a tetoválásaimat. Minden tetoválásomnak van jelentése, tehát nem ilyen divat tetkók, a bal vállamon ered és a csuklómig tart. Odakint senki nem foglalkozott vele, nem volt gond ha munkát kerestem stb. Idehaza ez alapján itélik meg az embert, tavaly egy idős néni a buszon megkérdezte hogy mi a jó ebben hogy a bőröm összevan firkálva, kissé elborult az agyam, a mamit megkértem hogy üljünk be a közeli kávézóba és elmondom neki. Beültünk és szépen a vállamtól indulva elmondtam neki minden tetoválásomnak a történetét, mire a végére értem a mami már teljesen máshogy látta a dolgokat és nagyjából értette is a lényegét.
2014. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A tetoválás sok esetben tárgyát képezte már diszkriminációnak. Pl. nem vesznek fel munkahelyre stb...

Egyesületünk INGYENES SEGÍTSÉGET nyújt azok számára akiket valamilyen DISZKRIMINÁCIÓ ért vagy csak kérdésük van a témában. Bármilyen felmerülő kérdésére szívesen válaszolunk! Keressen bizalommal!

www. fordulopontegyesulet.hu/diszkriminacio (ingyenes regisztrációhoz kötött!!)

vagy 06-20-824-3925, 06-30-627-8880

(FOKKE)

2014. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!